فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1007

اسموتی های مناسب برای دوران بارداری

اسموتی ها یکی از گزینه های مناسب برای خانم های باردار هستند البته باید به شرایطی که آن خانم باردار دارد هم توجه شود که بر اساس شرایط ایشان ترکیبات اسموتی را می توان ایجاد کرد، درکل با ترکیب میوه در اسموتی های خود می توانیم از فیبر آن میوه بهره مند شویم ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورداسموتی های مناسب برای دوران بارداری، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

در دوران بارداری خانم ها سوال می کنند که ما از چه نوشیدنی هایی می‌توانیم استفاده کنیم؟ و اساساً استفاده از شیک های مختلف یا اسموتی های مختلف در دوران بارداری برای مادر و رشد جنین مفید است یا نه؟

اینها ترکیبات خیلی خوبی هستند ، پیشنهادهای خیلی خوبی برای میان وعده ها حساب می‌شوند ، البته باید شرایط فردی را لحاظ کنیم. یعنی چی؟ 

اسموتی های مناسب برای دوران بارداری

یعنی اگر مادر در معرض اضافه وزن خیلی زیاد هست ، نوشیدن زیاد اسموتی هایی که می‌خواهم بگویم می‌تواند برایش مفید نباشد ، اگر خانمی دیابت بارداری دارد مقدار و زمان خوردن اسموتی ها مهم است .

 

این ترکیبات میتواند چه چیزی باشد؟

پیشنهاد اصلی ما این است که اسموتی هایی استفاده کنید که بر پایه شیرهای حیوانی و یا شیرهای گیاهی هستند ، مثلاً می‌توانید از شیر بادام ، شیر سویا ، شیر نارگیل و یا شیر لبنی استفاده بکنید ، به آن جو دو سر اضافه کنید که فوق العاده کمک کننده است. می‌توانید به آن کمی دانه‌ی چیا اضافه کنید و از یک میوه فصل استفاده کنید مثلاً از هلو یا زردآلو یا موز یا می‌توانید از سیب استفاده کنید .

همچنین ببینید:

نقش نوشیدن آب در سلامتی خانم ها !

ترکیب شیر ، سیب ، دانه چیا و جو دوسر خیلی خوب است برای یک خانم باردار.

 عسل یکی از نگرانی های خانم های باردار هست. در مورد بارداری در حد یک قاشق چای خوری عسل هیچ مشکلی ایجاد نمی کند براتون و می‌توانید مصرف کنید .

 

آیا من میتوانم دانه‌ی چیا استفاده کنم؟

در دوره بارداری دانه‌ی چیا هیچ مشکلی ندارد ، در مورد اسموتی های مختلف هم اسموتی خیلی بهتر از آبمیوه‌ها هست چون وقتی شما اسموتی استفاده می‌کنید و میوه را با هم میکس می کنید ، فیبر آن هم هست و این فیبر مانع از این می‌شود که شما نوسان زیاد قند خون داشته باشید .

با ترکیب دو یا سه میوه فصل می‌توانید به عنوان نوشیدنی های ترکیبی اضافه کنید و ارزش پروتئینی آن را اضافه کنید ، می‌توانید در واقع از جوی دوسر و یا حتی گاهی اوقات می‌شود از کشک هم در نوشیدنی ها استفاده کرد ، شاید کمتر شنیده باشید اما از پودرهای پروتئینی ما توصیه نمی‌کنیم که استفاده شود ، اگر قرار باشد انرژی آن را بالا ببریم میتوانیم گاهی اوقات از ترکیب بستنی و شیرینی ها در ترکیب این اسموتی هایی که درست میکنیم استفاده کنیم .

همچنین ببینید:

خانم ها چیا بخورن که افسردگی شون خوب بشه ؟

این ها همه بستگی به این دارند که شما در چه سه ماهه ای از بارداری هستید؟ اضافه وزن شما چقدر است؟ دیابت بارداری دارید یا ندارید؟ اگر هر کدام از این شرایط وجود دارد آن اقلام پرکالری را کم می‌کنیم .

اگر کمبود وزن وجود داشته باشد ، شیر را شیر پرچرب می‌کنیم ، و بستنی را بیشتر اضافه میکنیم و یا اگر اضافه وزن وجود دارد قطعا این موارد را کمتر می‌کنیم اما بسیار بهتون توصیه میکنم ترکیب شیر ، جوی دوسر و میوه های مختلف را به همراه دانه های مغزی مثل دانه‌ی کنجد و یا دانه‌ی چیا استفاده کنید .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x