فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 150

فواید نوشیدن انواع چای برای رشد مو

نوشیدن چای اثر شفابخشی بر بدن دارد که در نهایت منجر به سلامت پوست ، عملکرد خوب فولیکول ها و رشد مو می شود...

نوشیدن چای اثر شفابخشی بر بدن دارد که در نهایت منجر به سلامت پوست ، عملکرد خوب فولیکول ها و رشد مو می شود.

چای ها تأثیر معکوسی بر سودا در بدن دارند و می توانند ضمن داشتن اثرات درمانی در بدن، به زیبایی پوست و موی شما نیز کمک کنند. این گیاهان می توانند به عنوان دارو برای بهبود سلامت بدن مورد استفاده قرار گیرند و هنگامی هم که شما سعی در رشد افزایش موهایتان دارید نیز تفاوت زیادی ایجاد می کنند.

فواید نوشیدن انواع چای برای رشد مو

در اینجا برخی از مزایای نوشیدن چای برای مو و پوست سر ذکر شده است:

خون را تصفیه می کند: همانطور که احتمالاً می دانید ، سموم می توانند به طور جدی عملکرد بدن شما را مختل کرده و رشد مو را دشوار کنند. برخی از چای های گیاهی به کبد ، پوست و کلیه ها کمک می کنند تا سموم بدن شما را از بین ببرند تا سلول های شما عملکرد بهتری داشته باشند.

تحریک گردش خون در پوست سر: گیاهان مختلفی وجود دارند که از نظر علمی ثابت شده است که جریان خون را تحریک می کنند. چای ها به فعال سازی سلول های فولیکولی کمک می کنند ، بنابراین می توانند برای رشد مو موثر باشند.

فولیکول ها را تغذیه می کنند: چای ها گیاهان خشک شده ای هستند که حاوی چندین ویتامین اصلی ، مواد معدنی و سایر مواد مغذی هستند که به رشد مو کمک می کنند

ممکن است فکر کنید که مصرف گیاهان تازه بهتر است ، اما گیاهان معمولاً در حالت خشک قوی ترند. خشک کردن گیاهان نیز باعث سهولت در ذخیره سازی و استفاده از آنها می شود.

موها را تقویت می کنند:  چای گیاهی نه تنها رشد مو را افزایش می دهد بلکه به دلیل وجود ویتامین ها و مواد معدنی غنی در خود باعث تقویت مو می شود. نوشیدن چای با تقویت مو از ریشه ، شکنندگی و ریزش آن را کاهش می دهد.

بهترین چای ها برای رشد مو

تقریباً تمام چای ها دارویی هستند ، اما چای های گیاهی خاصی توسط زنان در طول زمان برای جوان سازی پوست و سلول های پوست سر نوشیده شده اند.

در اینجا برخی از بهترین چای ها برای استفاده در رشد مو آورده شده است:

برگ گزنه : در این گیاه به وفور ویتامین های A ، C ، D ، K و B وجود دارد و همچنین غنی از سیلیس ، پتاسیم ، آهن ، گوگرد و اسیدهای آمینه است که همه اینها به رشد و تقویت مو کمک می کنند. خاصیت پاک کنندگی گزنه به پاکسازی سموم از بدن کمک می کند. این چای می تواند ریزش مو را کاهش و سرعت رشد آن را افزایش 

دهد. همچنین می توانید از این چای به صورت موضعی به عنوان محلول شستشو برای بهبود پوست سر و مو استفاده کنید.

چای گیاه دم اسب: همانطور که از نام آن پیداست ، چای دم اسب می تواند به شما موهایی قوی و براق بدهد. چای دم اسب به نام Equisetum نیز شناخته می شود و می توانید آن را بنوشید تا ریزش موهایتان کاهش یابد و رشد موهایتان تقویت شود. چای دم اسب حاوی مقدار زیادی سیلیس است که به بهبود پوست سر و ایجاد موهای قوی کمک می کند. همچنین سعی کنید چای را با روغنهای اساسی محرک رشد مخلوط کرده و برای بهره بردن از سود بیشتر آن را بر روی پوست سرتان ماساژ دهید.

چای سبز:  شما احتمالاً قبلاً چای سبز مصرف کرده اید و حتی ممکن است به طور مرتب نیز چای سبز بنوشید. اما آیا می دانید این چای به رشد مو کمک می کند؟ چای سبز حاوی EGCG (اپی گالوکاتچین گالات) است که آنتی اکسیدانی است که رشد مو را تحریک می کند. این گیاه همچنین یک مسدود کننده DHT شناخته شده است؛ DHT (دی هیدروتستوسترون) آندروژن مسئول ریزش مو است. بنابراین ، با نوشیدن چای سبز ، از فرسایش موهای زائد جلوگیری می کنید. همچنین می توانید با استفاده از چای سبز به عنوان محلول شستشو ، رشد مو را تحریک کنید.

چای رزماری. چای رزماری هنگام نوشیدن گردش خون را افزایش می دهد. این تحریک منجر به رشد موهای ضخیم و سالم می شود. رزماری همچنین حاوی مواد تیره کننده ای است که به شما کمک می کند تا خاکستری شما به طور طبیعی در مدت زمان طولانی هنگام استفاده از آن برای شستشو پوشانده شود.

چای نعنا. نعناع فلفلی یک گیاه محبوب برای رشد مو است و آن را به اشکال مختلف پیدا خواهید کرد. شواهد زیادی وجود ندارد که نوشیدن آن می تواند به رشد مو کمک کند ، اما استفاده از آن به عنوان شستشو باعث افزایش فعالیت سلولی و رشد سریعتر می شود.

چایهای زیادی وجود دارد که در اینجا ذکر نشده اند و می توانند به رشد مو کمک کنند ، اما این لیست شروع مناسب برای هر کسی است که تازه می خواهد چای مو و پوست سر بخورد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

swirlycurlyhair

دیدگاه تان را بنویسید

 

x