فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1380

انقباض زودرس بطنی یا PVC!

یکی از حس هایی که موقع عاشقی تجربه میکنید وقتیه که صداشو میشنوید یا بهش فکر میکنید ٬بعد میگید هری دلم ریخت!از نظر علمی اسمش PVC هست که یعنی قلبتون یه ضربان رو جا میندازه یا به عبارتی یادش میره بتپه!اما همیشه دلیلش عشق نیست. در اینجا هر چه باید در مورد PVC بدانید را مطرح میکنیم...

همیشه دلیلش عشق نیست وقتی که قلبت از تپش می گذرد.  در اینجا چیزی است که شما باید در مورد PVC بدانید، از جمله محرک ها، علائم و درمان.

 اگر تا به حال قلبتان لرزان شده یا متوجه شده اید که به نظر می رسد قلبتان تپش می زند، ممکن است دچار انقباضات زودرس بطنی (PVCs) شدید، یک نوع نسبتاً رایج آریتمی در بزرگسالان و کودکان.

انقباض زودرس بطنی یا PVC!

 

 پی وی سی ها نتیجه ضربان قلب اضافی و غیر طبیعی هستند که از بطن ها یا اتاق های پمپاژ پایین شروع می شوند و ریتم منظم قلب شما را که توسط یک ضربان ساز طبیعی به نام گره سینوسی کنترل می شود، مختل می کنند.  گره سینوسی تکانه‌های الکتریکی ایجاد می‌کند که از دهلیزها به بطن‌ها می‌رود و باعث می‌شود آنها منقبض شوند و خون را به ریه‌ها و بدن پمپ کنند که به آن ریتم طبیعی سینوسی می‌گویند.

 در مورد PVC ها، قلب در واقع یک ضربان را از دست نمی دهد.  در عوض، ضربان اضافی زودتر از حد معمول می آید.  سپس معمولاً مکثی وجود دارد که باعث می‌شود ضربان بعدی قوی‌تر شود، چیزی که بیشتر مردم تشخیص می‌دهند.

همچنین ببینید:

علائم حمله قلبی را بشناسید!

 این عمل از فردی به فرد دیگر متفاوت است، بیماران مبتلا به PVC ٬ 20 درصد یا بیشتر از کل ضربان قلب را تشکیل می دهند، معمولاً بیشتر در معرض خطر برخی از عوارض جدی تر مرتبط با این بیماری هستند.

 بیماری قلبی یا زخمی که با تکانه های الکتریکی طبیعی قلب تداخل می کند، می تواند باعث ایجاد PVC شود.  برخی از داروها، الکل، استرس، ورزش، کافئین یا اکسیژن کم خون که به دلیل بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) یا ذات الریه ایجاد می شود، نیز می توانند آنها را تحریک کنند.

 

 علائم مرتبط با PVC عبارتند از:

 خستگی

 تنگی نفس

 سرگیجه یا سبکی سر

 PVC های بسیار متداول

 در افرادی که این علائم را دارند، پی وی سی از طریق نوار قلب یا مانیتور قلب که توسط بیمار استفاده می شود، تشخیص داده می شود.

همچنین ببینید:

آلودگی هوا و تاثیر آن بر سلامت قلب!

 اگر عملکرد قلب طبیعی دارید، PVC ها معمولا جای نگرانی ندارند.  اما برای کسانی که پی وی سی مکرر دارند یا یک بیماری زمینه‌ای قلبی مانند بیماری مادرزادی قلبی دارند، PVC می‌تواند به کاردیومیوپاتی (ضعیف شدن ماهیچه قلب) یا نوع شدیدتری از آریتمی منجر شود.  برای این افراد، این بیماری معمولاً با دارو (مانند مسدودکننده‌های بتا)  درمان می‌شود.

 اگر علائم مرتبط با PVC را دارید، حتماً با یک متخصص صحبت کنید.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthblog

دیدگاه تان را بنویسید

 

x