فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1350

خانم ها برای سلامتی دستگاه تناسلی چه کار کنند؟

بهداشت واژن تاثیر زیادی در سلامت زنان داره و رعایت نکات بهداشتی از عفونتهای قارچی و بیماری ها در بانوان جلوگیری میکنه ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه خانم ها برای سلامتی دستگاه تناسلی چه کار کنند؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

بانوان برای سلامتی دستگاه تناسلی خود چه کاری انجام دهند؟ و چه نکاتی را برای حفظ سلامتی ناحیه تناسلی می توانند رعایت بکنند؟

نکته ای که اهمیت دارد این است که خانم ها بهتر است بعد از رابطه ‌جنسی حتماً دفع ادرار داشته باشند و ناحیه تناسلی خود را به خوبی شستشو دهند که این خود باعث کاهش احتمال عفونت‌ در این فرد کمتر میشود.

خانم ها برای سلامتی دستگاه تناسلی چه کار کنند؟

 

لباس زیر خود را جلوی نور آفتاب قرار دهند یا اینکه با اتو خشک کنند، اگر ترشحات بدبویی دارند و یا خارش، سوزش و علامتی  از این قبیل دارند به پزشک زنان مراجعه کنند تا معاینات لازم برای آنها انجام شود تا اگر لازم است خیلی سریعتر برای آنها درمان دارویی گذاشته شود.

ویتامین D را حتما کنترل و چک کنند، اگر شرایط آن بود حداقل یک ساعت جلو یا در معرض نور خورشید قرار بگیرند و اگر این امکان برای آنها وجود ندارد، اگر‌ کمبود ویتامین D دارند ویتامین دی برای آنها تجویز شود و مصرف کنند.

همچنین ببینید:

۷ نکته هنگام برخورد با بوی بد واژن!

اگر که ضعف٬ بی‌حالی یا مشکل خاصی دارند، اگر کم خونی دارند ،نظم پریود های آنها به هم خورده است، افسردگی یا اضطراب دارند حتماً به پزشک مربوطه مراجعه کنند.

چک هورمونی لازم است، آزمایش های غربالگری لازم را جدی بگیرند اگر مدت ها هست که تست غربالگری به صورت پاپ اسمیر یا به صورت انجام سونوگرافی یا ماموگرافی خاصی انجام نداده اند بر اساس سن به پزشک مراجعه کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x