فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1277

سرکه سیب و درمان واژینوز باکتریایی (عفونت و التهاب واژن)

واژینوز باکتریایی نوعی التهاب واژن است که معمولا پس از مقاربت جنسی ایجاد میشه٬ سرکه سیب یک ماده قوی٬ ضد قارچ و ضد باکتری است که خاصیت ضد عفونی کنندگی داره و برای درمان عفونت واژن موثر است ....

 حدود 29 درصد از زنان در ایالات متحده واژینوز باکتریایی (BV) دارند.  اگرچه برخی از زنان هیچ علائمی را تجربه نمی کنند ، اما برخی دیگر ممکن است متوجه بوی ناخوشایند از واژن شوند.برخی از زنان همچنین احساس خارش و سوزش و گاهی ترشح خاکستری غیرمعمول را تجربه می کنند.

سرکه سیب و درمان واژینوز باکتریایی(عفونت و التهاب واژن)

 درمان های جایگزین واژینوز باکتریایی:

 بر اساس یک مطالعه 2016 منبع معتبر ، حدود 75 درصد از زنان سعی کرده اند واژینوز باکتریایی را با داروهای خانگی درمان کنند ، مانند:

 حمام های سرکه

 دوش

 ماست (از راه دهان یا واژن)

 پروبیوتیک ها

 مکمل های ویتامین

 محصولات درمان عفونت قارچی بدون نسخه

 کرم های ضد عفونی کننده

همچنین ببینید:

آیا می توان در دوره قاعدگی حمام کرد؟

 همان مطالعه نشان داد که داده های مربوط به اثربخشی درمان های جایگزین برای واژینوز  عمدتا کیفیت پایینی دارند. اکثر زنان گزارش کردند که داروهای خودیاری آنها کمکی نکرده و در برخی موارد علائم را بدتر کرده است.

 درمانگران طبیعی درمان واژینوز باکتریایی را با سرکه سیب پیشنهاد می کنند.  آنها توصیه خود را با ترسیم همبستگی (که ممکن است از نظر پزشکی صحیح باشد) از تحقیقات زیر توجیه می کنند:

 سرکه هزاران سال است که به طور موثر به عنوان ضدعفونی کننده و همچنین درمان انواع بیماری ها از نیش چتر دریایی گرفته تا دیابت مورد استفاده قرار می گیرد.

 بر اساس یک مطالعه معتبر 2018 ، سرکه سیب اثرات ضد میکروبی را مستقیماً بر E-coli ، S. aureus و C. albicans نشان می دهد.

 بر اساس مقاله ای در سال 2014 ، سرکه سیب حاوی اسید استیک است که در محدود کردن رشد باکتری ها اثبات شده است.

 بر اساس یک مقاله معتبر در سال 2017 ، سرکه سیب در درمان عفونت کاندیدی واژن موثر بود.

 شواهدی از یک مطالعه 2016 منبع معتبر نشان می دهد که درمان های مبتنی بر اسید لاکتیک ممکن است در درمان واژینوز باکتریایی سودمند باشد و سرکه سیب حاوی اسید لاکتیک است.

 

 PH واژن

 به عنوان بخشی از تشخیص ، پزشک ممکن است از نوار تست pH برای بررسی اسیدیته واژن شما استفاده کند.  اگر PH واژن شما 4.5 و یا بیشتر باشد ، می تواند نشانه واژینوز باکتریایی باشد.  همچنین می توانید یک آزمایش pH خانگی را از داروخانه خریداری کنید.

 از آنجا که سرکه سیب اسیدی است و دارای اثرات ضد میکروبی است ، طرفداران درمان طبیعی پیشنهاد می کنند که شستشوی فرج در محلول سرکه سیب و آب ممکن است علائم را کاهش دهد.

 یک مقاله معتبر در سال 2015 نشان داد که اسیدی شدن واژن برای پیشگیری طولانی مدت نویدبخش است

همچنین ببینید:

تغذیه مناسب برای وزن گیری جنین!

 در صورت تشخیص واژینوز باکتریایی ، پزشک ممکن است داروهای زیر را تجویز کند:

 مترونیدازول (فلاژیل)

 کلیندامایسین (کلئوسین)

 تینیدازول (تیندامکس)

 مهم این است که از دستورات پزشک خود پیروی کنید و طبق دستور پزشک به مصرف دارو ادامه دهید.  درمان  را متوقف نکنید ، حتی اگر علائم شما برطرف شود.  در صورت توقف زودهنگام درمان ، خطر عود را افزایش می دهید.

 

 مراقبت خانگی از واژینوز باکتریایی

 اگر واژینوز باکتریایی دارید ، می توانید اقدامات لازم را برای جلوگیری از تشدید عفونت انجام دهید.  این مراحل همچنین می تواند به شما در جلوگیری از واژینوز باکتریایی کمک کند:

 استحمام

 از صابون ها و محصولات بهداشتی  معطر خودداری کنید.

 از صابون در فرج خود استفاده کنید ، اما صابون را وارد واژن خود نکنید.

 برای جلوگیری از پاک شدن مواد مدفوع در واژن خود ، از جلو به عقب آن را پاک کنید.

 ناحیه اطراف واژن خود را خشک نگه دارید.

 لباس زیر نخی بپوشید.

 قبل از تماس با واژن ، دستان خود را بشویید.

 هرگز مستقیماً از رابطه مقعدی به رابطه جنسی واژینال منتقل نشوید.

هزاران سال است که سرکه برای طعم دادن و حفظ غذا استفاده می شود.  همچنین به دلیل توانایی آن در تمیز کردن سطوح ، مبارزه با عفونت ها ، التیام زخم ها و مدیریت دیابت شناخته می شود.  امروزه بسیاری از مردم آن را تقریباً به هر نیاز سلامتی پاسخ می دهند.

 اگرچه نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد سرکه سیب کاربردهای پزشکی محدودی دارد ، اما تحقیقات علمی بسیاری از ادعاها را اثبات نکرده است.  قبل از نتیجه گیری علمی معتبر ، تحقیقات آینده ضروری است.

 اگر قصد دارید از سرکه سیب به عنوان بخشی از درمان واژینوز باکتریایی خود استفاده کنید ، قبل از تصمیم نهایی در مورد جوانب مثبت و منفی با پزشک خود مشورت کنید.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x