فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1038

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

خانم هایی که موهای زائد زیاد و با حالت ریش مانند زیر چونه یا اینکه نواحی دیگر بدنشان هست، ابتدا باید به پزشک مراجعه کنند تا از نظر هورمون های مردانه در بدنشان اطمینان حاصل کنند و اگر مشکلی که دارند هیرسوتیسم باشد باید ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشه؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

با توجه به اینکه لیزر موهای زائد خیلی باب شده است، یکی از سوالاتی که خانم‌های عزیز می‌پرسند، این است که آیا لیزر باعث می‌شود که نازایی برای فرد اتفاق بیفتد؟ باید عرض کنم که خیر، واقعاً چیزی دیده نشده است.

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشه؟

 

نه در مقالات نه در بررسی انجام شده، لیزر تاثیری روی نازایی فرد ندارد ولی موردی که همینجا هم لازم است که خدمتتون عرض کنم، خانم هایی که موهای زائد زیاد دارند حالت ریش مانند زیر چونه یا اینکه نواحی دیگر بدنشان هست که اصطلاحا به آنها می‌گوییم هیرسوتیسم دارند، موهای ضخیم دارند، اینها نباید قدم اولشان استفاده از لیزر باشد، اول باید این فرد به پزشک مراجعه کند، تمام تست ها و آزمایشات هورمونی برایشان انجام بشود.

همچنین ببینید:

سیگار و قلیان باعث افزایش عفونت در زنان می‌شود!

ما خیلی وقت ها اگر که واقعا هورمون مردانه در این افراد افزایش پیدا کند، اول باید حداقل ۶ ماه تحت درمان هورمونی قرار بگیرند که یک مقدار ساپرس هورمونی مردانه یا سایر موارد انجام بشود و بعد بتوانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x