فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1488

مکمل هایی برای کمک به توقف سندرم مه مغزی

مغز هر کسی با افزایش سن تغییر می کند و عملکرد ذهنی آن فرد نیز همراه با این تغییرات مغزی تغییر می کند. زوال عقلی و ذهنی یکی از ترسناک ترین عواقب پیری است. راه هایی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید به حفظ سلامت عملکرد مغزتان کمک کنید ...

روغن ماهی : این روغن حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است. و منبع اصلی آن ماهی سالمون، ماهی تن، ماهی خال مخالی و ساردین است. مصرف این روغن می تواند عملکرد مغز، مهارت های حرکتی و بینایی را بهبود ببخشد.

مکمل هایی برای کمک به توقف سندرم مه مغزی

عصاره جینکو بیلوبا : این ماده به دلیل اثرات موثر ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، تشکیل پلاکت و افزایش گردش خون به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. مزایای جینکو بیلوبا شامل بهبود عملکرد شناختی، افزایش خلق مثبت، افزایش انرژی، بهبود حافظه و کاهش علائم مربوط به چندین بیماری مزمن است. همچنین می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را نیز کاهش بدهد.

 

کولین بی تارترات : کولین از نظر شیمیایی با ویتامین های گروه B مرتبط است. وجود کولین برای غشای سلولی و برای تولید ناقل عصبی استیل کولین که نقشی در حافظه و کنترل عضلات دارد، مهم است.

 

گاما اوریزانول : ثابت شده است که این ماده سطح انتقال دهنده های عصبی را در سیستم عصبی مرکزی افزایش می دهد. همچنین باعث آرامش خلق و خو و داشتن خوابی آرام می شود.

همچنین ببینید:

سندرم هورنر چیست؟

ال-تیانین : با افزایش سطح سروتونین، دوپامین و GABA باعث آرامش و تسهیل خواب می شود . این ماده به عنوان یک ضد اضطراب شناخته می شود و برای کاهش اضطراب به خوبی عمل می کند.

 

فسفاتیدیل سرین : این ماده یک ماده شیمیایی مهم با عملکردهای گسترده در بدن است. این ماده بخشی از ساختار سلولی است و در حفظ عملکرد سلولی، به ویژه در مغز، ماده ای کلیدی است. مصرف فسفاتیدیل سرین می تواند برخی از علائم بیماری آلزایمر و زوال عقل را بهبود ببخشد. همچنین، به بهبود توانایی تفکر، توجه، کنترل تکانه و بیش فعالی در کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) نیز کمک می کند.

 

اینوزیتول : این ماده زمانی یکی از اعضای کمپلکس ویتامین B محسوب می شد. و در سیستم عصبی و متابولیسم چربی نقش دارد. به تولید سلول های سالم در مغز استخوان و تولید غشای سلولی غلاف میلین نیز کمک می کند. همچنین برای رشد مو نیز ماده ای مهم است.

 

عصاره جینسینگ : جینسینگ به طور موثر پاسخ ایمنی و تغییرات هورمونی ناشی از استرس را تنظیم می کند و در نتیجه هموستاز را حفظ می کند. جینسینگ علاوه بر سرکوب بروز بیماری های روانی مانند اضطراب و افسردگی، از به وجود آمدن بیماری های فیزیولوژیکی مرتبط با استرس نیز جلوگیری می کند.

 

لسیتین سویا : این ماده متشکل از فسفاتیدیل کولین است و حافظه و توانایی یادگیری را بهبود می بخشد. همچنین به کاهش خطر ابتلا به سنگ های صفراوی و بهبود عملکرد کبد نیز کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که به بهبود عملکرد مغز نیز کمک می کند و می تواند از زوال هم عقل جلوگیری کند.

 

ال-کارنیتین ال تارترات : این ماده نقش مهمی در تولید استیل کولین دارد. به بهبود عملکرد مغز و زوال عقل کمک می کند. این اسید آمینه می تواند از سد خونی مغزی (BBB) ​​عبور کرده و سطح انتقال دهنده های عصبی را در مغز تنظیم کند.

همچنین ببینید:

بیماری پریون چیست؟

نوعی ویتامین C (آسکوربات کلسیم) : این ماده نقش مهمی در بدن دارد. برای حفظ سلامت پوست، غضروف، دندان، استخوان و عروق خونی لازم است. همچنین برای محافظت از سلول های بدن در برابر آسیب نیز استفاده می شود. به عنوان یک آنتی اکسیدان شناخته می شود. همچنین به تنظیم دمای بدن و تولید هورمون ها هم کمک می کند.

 

ویتامین A استات : این ویتامین یک ویتامین مهم محلول در چربی است. کیفیت بینایی را تقویت می کند و با شب کوری و اختلالات چشم مقابله می کند. ویتامین A به عملکرد صحیح سیستم ایمنی کمک می کند. همچنین برای رشد و تکامل طبیعی سلول ها نیز ماده ای ضروری است. نقش مهم دیگر آن نقش آنتی اکسیدانی است که از سلول ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند.

 

آلفا-توکوفریل استات : این ماده با رادیکال های آزاد مبارزه می کند و از پیشرفت بیماری جلوگیری می کند. برخی از ایزومرهای ویتامین E دارای توانایی های آنتی اکسیدانی قدرتمندی هستند که قدرت کاهش آسیب رادیکال های آزاد و مبارزه با التهاب را دارند و بنابراین به طور طبیعی به کند شدن روند پیری در سلول ها و مبارزه با مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی، فشار خون بالا، پیری و سرطان کمک می کنند.

 

کمپلکس ویتامین B: ویتامین‌های B کمپلکس به بدن شما کمک می‌کنند تا بتواند از غذایی که می‌خورید انرژی بسازد، گلبول‌های قرمز خون را تشکیل دهد و نقش اساسی در عملکردهای خاص بدن ایفا کند. ویتامین B1 یک عامل درمانی برای نوروپاتی است. ویتامین B2 به تبدیل غذا به انرژی کمک می کند. ویتامین B3 با کمک به بدن در استفاده از سایر ویتامین های B به عملکرد صحیح آنزیم های بدن کمک می کند. ویتامین B5 سیستم گوارش و داشتن یبوست سالم را تقویت می کند. ویتامین B6 در عملکرد سیستم ایمنی و رشد مغز نقش دارد و به شکل گیری انتقال دهنده های عصبی کمک می کند. ویتامین B12 برای تشکیل گلبول های قرمز و DNA مورد نیاز است و برای متابولیسم پروتئین نیز مهم است.

 

مغز هر کسی با افزایش سن تغییر می کند و عملکرد ذهنی آن فرد نیز همراه با این تغییرات مغزی تغییر می کند. زوال عقلی و ذهنی مساله ای رایج است و یکی از ترسناک ترین عواقب پیری است. راه هایی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید به حفظ سلامت عملکرد مغزتان کمک کنید: کاهش استفاده از تلفن هوشمند، تبلت و رایانه، استراحت کافی، خوردن غذای سالم و مصرف مکمل های ضروری که توسط تیمی از متخصصان تهیه شده است. اینها می توانند به بهبود حافظه، کاهش استرس و حفظ تعادل عاطفی شما کمک کنند.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

bangkokhospital

دیدگاه تان را بنویسید

 

x