فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 736

معجزه دمنوش زنجبیل برای درد قاعدگی

در دوران قاعدگی، دمنوش هایی هستند که درد قاعدگی و پیش از قاعدگی رو تسکین میدن، اما این هم با توجه به استفاده نکردن از غذای چرب و شور و ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد فواید زنجبیل برای درد قاعدگی، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

معجزه دمنوش زنجبیل برای درد قاعدگی

دکتر لادن گیاهی متخصص تغذیه و رژیم درمانی پاسخ می‌دهد:

معجزه دمنوش زنجبیل برای درد قاعدگی

سلام خدمت خانم های عزیز، امیدوارم که حال شما خیلی خوب باشه.

موضوع دمنوش ها، خب موضوع مورد توجه خیلی از خانم‌ ها هست، مخصوصا در دوران قاعدگی و یا پیش از قاعدگی به علت درد های شدیدی که هست، نفخی که به وجود می‌آید و یا برای کاهش شدت خونریزی.

نکته مهم این هستش که ما اگر می‌خواهیم بیش از یک تا دو فنجان از هر دمنوشی در طی روز استفاده بکنیم، حتماً باید به مزاجمون و طبعمون توجه کنیم. خیلی از این دمنوش ها طبع گرمی دارند، هرچند ممکن است اثر کاهندگی درد و یا نفخ داشته باشند اما اگر به مزاج شما نخوره براتون ایجاد مشکل می‌کنه.

همچنین ببینید:

خواص چای زنجبیل در بارداری و نحوه مصرف آن

همینطور خیلی از دمنوش ها، اثرات شبه هورمونی دارند. پس اگر بیش از یک یا دو فنجان ازش استفاده می‌کنید و دارید داروی هورمونی هم استفاده می‌کنید، حتما با متخصص مشورت بکنید.

حالا برای دوران پیش از قاعدگی چه دمنوش هایی خوبه؟

دمنوش هایی که برای پیش از قاعدگی معمولاً بی‌خطر است و خوبه، یکیش خب زنجبیل هست که خیلی هم معروفه، در کنار زنجبیل استفاده از بهارنارنج، سنبل‌الطیب خیلی خوبه.

دارو هایی که شبه هورمونی هستن و کسانی که pco هستند، تخمدان پلی کیستیک دارن، معمولا مطالعات خوبی وجود داره.

گیاه پنج انگشت هست، گیاه مرزن جوش هست، و بومادران هست.

در حین دوران قاعدگی به جهت احتباس آب و نمکی که وجود داره، استفاده از دمنوش دارچین، استفاده از دمنوش زیره مخصوصا و همینطور دمنوش بابونه می‌تونه کمک کننده باشه.

در خانوم هایی که خون‌ریزی زیاد ندارند ولی همراه با درد و انقباضات شدید رحمی در ناحیه‌ی شکم و رحمشون هستند، استفاده از دمنوش رازیانه، نعنا فلفلی، بعضی ها میگن شنبلیله و بادرنجبویه می‌تونه کمک کننده باشه.

آیا ما از اینها به صورت ترکیبی می‌تونیم استفاده کنیم؟ 

بعضی از این ها رو میشه، هم به صورت ترکیبی مصرف کرد و حتی به صورت حالا دمنوش‌هم نه شما فرض کنید مثلا یک تکه دارچین رو همراه با کمی شیره بادام و یا عسل اگر استفاده کنید در روز های اول دوران قاعدگی می‌تونه خیلی کمک کننده باشه.

و نکته دیگه این هستش که نمک، گوشت قرمز اینها می‌تونه درد رو تشدید کنه، یعنی اگر شما نمک زیاد می‌خورید، گوشت قرمز می‌خورید و غذای سخت هضم می‌خورید، مصرف این دمنوش ها نمی‌تونه خیلی کمک کننده باشه.

همچنین ببینید:

پرخوری قبل از پریود ؛ علائم و پیشگیری از آن

پس همیشه دمنوش ها نقش کمکی برای ما دارند، انتظار نداشته باشید شما برید در دوران روز های اول قاعدگی‌تون مخصوصا، همبرگر بخورید که شور باشه و چرب باشه بعد پشت سرش دمنوش دارچین و زیره بخورید دردتون کمتر بشه، نه دمنوش ها در کنار یه الگوی غذایی درست هست که می‌تونن نقش کمک کنندگیشون رو در کاهش شدت علایم هم پیش از قاعدگی هم زمان قاعدگی داشته باشند.

شاد و تندرست باشید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x