فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 602

تورم پا در بارداری!

داشتن مقداری تورم در بارداری طبیعی است ، به ویژه در پاها ، مچ پا ،و انگشتان. اغلب اوقات در انتهای روز و بعد از بارداری بدتر است. تورمی که به تدریج بروز می کند معمولاً برای شما یا کودک مضر نیست اما می تواند ناراحت کننده باشد ...

تورم پا در بارداری!!!

 

داشتن مقداری تورم در بارداری طبیعی است، به ویژه در پاها، مچ پا و انگشتان. اغلب اوقات در انتهای روز و بعد از بارداری بدتر است. تورمی که به تدریج بروز می کند معمولاً برای شما یا کودک مضر نیست اما می تواند ناراحت کننده باشد. تورم ناشی از این است که بدن شما هنگام بارداری بیش از حد معمول آب نگه داشته است. در طول روز، آب اضافی تمایل به جمع شدن در پایین ترین قسمت های بدن دارد، به خصوص اگر هوا گرم است یا شما زیاد ایستاده اید. فشار رحم در حال رشد شما همچنین می تواند بر جریان خون در پاهای شما تأثیر بگذارد.  این می تواند باعث تجمع مایعات در پاها علی الخصوص مچ پا شود.

همچنین ببینید:

پنج علت افزایش وزن زنان در عادت ماهیانه!!!

 چه چیزی می تواند به کاهش تورم کمک کند؟

 سعی کنید:

 از ایستادن به مدت طولانی خودداری کنید

 از کفش و جوراب راحت استفاده کنید – از بند های تنگ یا هر چیزی که در صورت ورم پاها ممکن است ایجاد شود، خودداری کنید

  آب زیادی بنوشید – این به بدن شما کمک می کند تا از آب اضافی خلاص شود

 ورزش – سعی کنید مرتباً در طول روز پیاده روی کنید یا تمرینات پا را انجام دهید

 تمرینات پا

 می توانید تمرینات پا را به صورت نشسته یا ایستاده انجام دهید.  آنها گردش خون را بهبود می بخشند، تورم مچ پا را کاهش می دهند و از گرفتگی عضلات ساق پا جلوگیری می کنند:

 30 بار پای خود را خم کرده و بالا و پایین کنید

 هر پا را به صورت دایره ای 8 مرتبه بچرخانید و 8 بار به روش دیگر.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

nhs.uk

دیدگاه تان را بنویسید

 

x