فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 172

۱۴ روش طبیعی برای بهبود حافظه!

۱.شکر کمتری بخورید تحقیقات نشان داده است که افرادی که به طور منظم مقدار زیادی قند مصرف کنید ممکن است حافظه ضعیف تری داشته و حجم مغزی شان نیز کمتر از کسانی که قند کمتری مصرف می کنند...

۱.شکر کمتری بخورید

تحقیقات نشان داده است که افرادی که به طور منظم مقدار زیادی قند مصرف کنید ممکن است حافظه ضعیف تری داشته و حجم مغزی شان نیز کمتر از کسانی که قند کمتری مصرف می کنند.

۱۴ روش طبیعی برای بهبود حافظه!

۲.مکمل روغن ماهی را امتحان کنید

مکمل های ماهی و روغن ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ EPA و DHA هستند و مصرف آنها ممکن است به بهبود حافظه کوتاه مدت و اپیزودیک ، به ویژه در افراد مسن کمک کند.

۳.برای مدیتیشن وقت بگذارید

مراقبه فقط برای بدن شما مفید نیست بلکه همچنین برای مغزتان نیز مفید است. تحقیقات نشان می دهد مراقبه ممکن است سلول های خاکستری را افزایش دهد.

۴. وزنی سالم داشته باشید

چاقی از عوامل خطر کاهش مهارت های شناختی است. حفظ شاخص توده بدن در محدوده طبیعی ممکن است به شما کمک کند تا از انبوهی از مسائل مرتبط با چاقی ، از جمله ضعف حافظه جلوگیری کنید.

۵.به اندازه کافی بخوابید

مطالعات نشان داده است که خواب کافی با بهبود عملکرد حافظه مرتبط بوده اس. خواب به تحکیم خاطرات و در واقع حافظه کمک می کند. اگر خوب خوابیده باشید باشید در تست های حافظه نیز عملکرد بهتری خواهید داشت.

۶.ذهن آگاهی را تمرین کنید

تمرین تکنیک های ذهن آگاهی با افزایش عملکرد حافظه همراه بوده است ذهن آگاهی همچنین با کمتر شدن خطر کاهش مهارتهای شناختی مرتبط با سن نیز همراه بوده است.

۷.الکل کمتری بنوشید

الکل اثرات مخربی بر مغز دارد ،از جمله کاهش عملکرد حافظه. نوشیدن متوسط و ​​گاه به گاه مجاز است اما نوشیدن بیش از حد می تواند به هیپوکامپ که منطقه اصلی مغز شما و مرتبط با حافظه تان است آسیب برساند.

۸.مغز خود را آموزش دهید

بازی هایی که مغز شما را به چالش می کشند ممکن است به شما کمک کنند تا بتوانید حافظه خود را تقویت کنید و حتی ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را نیز کاهش دهد.

۹.مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده را کاهش دهید

کربوهیدرات های تصفیه شده مانند شکر اضافه شده به غذاها بسیار مضر هستند آنها باعث جهش در سطح قند خون میشوند که می تواند به مرور زمان به مغز شما آسیب برساند. رژیم های غذایی دارای میزان زیادی کربوهیدرات های تصفیه شده  با زوال عقل ، کاهش مهارت های شناختی و کاهش عملکرد مغز همراه خواهند بود.

۱۰.سطح ویتامین D خود را چک کنید

کمبود ویتامین D بسیار شایع است ،به خصوص در آب و هوای سردتر.  و باعث کاهش مهارت های شناختی مرتبط با سن و زوال شناختی و زوال عقل میگردد. اگر فکر می کنید ممکن است کمبود ویتامین D داشته باشید از دکتر خود بخواهید تا برایتان آزمایش خونی برای چک کردن سطح ویتامین دی تان در نظر بگیرد.

۱۱.بیشتر ورزش کنید

ورزش فواید خارق العاده ای برای کل بدن شما از جمله مغزتان به  همراه دارد. حتی ورزش متوسط ​​برای دوره های کوتاه مدت نیز دارای چنین اثراتی است و نشان داده شده است که باعث بهبود عملکرد شناختی ، از جمله حافظه ، در تمامی سنین می شود.

۱۲.غذاهای ضد التهابی را انتخاب کنید

غذاهای ضد التهاب برای مغز شما بسیار مفید هستند مغز ، به ویژه انواع توت ها و سایر غذاهایی که سرشار از آنتی اکسیدان هستند. سعی کنید غذاهای ضدالتهاب بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

۱۳.کورکومین را در نظر بگیرید

 کورکومین یک آنتی اکسیدان قوی است. مطالعات حیوانی نشان داده است که این ماده باعث کاهش التهاب و پلاک های آمیلوئید در مغز می شود. با این حال ، تحقیقات بیشتری بر روی انسان مورد نیاز است.

۱۴.مقداری کاکائو به رژیم غذایی خود اضافه کنید

 کاکائو سرشار از آنتی اکسیدان است که ممکن است به بهبود عملکرد حافظه شما کمک کند. حتما شکلات تلخ با ۷۰٪ کاکائو یا بالاتر را انتخاب کنید تا به این ترتیب دوز مناسبی از آنتی اکسیدان را دریافت کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x