فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1080

خوردن قهوه و کاهش خطر نارسایی قلب!!!

تحقیقات نشون میده که نوشیدن یک تا سه فنجون قهوه در طول روز با سلامت قلب ارتباط داره و ...

تحقیقات جدید نشان می دهد که خوردن یک یا چند فنجان قهوه کافئین دار در روز ممکن است خطر نارسایی قلبی را کاهش دهد. با این حال ، یک هشدار وجود دارد: به نظر نمی رسد که قهوه بدون کافئین مانند مخلوط های غنی از کافئین از سلامت قلب محافظت کند.

خوردن قهوه و کاهش خطر نارسایی قلب!!!

 دکتر دیوید کائو ، نویسنده ارشد این مطالعه اذعان کرد: "ارتباط بین کافئین و کاهش خطر نارسایی قلبی شگفت آور بود."  اغلب مردم قهوه و کافئین را برای قلب "مضر" می دانند زیرا مردم آن را با تپش قلب ، فشار خون بالا و غیره مرتبط می دانند. با این حال ، کائو ، استادیار قلب و مدیر پزشکی در مرکز پزشکی شخصی کلرادو در دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو ، می گوید: "رابطه سازگار بین افزایش مصرف کافئین و کاهش خطر نارسایی قلبی این فرض را برطرف می کند."

همچنین ببینید:

چرا نوشیدن آب برای سلامت قلب ضروری است؟

 وی در یک نشریه خبری گفت: "هنوز شواهد واضح کافی برای توصیه به افزایش مصرف قهوه برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی با همان قدرت و اطمینان از ترک سیگار ، کاهش وزن یا ورزش وجود ندارد."

 در مطالعه خود کائو و همکارانش داده های بیش از 21000 بزرگسال آمریکایی را که در سه مطالعه بزرگ شرکت کرده بودند ، تجزیه و تحلیل کردند: مطالعه قلب فرامینگهام ، مطالعه خطر آترواسکلروز در جوامع و مطالعه سلامت قلب و عروق.  شرکت کنندگان حداقل 10 سال تحت پیگیری قرار گرفتند.

 در هر سه مطالعه ، نوشیدن یک یا چند فنجان قهوه کافئین دار در روز با کاهش خطر ابتلا به نارسایی قلبی در دراز مدت همراه بود.

 در مطالعات قلب فرامینگهام و سلامت قلب و عروق ، خطر نارسایی قلبی در هر فنجان قهوه 5 تا 12 درصد در مقایسه با عدم قهوه کاهش یافت.

 مطالعه خطر آترواسکلروز در جوامع نشان داد که خطر نارسایی قلبی با 0 تا 1 فنجان قهوه در روز تغییر نمی کند ، اما در افرادی که حداقل 2 فنجان در روز نوشیده اند ، حدود 30 درصد کمتر است.

یافته های قهوه بدون کافئین متفاوت بود.  مطالعه سلامت قلب و عروق هیچ ارتباطی بین کمبود کافئین و خطر نارسایی قلبی نشان نداد ، در حالی که مطالعه قلب فرامینگهام نشان داد که کافئین با خطر قابل توجهی بیشتر برای نارسایی قلبی همراه است. تجزیه و تحلیل بیشتر نشان داد که کافئین از هر منبع با کاهش خطر نارسایی قلبی مرتبط است و به گفته نویسندگان ، کافئین حداقل نقشی در فواید ظاهری قهوه برای قلب دارد.

همچنین ببینید:

برای داشتن قلب سالم و جلوگیری از حملات قلبی چه کارهایی انجام دهیم!؟

 "در حالی که نمی توان علیت را اثبات کرد ، جالب است که این سه مطالعه نشان می دهد که نوشیدن قهوه با کاهش خطر نارسایی قلبی مرتبط است و قهوه در صورت مصرف ساده ، بدون قند و محصولات لبنی پرچرب می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد. 

 "نتیجه نهایی: نوشیدن قهوه در حد اعتدال به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کلی برای سلامت قلب که توصیه هایی برای میوه ها و سبزیجات ، غلات سبوس دار ، محصولات لبنی کم چرب/بدون چربی ، و همچنین کم سدیم ، چربی اشباع و اضافه شده است مناسب است.

 وی افزود: "همچنین مهم است که توجه داشته باشید که کافئین یک محرک است و مصرف بیش از حد آن ممکن است مشکل ساز باشد، باعث ایجاد عصبانیت و مشکلات خواب می شود."

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

webmd

دیدگاه تان را بنویسید

 

x