فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 147

آیا بوی عرق زن و مرد متفاوت است؟

اگر به رایحه های پنیری مانند علاقه دارید ، آنها را در زیر بغل مردان پیدا خواهید کرد ، اما اگر رایحه های پیازی یا گریپ فروتی بیشتر مورد علاقه شما باشد ، به احتمال زیاد آن را زیر بغل یک زن خواهید یافت. بله ، مردان و زنان واقعاً رایحه های مشخصی دارند اگر چه......

اگر به رایحه های پنیری مانند علاقه دارید ، آنها را در زیر بغل مردان پیدا خواهید کرد ، اما اگر رایحه های پیازی یا گریپ فروتی بیشتر مورد علاقه شما باشد ، به احتمال زیاد آن را زیر بغل یک زن خواهید یافت. بله ، مردان و زنان واقعاً رایحه های مشخصی دارند و به لطف محققان سوئیسی ، ما حتی می دانیم که کدام یک از مواد شیمیایی مسئول این تفاوت هستند.

آیا بوی عرق زن و مرد متفاوت است؟

عرق نر و ماده هر دو دارای ۳هیدروکسی-۳-متیل هگزانوئیک اسید و ۳-متیل-۳-سولفانیل هگزان-۱- است ، اما این مواد در عرق زن و مرد به مقادیر مساوی وجود ندارند.رایحه پنیری رایحه ای است که در زیر بغل مردان بیشتر است ، در حالی که بوی پیاز در زنان غالب است. اکنون قسمت جالب این است که هیچ یک از این ترکیبات توسط بدن ترشح نمی شوند. در واقع به لطف آنزیم های مختلفی که باکتری ها تولید میکنند این موادروی پوست و در عرق ایجاد می شوند. این آنزیم های باکتریایی هستند که مسئول انجام واکنش هایی هستند که ترکیباتی در عرق را تولید میکنند که منجر به داشتن بوی بد آن میشود. اما باکتریهای مختلف آنزیمهای متفاوتی تولید می کنند و معلوم شده است که به دلایلی زنان باکتریهای تولید کننده بوی پیاز بیشتری دارند و مردان باکتریهایی که بوی پنیری مانند تولید می کنند را بیشتر دارند. دلیل این امر روشن نیست ، اما شاید این امر ارتباطی با هورمون ها دارد مه یک محیط کم و بیش مهمان نواز برای رشد باکتری ها ایجاد میکنند. دئودورانت ها از طریق روندی ضد باکتریایی عمل می کنند. باکتری کمتر به معنی آنزیم باکتریایی کمتر و بوی کمتری است. مطالعه سوئیسی همچنین نشان می دهد که استفاده از دئودورانت ممکن است برای خانمها مهمتر باشد زیرا مشخص شده است که افراد بوی پیاز گوگرددار را از رایحه پنیری ناراحت کننده تر می دانند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

mcgill

دیدگاه تان را بنویسید

 

x