فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 690

دمنوش هایی که درد قاعدگی رو کم می‌کنن!

بعضی از خانم ها در زمان قاعدگی امکان داره که درد هایی رو داشته باشند که در این پست به دمنوش های گیاهی اشاره می‌کنیم که برای کاهش این درد ها می‌توانند مفید واقع شوند.

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه برای کم کردن در قاعدگی چیکار کنیم؟  ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

دمنوش هایی که درد قاعدگی رو کم می‌کنن!

دکتر لادن گیاهی متخصص تغذیه و رژیم درمانی پاسخ می‌دهد:

دمنوش هایی که درد قاعدگی رو کم می‌کنن!

سلام

سوال شده آیا مصرف دمنوش و یا نوشیدنی خاصی هست که به کاهش درد های دوره قائدگی کمک بکنه؟ پاسخ این هست که بله، اتفاقا مصرف دمنوش بابونه به میزان دو فنجان در روز از یک هفته قبل از شروع قائدگی، مطالعات نشون میده که به کاهش درد کمک می‌کنه به جهت اینکه باعث دفع پلایسین میشه و کاهش پلایسین هم باعث میشه که شما درد رو کمتر داشته باشید.

علاوه بر دمنوش بابونه، نوشیدنی زنجبیل، نعنا و لیموی تازه هم بسیار بسیار کمک کننده هستش.

غیر از بابونه زنجبیل و نعنا و لیمو، استفاده از چای رازیانه هم می‌تونه کمک کننده باشه اما نسبت به مصرف چای رازیانه قبل از اینکه اقدام بکنید، اگر داروی هورمونی استفاده می‌کنید و یا به بچه شیر می‌دید با پزشکتون مشورت کنید.

همچنین ببینید:

بهترین و بدترین غذاها در دوران قاعدگی

نکته بعدی، استفاده از نوشیدنی شیره بادام به همراه عسل و دارچین، شیره بادام و عسل و دارچین هم ترکیب خوبی برای کاهش درد می‌تونه باشه.

یه چیزی که من خودم خیلی ترکیبش رو توصیه می‌کنم، استفاده از مخصوصا تو فصل بهار و تابستان که می‌ریم، اسموتی هایی هست که با ترکیب میوه های مختلفه، ببینید آب کافی و هیداراسیون کافی کلا به کاهش درد کمک می‌کنه حالا یه سری سبزیجات و میوه جات هستن که اینها آب زیادی دارن و در واقع می‌تونن کمک کننده باشن.

اسموتی که، در واقع نوشیدنی که با ترکیب خیار و کرفس و توت فرنگی استفاده بشه می‌تونه به کاهش درد کمک بکنه، حالا اگه شما کمی جو دو سر هم به اینها اضافه بکنید و یا با اینها شیره بادام رو هم ترکیب بکنید، قطعا می‌تونید نوشیدنی تهیه بکنید که به کاهش درد کمک می‌کنه.

همچنین ببینید:

خواص به لیمو و نحوه استفاده از دمنوش آن

این ویدیو به همراه ویدیویی که در واقع توضیح دادیم که چه غذا‌هایی به کاهش درد می‌تونن کمک بکنن، اگر شما دو سه ماه ازشون استفاده کنید از یکی دو هفته قبل از شروع درد های قائدگی تون نتیجه اش رو به مرور خواهید دید.

شاد و تندرست باشید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x