فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1390

عواملی که باعث پیری پوست میشود!!!

هیچکس دوست نداره با چین و چروک و علائم پیری پوست مواجه بشه بخصوص اگه این علائم زودتر از معمول ظاهر بشه. در این بخش مهم ترین عوامل پیری پوست رو براتون شرح میدهیم ....

عوامل اصلی که پوست شما را پیر می کنند و چگونگی کاهش اثرات آنها:

انتخاب سبک زندگی:

سیگار کشیدن و نوشیدن الکل فقط برای سلامتی مضر نیستند. آنها یک کاتالیزور قابل توجه برای پیری پوست نیز هستند. صورت شما تمام علائم مانند خطوط ریز ، چین و چروک و تغییر رنگ ناشی از سیگار و نوشیدن الکل را نشان میدهد. برای جوان به نظر رسیدن ، پوست به کلاژن ، الاستین ، هیدراتاسیون و البته اکسیژن نیاز دارد.

عواملی که باعث پیری پوست میشود!!!

 

سیگار کشیدن و نوشیدن الکل ، صورت را از همه اینها محروم می کند و پوستی خشک ، بی رنگ ، شل و آسیب دیده را برای شما به همراه می آورد. برای جوان به نظر رسیدن ، باید با بدن خود با عشق و احترام رفتار کنید. انتخاب سبک زندگی نقش زیادی در روند پیری دارد.

 

اتمسفر:

عناصر جوی مانند نور خورشید روند پیری را تسریع می کنند. بله ، نور خورشید ویتامین D مورد نیاز بدن را به شما می رساند ، اما وقتی از بیست دقیقه بیشتر در معرض آن باشید ، آسیب اشعه ماورا بنفش باعث ایجاد چین و چروک و خطوط ریز می شود. راه حل: همیشه ضد آفتاب استفاده کنید ، حتی در محیط داخلی.

همچنین ببینید:

کپسول روشن کننده‌ی پوست پیگمنتا (عوارض و نحوه‌ی مصرف)

وزن:

همه ما به دنبال لاغری دست نیافتنی هستیم. با این وجود هرچه لاغرتر باشید ، پوست شما بیشتر رنج می برد. پوست افرادی که بیش از اندازه لاغر هستند بیشتر در معرض چین و چروک و نازک شدن قرار دارد. در همین حال وزن زیاد نیز ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در سلامتی شود ، که روند پیری پوست را تسریع می کنند. ماندن در یک محدوده وزن سالم ، انجام ورزش و داشتن تغذیه سالم ، جوانی و شادابی پوست شما را به روشی سالم تضمین می کند.

 

فشار و استرس:

شوک آور نیست که استرس پوست را پیر می کند. از چروک های پیشانی گرفته تا خطوط لبخند ، سیاهی دور چشم و نازک و آسیب پذیر شدن پوست، همه ی اینها میتواند تاثیرات وحشتناک استرس باشند. سعی کنید بیش از حد کار نکنید و بیش از حد فکر نکنید ، بیشتر استراحت کنید و ۸ ساعت در روز بخوابید و شک نکنید که رسیدگی و مراقبت بیشتر از خودتان کاری بسیار مهم است.

همچنین ببینید:

علل ترک خوردگی پوست همراه با راهکارهایی برای تسکین آن!!!

ذهن:

تصاویر ذهن ما با بروز حالت هایی بر صورت ما ظاهر میشود٬ حالت هایی که زمان بروز خشم ، کینه و حتی غم به شکل خطوطی ظریف بر روی پوست ما ظاهر می شوند و به روند پیری کمک می کنند. بیشتر لبخند بزنید ، ذهن خود را راضی نگه دارید و با این کار بروز پیری را در زندگی خود به عقب بیندازید.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

youbeauty

دیدگاه تان را بنویسید

 

x