فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1049

فواید شستشوی پوست با شیر

فواید شیر برای بدن بسیار است اما باید بدونید که فواید شیر برای پوست و مو قرن هاست که به اثبات رسیده و قدمتی چندین ساله در زیبایی و مراقبت از پوست و کاهش مشکلات پوستی داره....

 همه ما می دانیم که شیر برای بدن مفید است.  اما این برای بدن ما ، مانند پوست و موی ما ، به همان اندازه شگفت انگیز است.  شیر پوست را تغذیه می کند زیرا ترکیبی فوق العاده منحصر به فرد از هیدراتاسیون مبتنی بر آب ، چربی های طبیعی ، پروتئین ها و اسیدهای لایه برداری ملایم است.  ملکه کلئوپاترا به عنوان بخشی از برنامه زیبایی خود برای داشتن پوستی درخشان ، درشیر خود را شستشو میداد.

فواید شستشوی پوست با شیر

 اما چرا شیر یک ماده تغذیه کننده فوق العاده برای پوست است؟

 سرشار از لیپیدهای تغذیه کننده پوست٬ لیپیدها چربی های طبیعی موجود در شیر هستند.  آنها برای بازگرداندن رطوبت از دست رفته به پوست، حفظ هیدراته ، سالم و درخشان مفید هستند.

همچنین ببینید:

نکات مراقبت های پوستی در شب

 این چربی ها همچنین به تسکین پوست تحریک شده کمک می کنند.  شیر کامل به دلیل داشتن چربی زیاد، سرشار از ویتامین های محلول در چربی (به ویژه A ، D ، E و K) و اسیدهای چرب ضروری است که به تغذیه و ترمیم پوست کمک می کند.

 

 به آرامی با اسید لاکتیک لایه برداری می کند

 شیر منبع طبیعی اسید لاکتیک است (کلمه "لاکتیک" در واقع از "لاکتوز" گرفته شده است) و سطوح موجود در شیر منبع کاملی از لایه برداری ملایم و در عین حال موثر است.  لایه برداری برای پوست سالم کلیدی است – به آرامی سلول های مرده پوست را از بین می برد تا پوست جدیدی درخشان در زیر آن نمایان می شود!  این نوید پوست صاف کودک را می دهد و منافذ مسدود شده را به طور طبیعی از برق جدا می کند.

همچنین ببینید:

فواید و مضرات آفتاب گرفتن!

 سطح بالای پروتئین و اسیدهای آمینه

 در کنار اسیدهای آمینه ، آنزیم ها و پروتئین های موجود در شیر ، پروتئین اصلی موجود در آن کازئین نامیده می شود.  کازئین به دلیل توانایی آن در تأمین منبع کامل آمینو اسیدها برای پوست ، یکی دیگر از مواد شگفت انگیز شیر است.پروتئین های شیر با تأمین رطوبت و محافظت از پوست در برابر خشکی ، در ترمیم ، بازسازی و بهبود پوست موثر هستند.  در صورت آفتاب سوختگی برای تسکین پوست مناسب است.

 توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

helloglow

دیدگاه تان را بنویسید

 

x