فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1000

چه دمای آبی برای شستشوی روزانه پوست مناسب است؟

در شستن صورت بعضی از عادت های نادرست می توانند به پوست آسیب برسانند، شستن صورت با آب گرم منافذ پوست را باز می‌کند و باعث از بین رفتن چربی و روغن های طبیعی پوست میشود و همچنین آب سرد منافذ پوست را می‌بندد...!!

شستشو با آب سرد از بسیاری جهات مثبت بر روی پوست تأثیر می گذارد.  به عنوان مثال پیشگیری از آکنه یکی از مزایای بالقوه آن است.

کناپ ، متخصص آرایشی و بهداشتی دارای مجوز در خط تولید لوازم آرایشی و بهداشتی پوست  ، می گوید: این به این دلیل است که آب گرم چربی های پوست  را از بین می برد.

چه دمای آبی برای شستشوی روزانه پوست مناسب است؟

 در نتیجه ، "این ممکن است پوست شما را به تولید حتی بیشتر چربی تحریک کند."  در این حالت ، آب سرد می تواند کار بزرگی در تنظیم سطح چربی پوست انجام دهد.

 همچنین آب گرم باعث گشاد شدن بیشتر رگ‌های خونی می شود و باعث قرمزتر شدن پوست می شود.

 

 فواید آب سرد

کناپ می گوید: آب سرد می تواند به ویژه برای پوست های خشک یا مستعد آکنه مفید باشد.  "اگر پوست شما به طور مزمن خشک است ، آب گرم می تواند سطح سبوم (چربی) شما را از بین ببرد و مسئله را تشدید کند ، بنابراین آب سرد جایگزین خوبی است."

همچنین ببینید:

علل و درمان جوش های سر سیاه

 ثانیا ، در حالی که آب گرم منافذ را باز می کند ، آب سرد آنها را می بندد.  این به چند دلیل برای پوست مفید است ، یعنی کاهش منافذ پوست و پر کردن صورت.

 برخی از مزایای دوش آب سرد و هر نوع آب درمانی شامل گردش خون بهتر ، افزایش اندورفین و متابولیسم اصلاح شده است.

 

 معایب آب سرد

 استفاده از آب سرد روی صورت اشکالاتی دارد.

 کناپ توضیح می دهد: "از آنجا که آب سرد منافذ پوست شما را سفت می کند ، باکتری ها و بقایای آن به دام افتاده و به راحتی استفاده از آب گرم پاک نمی شوند."

 وی توصیه می کند ابتدا صورت خود را با آب ولرم بشویید تا راهی برای از بین بردن هرگونه آرایش و آلاینده از روز باشد.  "سپس ، با یک آبکشی آب سرد برای سفت شدن منافذ و گردش خون برای درخشش سالم پایان دهید."

 شستن صورت با آب سرد باعث افزایش جریان خون می شود

 به نوبه خود ، افزایش جریان خون محافظت بهتری از پوست در برابر رادیکال های آزاد ، مانند آلودگی ، ایجاد می کند و ممکن است درخشش سالم تری به پوست شما بخشد.

 صورت شما ممکن است آنقدر تمیز نباشد

 از آنجایی که روغن های اضافی در آب سرد حل نمی شوند ، صورت شما به اندازه ممکن تمیز نخواهد بود.  این می تواند منجر به مسدود شدن منافذ و چروک شود.

همچنین ببینید:

بهترین ویتامین ها برای زیبایی و سلامت پوست

 آن بیل ، پزشک ، متخصص مراقبت از پوست و مدیر عامل و بنیان‌گذار AbsoluteJOI Skincare ، اضافه می کند که بسیاری از مواد پاک کننده محصولات مراقبت از پوست شما برای استفاده با آب ولرم طراحی شده است.

 

 چرا آب گرم ممکن است بهترین باشد؟

 بیل می گوید: "آب گرم به چربی کمک می کند و باعث می شود که منافذ پوستی شما کوچکتر شود ، در حالی که آب سرد باعث کاهش پف می شود."

 آکادمی پوست آمریکا توصیه می کند صورت خود را در آب ولرم بشویید.

 این بهترین راه متوسط برای انواع پوست است ، همانطور که بیل توضیح می دهد که آب گرم روغن های محافظتی را که به شما در حفظ رطوبت کمک می کند ، از بین می برد.

 یکی دیگر از مزایای شستن صورت با آب ولرم این است که باعث جذب بهتر محصولات مراقبت از پوست می شود.

 مهم است که در مورد دما تصمیم بگیرید و به آن پایبند باشید.  بیل هشدار می دهد که اگر پوست را در معرض شدید درجه حرارت آب قرار دهید ، مانند تبدیل از گرم به سرد ، خطر شکستن مویرگهای کوچک زیر پوست شما وجود دارد.

 سعی کنید صورت خود را در آب سرد آب کشی کنید.  این مزایای زیادی دارد ، مانند بستن منافذ پوست ، جلوگیری از آکنه و صورت درخشان تر.

 اگرچه برای بیشتر نیازهای مراقبت از پوست ، باید به دنبال استفاده از آب ولرم باشید.

 همچنین می توانید با یک متخصص پوست یا سایر متخصصان مراقبت از پوست صحبت کنید تا بهترین مورد نیاز پوست شما را تعیین کند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x