فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 801

نکاتی که افرادی که بیماری قلبی دارند باید در مورد واکسن COVID-19 بدانند!

افرادی که مبتلا به بیماری قلبی عروقی هستند، خطر بیشتری برای ابتلا به COVID-19 شدید یا کشنده دارند. تنها راه جلوگیری از این بیماری عدم ابتلا به COVID-19 است و بهترین روش دریافت واکسن COVID-19 است...

افرادی که بیماری قلبی زمینه‌ای دارند باید هرچه زودتر واکسینه شوند. واکسیناسیون COVID-19 در حال افزایش است و انتظار می‌رود که تا تابستان گسترش یابد. این افزایش باعث می‌شود واکسن ها در دسترس افراد بیشتری قرار گیرند، از جمله بیماری های قلبی که در صورت ابتلا به ویروس کرونا ویروس جدید، آنها را در معرض خطر بیشتری برای عوارض قرار می‌دهد. اگر به بیماری پرخطری مبتلا هستید، ممکن است سوالات زیادی در مورد چگونگی، دلیل و زمان واکسیناسیون و بی‌خطر بودن داشته باشید.

نکاتی که افرادی که بیماری قلبی دارند باید در مورد واکسن COVID-19 بدانند!

 در اینجا برخی از اقدامات متخصص درباره آنچه افراد با سابقه بیماری قلبی درباره واکسن COVID-19 باید بدانند آورده شده است.

  1.آیا من واقعاً نیاز به واکسیناسیون دارم؟

 خلاصه بله، موارد بسیار کمی وجود دارد که فرد به دلیل شرایط سلامتی زمینه‌ای نباید واکسن COVID-19 را دریافت کند و شرایط قلبی در این گروه قرار نمی‌گیرد. طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، افراد مبتلا به نارسایی قلبی، فشار خون بالا، بیماری عروق کرونر یا کاردیومیوپاتی در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید از COVID-19، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بر اثر این بیماری هستند.

همچنین ببینید:

چگونه می‌توان از حمله قلبی، جان سالم به در برد؟

 "افرادی که مبتلا به بیماری قلبی عروقی هستند، خطر بیشتری برای ابتلا به COVID-19 شدید یا کشنده دارند. تنها راه جلوگیری از این بیماری عدم ابتلا به COVID-19 است و بهترین روش دریافت واکسن COVID-19 است."

 2. من شنیده‌ام که افراد پس از واکسیناسیون می‌توانند به COVID-19 مبتلا شوند. آیا واکسن ها واقعاً کار می‌کنند؟

 درست است که موارد به اصطلاح دستیابی به موفقیت در سراسر ایالات متحده گزارش شده است، ولی هیچ یک از واکسن ها 100 درصد موثر نیستند، اما چنین عفونت هایی بسیار نادر هستند.

 داده های اولیه دانشگاه کالیفرنیا، که در مارس 2021 در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد، نشان داد که از 28184 کارگر بهداشتی که دو دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند، 7 نفر 15 روز پس از دریافت آزمایش COVID-19 مثبت بودند. دوز دوم این تعداد در بین کسانی که فقط یک دوز دریافت کرده اند یا در طی دوره دو هفته‌ای آلوده بودند که افراد واکسینه شده باید منتظر باشند تا پاسخ ایمنی کامل داشته و بیشتر واکسینه شوند، بیشتر بود.

 در هر صورت، واکسن های COVID-19 در جلوگیری از بیماری های جدی و مرگ ناشی از بیماری بسیار خوب هستند. "این واکسن ها به بدن شما می‌آموزند که با جلوگیری از بیماری های جدی، سریعتر و موثرتر با ویروس مبارزه کند. واکسیناسیون هرچه بیشتر افراد از ایجاد موج دوم ویروس جلوگیری می‌کند و از افرادی که به دلایل پزشکی نمی‌توانند واکسن بزنند از ابتلا به این بیماری محافظت می‌کند.”

 تحقیقات جدید نشان داده است که واکسن های دو دوزه نیز در جلوگیری از عفونت و در نتیجه انتقال ویروس کاملاً مناسب هستند.

 دکترآبوت می‌گوید: "از آنجا که ویروس هنوز در جامعه ما بیداد می‌کند، ما از کسانی که کاملا واکسینه شده اند می‌خواهیم ماسک بزنند تا از شیوع COVID-19 جلوگیری کنند در حالی که هنوز منتظر واکسیناسیون همه هستیم."

3. آیا من در معرض خطر بیشتری برای عوارض واکسن هستم؟

 طبق گفته آبوت، طبق CDC، افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی زمینه‌ای، در معرض خطر بیشتری برای ایجاد عوارض جانبی واکسن نیستند، معمولاً شامل خستگی موقت، سردرد، درد های عضلانی، لرز، تب و حالت تهوع هستند. CDC گزارش می‌دهد که اینها علائم رایجی است که بدن شما در حال ایجاد ایمنی است، اما در همه ظاهر نمی‌شود.

 "برخی از بیماران من ابراز نگرانی کرده اند که نمی‌خواهند احساس بیماری کنند و می‌گویند که آنها نگران این هستند که تب یا پاسخ التهابی آنها را بیمار کند. راهی که من برای آنها توضیح می‌دهم این است که اگر نگران هستید که یک پروتئین موجود در واکسن برای چند روز شما را مریض کند، تصور کنید ویروس تمام عیار چه کاری انجام می‌دهد."

 واکنش های آلرژیک به واکسن های COVID-19 بسیار نادر است و به راحتی قابل درمان است. به گفته آبوت، واکنش های آلرژیک به برخی از اجزای واکسن مربوط هستند و هیچ ارتباطی با خود پروتئین های ویروسی ندارند.

همچنین ببینید:

چرا رگ های قلب می‌گیرند؟ درمان گرفتگی عروق چگونه است؟!

 "اگر واکنشی رخ دهد، معمولاً در افرادی است که نسبت به واکسن های دیگر واکنش آلرژیک نشان داده اند یا افرادی که مستعد واکنش های آلرژیک هستند. آنها همچنین بعد از تزریق واکسن خیلی سریع و در مدت زمان حدود 15 دقیقه اتفاق می‌افتند، به همین دلیل هر محل واکسیناسیون برای درمان واکنش آلرژیک مجهز است."

 4. آیا واکسن های COVID-19 برای افرادی که بیماری قلبی دارند رایگان است؟

بله. طبق  CDC، واکسن COVID-19 برای هر کسی که در ایالات متحده زندگی می‌کند، بدون در نظر گرفتن وضعیت مهاجرت یا بیمه درمانی کاملاً رایگان است. یک ارائه دهنده واکسن نمی‌تواند از شما بابت واکسن، بابت هزینه های مدیریتی مانند کپی، یا برای مراجعه به مطب، هزینه‌ای دریافت کند. اگر بیمه باشید، ارائه دهنده واکسن شما ممکن است بیمه شما را قبض کند، اما ارائه دهندگان نمی‌توانند باقیمانده مانده صورتحساب شما را از شما بگیرند. اگر بیمه نیستید، ارائه دهنده ممکن است از برنامه خدمات بیمه COVID-19 اداره خدمات و منابع بهداشتی بازپرداخت کند، اما نمی‌تواند برای واکسن COVID-19 از شما پول بخواهد.

 5- چه زمانی می‌توان واکسن زد؟

 هر ایالت مسئول واکسن خود است، بنابراین افرادی که در حال حاضر واجد شرایط واکسن COVID-19 هستند، از نظر ایالتی و حتی شهرستان متفاوت هستند. دستورالعمل های فدرال توصیه می‌کنند بزرگسالانی که "بیماری های پزشکی زمینه‌ای دارند که خطر عوارض جدی و تهدید کننده زندگی از COVID-19 را افزایش می‌دهد" برای واکسیناسیون در اولویت قرار بگیرند. این شامل بیماری های قلبی عروقی است، اما راهنمایی بیشتر مشخص نمی‌کند که آیا برخی از انواع بیماری های قلبی عروقی باید نسبت به دیگران اولویت داشته باشند یا نه. دولت ها همه راهنما های خود را در مورد اینکه کدام بیماری های قلبی، فرد را واکسیناسیون زودرس می‌کند و اینکه آیا افراد باید چندین بیماری زمینه‌ای داشته باشند یا نه در یک گروه واکسن اولویت قرار دهند‌، ایجاد کرده اند.

 6. هنوز مطمئن نیستم. از کجا می‌توانم اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

 دکتر سانچز می‌گوید که نگرانی های مردم را درک می‌کند و از همه می‌خواهد مطمئن شوند که از منابع معتبر اطلاعات می‌گیرند و آنچه را که در شبکه های اجتماعی می‌خوانند زیر سوال ببرند.

 سانچز که به اهمیت صحبت با یک متخصص مانند مراقبت های بهداشتی اشاره می‌کند، می‌گوید: "اطلاعات نادرست بسیار زیادی وجود دارند و این بسیار مهم است که مردم از خود بپرسند این اطلاعات از کجا می‌آید و آیا راهی برای تأیید این اطلاعات وجود دارد؟."

 "اگر واکسینه شده اید، داستان خود را با دوستانی در میان بگذارید که فکر می‌کنید از واکسیناسیون می‌ترسند و این ممکن است آنها را تشویق کند. اگر فکر می‌کنید شخصی مردد است، پیشنهاد کنید با او بروید." 

"مردم ممکن است به تشویق ویژه‌ای نیاز داشته باشند، بنابراین سعی کنید بفهمید که ترس آنها بخاطر چیست. واکسیناسیون راه برون رفت از این بیماری همه گیر است."

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

everydayhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x