فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1190

طرز تهیه‌ی دمنوش آرامبخش

مصرف دم کرده گیاهان دارویی یکی از بهترین راههای آرامش بخشیدن به بدن وتسکین اعصاب است ...

در دنیای پرسرعت و پر از فشار ، جلوگیری از استرس فوق العاده چالش برانگیز است. استرس همه جا را فرا گرفته است و می تواند تأثیرات مخربی بر سلامت روحی ، جسمی و روانی  ما بگذارد.

 

دمنوش آرامبخش چیست؟

یکی از مزایای بسیاری از گیاهان دارویی ، توانایی آنها در آرامبخش و کاهش استرس است.

طرز تهیه‌ی دمنوش آرامبخش

 

آیا یک گیاه می تواند یک عامل جادویی در کاهش استرس شما در طول شبانه روز باشد؟ بله ؛ مثلا نوشیدن دمنوش گیاهی مطمئناً می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد و در افزایش آرامش و کاهش سطح استرس هایتان نیز مفید باشد ؛ البته بدون شک بهبود سبک زندگی به طور کلی ، نیز برای دریافت اثربخشی بیشتر ، امری انکار ناپذیر و لازم است.

همچنین ببینید:

قرص لوبل چیست؟(موارد مصرف و عوارض آن)

دمنوش آرامبخش ترکیبی از گیاهان است که به طور خاص سیستم عصبی ما را هدف قرار می دهند تا به کاهش و تعادل سطح استرس ما و برقراری آرامشی بیشتر و موثر تر کمک کنند.

بابونه : اکثر مردم با بابونه آشنا هستند .  بابونه گیاهی آرام بخش است که به داشتن خوابی آرام نیز کمک می کند. و در واقع یک روند کلی را بهبود می بخشد: آرامش بیشتر =خواب بهتر = آرامش بیشتر

اسطوخودوس : مانند بابونه ، این گیاه نیز آرام بخش است و به داشتن خوابی بهتر نیز کمک می کند. علاوه بر این ، چندین آزمایش بالینی نشان داده است که اسطوخودوس اضطراب و درک درد را نیز کاهش می دهد .

بادرنجبویه : بادرنجبویه به عنوان یک داروی ضد اسپاسم است و مصرفش در مواقعی که استرس یا اضطراب بر هاضمه  تأثیر می گذارد ( مانند سندرم روده ی تحریک پذیر)، مفید است ، زیرا بر سیستم گوارشی و عصبی تأثیر می گذارد و در نهایت در افزایش آرامش فرد مفید خواهد بود .

ریحان : این گیاه به طرزی سازگار با سیستم عصبی شما عمل می کند تا آن را در تعادل قرار دهد. همچنین دارای ویژگی آرامش بخش و نشاط آوری نیز هست، و به عنوان یک  آرامش بخش ملایم عمل می کند که این خاصیتش آن را برای افرادی که دارای اضطراب و افسردگی هستند، تبدیل به گزینه ای عالی کرده است.

حالا که چند تا از این گیاهان آرامبخش را می شناسیم ، بیایید تا دمنوش آرامبخشمان را هم با هم درست کنیم!

 زمان آماده سازی: ۱ دقیقه

زمان کل: ۲۰ دقیقه

 

مواد تشکیل دهنده:

۲ قاشق چایخوری ریحان خشک شده

۱ قاشق چایخوری بادرنجبویه خشک شده

۱ قاشق چایخوری بابونه خشک شده

نصف قاشق چایخوری اسطوخودوس خشک شده

همچنین ببینید:

میگرن و انواع آن!

طرز تهیه:

همه مواد را با هم ترکیب می کنیم و در یک قوری یا لیوان دمنوش می ریزیم.

آب را جوش آورده و روی آن ها می ریزیم.

در قوری و یا لیوان دمنوش را می گذاریم و اجازه می دهیم تا به مدت ۲۰ دقیقه دم بکشد.

پس از گذشت این زمان ، دمنوش آرامبخش آماده ی نوشیدن است؛

در صورت تمایل می توانید به آن عسل یا شیرین کننده نیز اضافه کنید.

بنوشید و لذت ببرید!

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

thehealthymaven

دیدگاه تان را بنویسید

 

x