فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1258

آیا می توان در دوره قاعدگی حمام کرد؟

حتما بارها شنیده اید که برخی میگویند در دوران قاعدگی نباید حمام رفت!زیرا باعث ایجاد کیست٬تنبلی تخمدان و عفونت میشود.اما این موضوع کاملا اشتباست و شایعه ای بیش نیست!!!حمام کردن در این دوران باعث آرامش٬رفع خستگی و تسکین میشود.بنابراین به صورت ایستاده و به طور مرتب میتوانید در دوران قاعدگی دوش بگیرید...

 حمام کردن در دوران قاعدگی کاملاً عادی است در حقیقت: بسیاری از خانم ها عاشق حمام کردن در دوران قاعدگی خود هستند.  حمام کردن به طور کلی تأثیرات مثبت زیادی بر روحیه ، سطح استرس و موارد دیگر دارد.  و از آنجا که پریودها می توانند برای بسیاری از ما استرس زا باشند ، خیساندن طولانی مدت و آرامش بخش می تواند پادزهر مناسب برای یک دوره باشد.

 آیا می توان در دوره  قاعدگی حمام کرد؟

 اما به طور خاص ، حمام می تواند به موارد زیر کمک کند:

 تسکین دردهای قاعدگی: بسیاری از ما هنگام قاعدگی دچار کمردرد و گرفتگی می شویم.  حمام آب گرم می تواند آرامش زیادی را به ارمغان آورد ، درست مانند یک بطری آب گرم یا پد گرم کننده.  مقداری نمک اضافه کنید و همچنین دارای یک ضد التهاب هستید که می تواند به درد مفاصل و ماهیچه ها کمک کند

 نظافت و بهداشت: مهم این است که در طول قاعدگی تمیز بمانید و حمام یا دوش منظم بهترین راه است.  البته ، نشستن طولانی مدت در آب کثیف حمام نیز می تواند تأثیر معکوس داشته باشد.  بنابراین ، مطمئن شوید که همیشه بعد از حمام ، مخصوصاً  ناحیه تناسلی خود را بشویید.

همچنین ببینید:

تغذیه مناسب برای وزن گیری جنین!

 خون قاعدگی قلیایی است ، که بوی فلزی را که زنان اغلب در دوران قاعدگی تجربه می کنند توضیح می دهد.  اگر بو شما را آزار می دهد ، حمام کردن یا دوش گرفتن بیشتر باید کمک کند.

 آرامش: اگر از قبل حمام هستید ، اثرات آرامش بخش حمام را می دانید.  روغن های رایحه درمانی می توانند این امر را تقویت کنند.  ما اسطوخودوس یا یلانگ یلانگ را توصیه می کنیم.  اگر پریود شما برای شما زمان استرس زایی است یا از سندرم پیش از قاعدگی (PMS) رنج می برید ، لذت ساده یک حمام خوب را دست کم نگیرید.

 

 توصیه هایی برای حمام کردن در دوره خود:

 در حالی که حمام کردن کاملاً بی خطر است ، ما چند توصیه داریم.  نشستن در آب حمام می تواند آرامش بخش باشد و مزایای دیگری نیز داشته باشد ، اما این بهداشتی ترین روش برای تمیز کردن بدن شما در این دوران نیست.

 اگر از پد استفاده می کنید ، قبل از حمام ، آن را تمیز کنید. این ممکن است برعکس به نظر برسد: بالاخره حمام مکانی است که در آن تمیز می شوید!  اما اگر از یک پد یا لباس زیر ضد نشت استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید قبل از اینکه داخل وان بپرید ، ناحیه تناسلی خود را از قبل تمیز کنید.  این به این دلیل است که خون خشک شده می تواند باکتری هایی را منتقل کند که شما نمی خواهید وارد واژن خود شوید (به یاد داشته باشید دهانه رحم در دوران قاعدگی شما نیز آرام تر است).

 آیا پریود شما در آب متوقف می شود؟  برخی معتقدند که حمام خونریزی شما را متوقف می کند.  در حالی که فشار آب ممکن است جریان شما را کاهش دهد ، عکس آن نیز ممکن است رخ دهد: آب گرم همچنین می تواند جریان قاعدگی را افزایش دهد.

 در واقع ، این احتمال وجود دارد که مقداری خون قاعدگی را در حمام یا آب حمام خود مشاهده کنید ، به ویژه اگر جریان شدیدتری دارید.

 از دیدن خون در حمام متنفرید؟  تامپون بزن…

 اگر نمی توانید جلوی خون را بگیرید یا اثری از خون را در آب حمام خود پیدا کنید ، لازم نیست که حمام را به طور کامل رد کنید.

 آیا می توانید با تامپون دوش بگیرید؟ 

می توانید با تامپون حمام کنید یا دوش بگیرید ، درست مثل شنا.  از آنجا که آب گرم می تواند جریان را افزایش دهد ، یک تامپون با جذب بیشتر انتخاب کنید.  توصیه می شود قبل از حمام یک تامپون تمیز بگذارید و بلافاصله بعد آن را بردارید – به یاد داشته باشید که می تواند آب را نیز جذب کند. در نهایت ، هیچ قانونی وجود ندارد که مجبور باشید در حمام از تامپون استفاده کنید.  این کاملا انتخاب و سطح راحتی شماست.

 برخی از زنان هنگام پریود ، ناحیه تناسلی خود را به شدت تمیز می کنند.  اما به یاد داشته باشید که واژن واقعاً خود تمیز می شود و شما نمی خواهید سطح pH ظریف واژن خود را مختل کنید.  البته ، به منطقه توجه کنید ، اما در استفاده از صابون یا اسکراب زیاده روی نکنید.

همچنین ببینید:

عوامل بارداری پر خطر!

 توصیه های پزشکی فعلی توصیه می کند که داخل واژن خود را تمیز نکنید-این خود تمیز کننده است!  این مقاله توسط رز براون برای گاردین به بهترین وجه توضیح می دهد:

 واژن یک اندام شگفت انگیز است.  با غشای مخاطی محافظت می شود که در برابر عفونت محافظت می کند (لازم در هر قسمتی از بدن که به جهان خارج باز می شود) ، و همچنین ترکیبی هوشمندانه و پیچیده از باکتری ها – همچنین به عنوان فلور واژینال شناخته می شود – که همین کار را انجام می دهد (  فقط روده دارای باکتری بیشتری نسبت به واژن است).  با هم ، آنها واژن را سالم نگه می دارند.  همچنین خود تمیز می شود و با ترشحات خود را ایمن و بهداشتی نگه می دارد. 

 در عوض ، فقط ناحیه فرج (قسمت خارجی دستگاه تناسلی زن) را تمیز کنید.  آب ساده و گرم واقعاً ترفندی برای تمیز نگه داشتن فرج دارد و همیشه به خاطر داشته باشید که از جلو به عقب تمیز کنید تا از عفونت جلوگیری شود. اگر مشکوک به عفونت هستید ، همیشه به پزشک مراجعه کنید.

 اگر هنگام پریود (یا به طور کلی) سطح آهن پایینی را تجربه می کنید ، ترک حمام را به عنوان یک احتیاط پزشکی در نظر بگیرید.  آب گرم ممکن است جریان را افزایش دهد و ممکن است دچار سرگیجه شوید … دقیقاً آرامش بخش نیست.

 

 بعد از حمام شما

 به آرامی خشک کنید

 زمان خشک شدن بعد از دوش گرفتن  باز هم ، نیازی به مالش تهاجمی نیست.  با یک حوله تمیز ناحیه فرج را به آرامی خشک کنید.  اگر جریان شدید را تجربه می کنید ، ممکن است بخواهید ابتدا آن ناحیه را خشک کنید تا بتوانید بلافاصله تامپون را وارد کنید.

 ممکن است از حوله دستی جداگانه در ناحیه تناسلی خود استفاده کنید.  به این ترتیب ، اگر لکه ای وجود دارد ، لازم نیست یک حوله بزرگ حمام را در لباسشویی بیندازید.

 

پد تمیز/تامپون و لباس زیر

 بعد از خشک شدن از حمام یا دوش ، یک تامپون تمیز بگذارید یا یک پد تمیز روی لباس زیر تازه بمالید.  امیدوارم احساس آرامش و سرزندگی کنید. اگر جریان خون شما سنگین است ، در نظر بگیرید که از پریود معمولی خود (تامپون ، فنجان یا پد) با چند لباس زیر ضد نشت استفاده کنید.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

knix

دیدگاه تان را بنویسید

 

x