فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1067

جدید ترین روش عمل لاغری

معرفی چند روش لاغری بدون ریسک و خطر که بدون جراحی میتواند کاهش وزن را فراهم کند ...

یک روش جدید جراحی برای کاهش وزن

این گزینه جدید کاهش وزن می تواند این امکان را برای بیماران چاق ایجاد کند که بتوانند بدون عمل جراحی وزن خود را کاهش دهند.

این روش جدید به بسیاری از افراد اجازه می دهد تا بتوانند از مزایای جراحی کاهش وزن بهره مند شوند آن هم بدون نیاز به اینکه زیر تیغ جراحی بروند.

جدید ترین روش عمل لاغری

علاوه بر این ، این امکان را برای افرادی که واجد شرایط استفاده از روشهای سنتی نیستند فراهم می کند که بتوانند تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار بگیرند.

 

گاستروپلاستی اسلیو از طریق آندوسکوپی

و اما این روش جدید چیست؟ گاستروپلاستی اسلیو آندوسکوپی یا به طور خلاصه :ESG ؛ روشی است که  در طی آن ، پزشک یک دوربین را با عبور دادن از گلوی بیمار به معده ی او می رساند.

سپس ، برای بخیه کردن معده از دستگاه بخیه استفاده می شود. این کار معده را به اندازه یک موز کوچک می کند. این روش نیازی به ایجاد برش بر روی بدن و بستری در بیمارستان ندارد.

همچنین ببینید:

فواید شستشوی پوست با شیر

این روش نیز مشابه بای پس معده و سایر جراحی های کاهش وزن ، منجر به کوچک شدن معده می شود. بنابراین ، بیمار کمتر غذا می خورد ، بیشتر احساس سیری می کند و در نتیجه با گذشت زمان وزن خود را کاهش می دهد.

برخلاف جراحی های استاندارد چاقی ، که مختص افراد با شاخص توده ی بدنی ۴۰ و بالاتر ، یا ۳۵ و دارای شرایط بهداشتی مرتبط با چاقی است ، این روش به طور معمول به بیماران با بی ام آی بین ۳۰ تا ۴۰  توصیه می شود.

مزایای عمل جراحی گاستروپلاستی اسلیو آندوسکوپی ( ESG):

مطالعات ​​نشان داده است که بیماران به طور متوسط  ۱۵ درصد از وزن اولیه خود را در عرض یک سال پس از جراحی از دست می دهند.

این روش نه تنها به اندازه روشهای استاندارد سخت و پیچیده نیست  بلکه دارای جنبه های مثبت دیگری نیز هست . به عنوان مثال ، بیمار همان روز مرخص می شود زیرا این جراحی یک جراحی سرپایی به حساب می آید.

همچنین ، از آنجا که یک عمل جراحی غیر تهاجمی به حساب می آید ، پس از اتمام هیچ زخمی بر روی بدن بیمار باقی نمی گذارد. و این موضوع برای بسیاری از افراد مهم و جالب است. علاوه بر این ، میزان عوارض ESG کمتر از روشهای استاندارد جراحی های کاهش وزن است.

این عمل برای چه افرادی مناسب است؟

هنگامی که تغییر رژیم غذایی و انجام ورزش نتیجه نمی دهند ، بسیاری از افراد جراحی را برای کاهش وزن را در نظر می گیرند. در حالی که ESG یک روش عالی است که بدون شک به بسیاری از افراد کمک می کند ، اما برای همه مناسب نیست. اما اگر چاقی خفیف دارید ، می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد.

بنابراین ممکن است برای افرادی که چاقی مفرط دارند اعمال روشهای استاندارد متداول  نظر گرفته شود .

در حالی که اصلاح رژیم غذایی و انجام ورزش می توانند به حفظ وزن سالم کمک کنند ، برخی از افراد به سختی می توانند با این روش ها به کاهش وزن برسند. برای افراد مبتلا به سایر بیماری ها ، از جمله دیابت نوع ۲، فشار خون بالا و بیماری قلبی ، کاهش وزن امری بسیار مهم است. برای این موارد جراحی کاهش وزن مانند بای پس معده از دیرباز  توصیه شده است. اما این نوع جراحی برای همه مطلوب نیست و همه ی افراد واجد شرایط انجام این نوع جراحی نیستند. پس اگر نیاز به کاهش وزن دارید اما جراحی های سنتی کاهش وزن برای شما مناسب نیست ، چه می کنید؟

در اینجاست که تکنیک های کاهش وزن آندوسکوپی وارد عمل می شوند. در ادامه دکتر کومباری مدیر آندوسکوپی چاقی  و مرکز کاهش وزن گوارشی جان هاپکینز ، نحوه عملکرد این تکنیک های کم تهاجمی را توضیح می دهد و توضیح می دهد که چرا شما می توانید این تکنیک ها را به جای عمل جراحی کاهش وزن انتخاب کنید.

 

آندوسکوپی چیست؟

اندوسکوپی روشی است که در آن پزشک یک لوله نازک و انعطاف پذیر مجهز به دوربین را از طریق دهان شما وارد دستگاه گوارش شما می کند. این کار به پزشک اجازه می دهد تا بتواند بدون جراحی باز به سیستم گوارش شما دسترسی پیدا کند . قبل از عمل ، پزشک داروهایی را برای ایجاد بی حسی و خواب در بیماران استفاده می کند تا بیمار در طی انجام پروسه احساس ناراحتی نداشته باشد.

همچنین ببینید:

خانم ها برای لاغری شکم و پهلو چیکار کنن؟

روش های کاهش وزن با آندوسکوپی به پزشک اجازه می دهند تا بتواند دستگاه ها یا داروهای مخصوصی را برای محدود کردن مقدار غذا خوردن فرد در دستگاه گوارش او کار بگذارد. کومباری می گوید: "روشهای کاهش وزن با آندوسکوپی یک گزینه عالی بین دارو و جراحی است." " این روش ها بهتر از دارو عمل می کنند ، اما تهاجم کمتری نسبت به جراحی دارند و عوارض جانبی و خطرات کمتری را نیز به دنبال دارند."

بر خلاف جراحی برای کاهش وزن ، که ممکن است ماه ها آماده سازی و چندین روز زمان برای بهبودی نیاز داشته باشند ، آندوسکوپی یک روش یک روزه است. کومباری می گوید: "درست است که میزان کاهش وزن در این روش به اندازه عمل جراحی چشمگیر نیست ، اما کل روند معمولاً فقط چند ساعت طول می کشد."

 

بالن معده

یکی از رایج ترین روش های کاهش وزن با آندوسکوپی ، بالن معده است. در این روش درمانی پزشک یک بالن سیلیکونی را در معده قرار می دهد تا حجم معده را به وسیله ی آن پر کند. در نتیجه شما با داشتن فضای کمتر در معده ، کمتر غذا می خورید. در این روش پزشکان ممکن است از یک بالن یا یک مدل جدیدتر که بیشتر شبیه به دمبل است استفاده کنند.

بالن معده با ایجاد احساس سیری طولانی مدت اثرگذاری اش را اعمال می کند. کومباری می گوید: تأخیر در تخلیه معده به طولانی شدن احساس سیری نیز کمک می کند.

پزشکان بالن را برای حدود شش ماه در معده ی فرد قرار می دهند و بیماران می توانند انتظار داشته باشند که تا ۱۵ درصد از وزن بدن خود را در این مدت از دست خواهند داد . این روش برای افرادی با شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۴۰ تأیید شده است. افرادی که دارای فتق هیاتال هستند و یا در گذشته جراحی معده انجام داده اند واجد شرایط استفاده از بالن معده نیستند. این روش همچنین برای افراد مبتلا به ریفلاکس اسید معده نیز مناسب نمی باشد، زیرا می تواند علائم این مشکل را بدتر کند.

 

درمان آسپیراسیون

درمان آسپیراسیون یک روش جدید است که به شما امکان می دهد بعد از غذا خوردن کالری را از طریق معده تان دریافت نکنید. در حین عمل ، متخصص آندوسکوپی یک لوله کوچک با درگاه دارای دسترسی را در معده شما قرار می دهد ( یک لوله که از معده به بیرون بدن راه خواهد داشت). دو هفته بعد ، پزشکان انتهای این لوله  را به سطح پوست متصل می کنند و این کار به بیمار اجازه می دهد تا بتواند بعد از هر وعده غذایی حدود ۳۰ درصد از آن را از معده خود تخلیه کند.

این روش برای افراد چاق با BMI بیشتر از ۳۵ ایده آل است و بیماران معمولاً حدود ۱۶  درصد از وزن بدن خود را در طول دوره درمان اولیه که دوره ی یک ساله است از دست می دهند. کاهش وزن در این  روش تدریجی تر از روش استفاده از بالن معده است. کومباری می گوید: "این روش بسیار ساده و بسیار ایمن است."

او می گوید این دستگاه همچنین به مردم کمک می کند تا عادات غذایی خود را بهتر کنند که اغلب این عادات بعد از برداشتن دستگاه نیز باقی می مانند. او می گوید: "علاوه بر حذف کالری ، بیماران یاد می گیرند آب بیشتری بنوشند ، غذا را به خوبی بجوند و میان وعده های کمتری بخورند." نوشیدن آب بیشتر و جویدن کامل غذا به عملکرد بهتر دستگاه کمک می کند. مردم همچنین وقتی می دانند که مجبورند بعد از خوردن غذای زیاد برای انجام عمل تخلیه اقدام کنند ، کمتر غذا می خورند.

 

تزریقات معده

تزریق معده با از کار انداختن تقریبی ماهیچه های معده عمل می کند که باعث هضم کند تر غذا می شود و به بیماران کمک می کند سریعتر احساس سیری کنند. این درمان به طور متوسط تری به اهداف کاهش وزن کمک می کند ، که معمولاً منجر به کاهش ۵  تا ۱۰ درصدی وزن می شود.

این روش همچنین یکی از کم تهاجمی ترین روش ها است که نیاز به یک سری تزریق در معده دارد که بیمار می تواند بعد از شش ماه آن را دوباره تکرار کند.

کومباری می گوید: "انجام این روش ۱۰ دقیقه طول می کشد و کاملاً بدون درد است." این روش گزینه خوبی برای کسانی است که به دلایل زیبایی ، مانند افزایش وزن پس از بارداری ، به دنبال کاهش وزن هستند. "

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

marylandbariatrics

hopkinsmedicine

دیدگاه تان را بنویسید

 

x