فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 7585

گونه های توخالی و روش ایجاد آن

جراحی کاهش چربی گونه یا کاشت گونه ممکن است به شما در دستیابی به گونه های توخالی کمک کند اما ساختار استخوانی و میزان چربی گونه های شما تعیین این شکل را ایجاد میکنند!

گونه های توخالی و روش های ایجاد آن

بسیاری از افراد تمایل دارند گونه های توخالی داشته باشند زیرا به نظرشان جذاب به نظر می رسد. گونه های توخالی به داشتن چربی کم در ناحیه بین استخوان گونه و فک اشاره دارد.

گونه های توخالی و روش ایجاد آن

شکل گونه های شما تا حد زیادی با ساختار استخوانی و میزان چربی گونه های شما تعیین می شود.

ساختار استخوان شما تا حد زیادی از نظر ژنتیکی تعیین می شود، اما ممکن است بتوانید میزان چربی گونه های خود را کاهش دهید.

بهترین راه برای انجام این کار کاهش درصد چربی کلی بدن از طریق رژیم غذایی و ورزش است.

برخی افراد به طور طبیعی گونه های توخالی تر و صورت های لاغرتری نسبت به دیگران دارند.

اگر استخوان گونه مشخصی ندارید، ممکن است نتوانید بدون جراحی به ظاهری که می خواهید برسید. یک راه ارزان‌تر برای متفاوت نشان دادن صورت، استفاده از آرایش برای کانتور کردن صورت است.

به خاطر داشته باشید که داشتن گونه های توخالی هیچ مزیتی برای سلامتی ندارد و بسیاری از مردم فکر می کنند گونه های پرپشت زیبا هستند.

همچنین ببینید:

جراحی زاویه فک و هر آنچه باید درمورد آن بدانید


چگونه گونه های توخالی داشته باشیم

افراد دارای گونه های توخالی معمولاً مقدار کمی چربی در صورت خود دارند و در کل چربی بدنشان کم است. آنها همچنین اغلب دارای فک و گونه های مشخص هستند.

شما نمی توانید بدون جراحی شکل استخوان های خود را تغییر دهید، اما ممکن است بتوانید میزان چربی صورت خود را کاهش دهید.

برخی از افراد به طور طبیعی چربی کمتری در صورت خود نسبت به دیگران دارند، زیرا ژنتیک در توزیع چربی نقش دارد. با این حال، افرادی که در بدنشان چربی کمتری دارند، چربی کمتری هم در صورت خود خواهند داشت.

مطالعه‌ای در سال 2017 تفاوت‌های شکل صورت را در زنان اروپای مرکزی با شاخص توده بدنی (BMI) بین 17 تا 35 مورد بررسی قرار داد.

مطالعه دیگری نشان داده است که وزن بدن را می توان به طور قابل اعتمادی از روی تصاویر صورت های بزرگسالان حدس زد.

هیچ راهی برای هدف قرار دادن چربی در صورت شما بدون جراحی وجود ندارد. بهترین راه برای کاهش چربی صورت، داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است.

بسیاری از انواع رژیم‌های غذایی می‌توانند به کاهش وزن شما کمک کنند تا زمانی که کالری کمتری نسبت به کالری مصرفی خود مصرف کنید.


سایر عادات سالمی که ممکن است به شما در کاهش چربی کمک کند عبارتند از:

  • داشتن خواب کافی
  • اجتناب از الکل
  • هیدراته ماندن
  • به حداقل رساندن استرس

شایان ذکر است که حتی اگر چربی بدن خود را کاهش دهید، ممکن است متوجه گود شدن قابل توجهی در صورت خود نشوید، به خصوص اگر درصد چربی نسبتاً پایینی داشته باشید.


آیا می توان با جراحی گونه های توخالی ایجاد کرد؟

پدهای چربی داخل گونه شما به عنوان پدهای چربی باکال شناخته می شوند. برداشتن چربی از این پدها با عمل جراحی به نام حذف چربی باکال امکان پذیر است.

این جراحی معمولاً در افرادی که قبلاً صورت لاغر یا باریکی دارند انجام نمی شود. بسیاری از افراد با افزایش سن چربی های صورت خود را از دست می دهند، بنابراین حذف چربی می تواند منجر به ظاهری لاغر شود.

طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، بهترین کاندیدها برای حذف چربی باکال افرادی هستند که:

  • از نظر جسمی سالم هستند و وزن ثابتی دارند
  • انتظارات واقع بینانه از خود دارند
  • سیگار نمی کشند
  • از چربی بیش از حد در گونه هایشان اذیت می شوند

قیمت ها می تواند به طور گسترده ای بین کلینیک ها متفاوت باشد، اما این جراحی معمولا بین 2000 تا 5000 دلار در ایالات متحده هزینه دارد. از آنجایی که این یک جراحی زیبایی است، بعید است که بیمه شما آن را پوشش دهد.


سایر رویه ها

همچنین امکان کاشت ایمپلنت در گونه یا فک وجود دارد تا آنها را برجسته تر نشان دهد.

این جراحی ها همچنین می توانند بسیار گران باشند. میانگین قیمت کاشت گونه در سال 2019، 2986 دلار بوده است. همچنین بعید است ایمپلنت ها تحت پوشش بیمه قرار گیرند.


کانتورینگ صورت

یک جایگزین بسیار ارزان‌تر برای جراحی، استفاده از آرایش برای کانتور کردن گونه‌هایتان است. آموزش های ویدیویی زیادی به صورت آنلاین موجود است.


آیا تمرینی برای ایجاد گونه های توخالی وجود دارد؟

بسیاری از وب سایت ها ادعا می کنند که تمرینات گونه ممکن است به شما کمک کند گونه های خود را خالی کنید. با این حال، هیچ مدرکی مبنی بر موثر بودن این تمرینات وجود ندارد.

اغلب، تمرینات صورت قرار است با کمک به سوزاندن چربی به صورت فرم دهند. اما با این ایده که می‌توانید با تمرین دادن ماهیچه‌های آن ناحیه، چربی را کم کنید،کاملا در اشتباه هستید. وقتی با ورزش کالری می سوزانید، بدن شما چربی ها را از تمام قسمت های بدن می سوزاند.

همچنین ببینید:

علت غبغب چیست و چگونه از آن خلاص شویم؟


آیا داشتن گونه های توخالی سالم است؟

اگر در حال حاضر اگر چاق هستید، اتخاذ عادات ورزشی و رژیم غذایی سالم برای کاهش درصد چربی بدن ممکن است به بهبود سلامت کلی شما کمک کند.

رژیم غذایی یا ورزش بیش از حد به منظور تلاش برای دستیابی به گونه های توخالی می تواند در صورت کاهش وزن بیش از حد خطرناک باشد، به خصوص اگر در حال حاضر در وزن سالم یا دچار کم وزنی باشید.


نتیجه کلی

شکل گونه های شما تا حد زیادی با میزان چربی گونه ها و همچنین شکل فک و استخوان گونه شما تعیین می شود.

شما نمی‌توانید شکل استخوان‌های خود را بدون جراحی تغییر دهید، اما می‌توانید با ورزش و رژیم غذایی چربی‌های خود را از دست بدهید.

جراحی کاهش چربی باکال یا کاشت گونه ممکن است به شما در دستیابی به گونه های توخالی کمک کند، اما این جراحی ها می توانند بسیار گران باشند. یک گزینه ارزان تر، استفاده از آرایش برای کانتور گونه ها است.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .


منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x