فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1078

چرا نوشیدن آب برای سلامت قلب ضروری است؟

نوشیدن روزانه ۵ لیوان آب میتونه خطر مرگ بر اثر بیماری های قلبی رو کاهش بده! هیدراتاسیون نه تنها برای مغز، پوست، نشاط روحیه و وزن مفیده بلکه برای قلب هم ضروری هست...

 باید همیشه بدن خود را هیدراته نگه دارید.  هیدراتاسیون مناسب نه تنها برای مغز ، روحیه و وزن بدن مفید است ، بلکه برای قلب نیز ضروری است. ارتباط بین کم آبی بدن و ضربان قلب مشخص است.  قلب شما دائماً کار می کند و روزانه حدود 2000 گالن خون را پمپ می کند.  با هیدراته ماندن ، یعنی نوشیدن آب بیشتر از آنچه از دست می دهید ، به قلب خود کمک می کنید تا کار خود را انجام دهد.  قلب هیدراته می تواند خون را راحت تر پمپ کند و به عضلات بدن شما اجازه می دهد حتی بهتر کار کنند.

چرا نوشیدن آب برای سلامت قلب ضروری است؟

 کم آبی باعث ایجاد فشار بر قلب می شود.  مقدار خون در گردش در بدن شما ، یا حجم خون ، در هنگام کم آبی بدن کاهش میابد.  برای جبران ، ضربان قلب شما سریعتر می شود و ضربان قلب را افزایش می دهد و باعث می شود احساس تپش قلب کنید.  همچنین خون شما سدیم بیشتری را حفظ می کند و باعث می شود گردش خون در بدن شما سخت تر شود.

همچنین ببینید:

برای داشتن قلب سالم و جلوگیری از حملات قلبی چه کارهایی انجام دهیم!؟

 بنابراین چقدر آب باید بنوشید تا هیدراته بمانید؟  این بستگی به میزان نیاز بدن شما دارد.  برخی از شرایطی که باید آب بیشتری بنوشید عبارتند از:

 اگر در حال تمرین یا انجام سایر فعالیت های بدنی هستید.

 اگر از بیماری های خاصی مانند دیابت یا بیماری قلبی رنج می برید.

 اگر علائم کم آبی بدن مانند سرگیجه یا ضعف را نشان می دهید.

 لطفاً به خاطر داشته باشید که برخی شرایط پزشکی (مانند نارسایی قلبی) ممکن است به استراتژی های مختلف هیدراتاسیون نیاز داشته باشند و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

upmc

دیدگاه تان را بنویسید

 

x