فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1394

شناخت سه مورد اصلی که به موها آسیب می‌رسانند!

هر فردی دوست داره که موهایی درخشان٬سالم و زیبا داشته باشه٬شاید فکر کنید برای داشتن موهای سالم فقط تغذیه و مراقبت های ویژه کافیه اما برخی عادات میتونند به مو آسیب برسونند.در ادامه رایج ترین عاداتی که به موها آسیب میرسانند را برایتان عنوان کرده ایم ....

آسیب شیمیایی

آسیب شیمیایی بارزترین آسیب در حیطه ی سلامت مو است. رنگ آمیزی و سفید کردن موها (دکلره) از موارد آسیب رسان به مو هستند .

حتی انجام  کارهایی برای صاف یا فر کردن موها نیز می تواند برای موهای شما آسیب زا باشد.

شناخت سه مورد اصلی که به موها آسیب می‌رسانند!

با رسوب مواد شیمیایی در داخل کوتیکول های مو برای حفظ رنگ یا تغییر مطلوب تان، موهای شما آسیب می بینند و بنابراین شکننده ، خشک و کدر به نظر می رسند.

 

آسیب ناشی از آب

صدمات ناشی از آب ممکن است تعجب آور باشند ، اما باید بیشتر مراقب این موضوع باشیم. عمدتا دو عامل در این مورد وجود دارد: کیفیت آب و مدت زمان قرار گرفتن در معرض آب.

وقتی در مورد کیفیت آب صحبت می کنیم ، عمدتا به آب سخت اشاره می کنیم که دارای PH بالاتر و تجمع مواد معدنی بیشتری است که می تواند برای سلامتی موهای شما بسیار مضر باشد. انجام شستشوی موها با سرکه پس از شستن مو می تواند به کاهش این آسیب کمک کند. سرکه را در آب رقیق کرده و بعد از دوش گرفتن موهای خود را با آن بشویید. اطمینان حاصل کنید که محلولتان خیلی اسیدی نیست زیرا از این طریق نیز می تواند به موهای شما آسیب برساند! روش دیگری نیز وجود دارد: شما می توانید یک تصفیه کننده آب در منزلتان نصب کنید. اگرچه این یک روش گران قیمت است ، اما علاوه بر مراقبت از موهایتان می تواند به مراقبت از پوست تان نیز کمک کند.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب نیز می تواند برای موهای شما مضر باشد. آگاه باشید حمام های طولانی و استحمام با آب خیلی گرم برای موهای شما مناسب نیستند.

همچنین ببینید:

عواملی که باعث پیری پوست میشود!!!

آسیب ناشی از مصرف برخی  محصولات بهداشتی

آسیب ناشی از مصرف برخی از محصولات بهداشتی نیز آسیبی رایج در زمینه ی سلامت مو می باشد. ما در واقع در اینجا به مصرف بیش از حد شامپو اشاره می کنیم. برای مقابله با این اثر ، فاصله ی بین شستشوی موهایتان را افزایش دهید. این کار می تواند یک چالش باشد و ممکن است زمان بر باشد ، بنابراین سعی کنید در یک روند چند ماهه روی این موضوع کار کنید.

می توانید یک شامپوی مرطوب کننده ملایم  را در برنامه روزانه خود بگنجانید. محدود کردن استفاده از سایر محصولات مو مانند اسپری مو و این قبیل محصولات  نیز می تواند این نوع از آسیب موها را کم کند.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

youbeauty

دیدگاه تان را بنویسید

 

x