فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1036

سیگار و قلیان باعث افزایش عفونت در زنان می‌شود!

سیگار و قلیان احتمال عفونت های واژینال pid، عفونت‌های لگنی را در یک خانم خیلی افزایش می دهند و در واقع روی عوامل نازایی تاثیر دارند ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه سیگار و قلیان باعث افزایش عفونت در زنان می‌شود؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

یه سوالی که پرسیده می‌شود این است که استفاده از دخانیات مثل سیگار قلیان و موارد مشابه چه عوارضی را در یک خانم ممکن است ایجاد بکند؟

سیگار و قلیان باعث افزایش عفونت در زنان می‌شود!

باید خدمتتون عرض کنم که سیگار و قلیان احتمال عفونت های واژینال PID، عفونت‌های در واقع لگنی را در یک خانم خیلی افزایش می‌تواند بدهد. 

همچنین ببینید:

توده های پستان چیست؟ نشانه ها و درمان

این موردی هست که باید به آن توجه داشته باشیم و مورد بعدی خانم‌هایی که در سنین باروری هستند و قصد بارداری را دارند اگر سیگاری هستند یا نه حتی در معرض دود مستقیم سیگار توسط همسرشان یا اطرافیانشان قرار می‌گیرند که اصطلاحا می‌گوییم پسیو اسموکر، این افراد در معرض زایمان زودرس، در معرض سقط و در واقع عوارضی که توی دوره بارداری ممکن است اتفاق بیفتد مثل جدا شدن جفت حتی، مثل در واقع خونریزی هایی که در زمان حاملگی ممکن است اتفاق بیفتد هستند،  ولی در حالت نرمالی که حالا خانم باردار نیست هم خود مصرف سیگار می‌تواند در واقع روی عوامل نازایی تاثیر داشته باشد، اختلالات لوله در واقع تخمدان را بدهد عفونت های لگنی را هم افزایش بدهد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x