فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1001

خانم ها چیا بخورن که افسردگی شون خوب بشه ؟

کسی که افسردگی دارد باید بداند که افسردگی رو علاوه بر خود ماده غذایی با رفتارهای غذایی ما بسیار می‌توانیم در واقع کمک کنیم بهش تا بهبود پیدا کند ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه خانم ها چیا بخورن که افسردگی شون خوب بشه؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

افسردگی یکی از مشکلات خیلی شایع هست . وقتی خانمی با وضعیت افسردگی مراجعه می کند یک نکته ی غذایی را حتماً در برنامه غذایی‌اش می‌گذاریم و آنها چیزهایی نیستند بجز منابع ویتامین b۱ ، b۹ ، b۱۲ و ویتامین c و ویتامین A. حتماً منابع آهن ، روی ، منیزیم ، سلنیوم ، پتاسیم را در رژیم‌شان دقت می‌کنیم .

خانم ها چیا بخورن که افسردگی شون خوب بشه ؟

حتماً منابع امگا ۳ را در برنامه غذایی شان دقت می‌کنیم پس در رژیم غذایی چنین فردی حتماً سیب وجود دارد، حتماً سیر و پیاز وجود دارد، حتماً این قارچ وجود دارد، حتماً حبوبات وجود دارد، حتماً تخمه کدو وجود دارد، از گردو استفاده می‌کنیم و متناسب با فصل و امکانات از توت های مختلف هم استفاده می کنیم، آووکادو جزو میوه هایی هست که منابع خوبی را که ذکر کردیم دارد .

همچنین ببینید:

مواد غذایی خون ساز برای خانم ها!

آن چیزی که خیلی برای ما مهم است، این است که اگر کم خونی وجود داشته باشد ، کم خونی خودش به شدت می‌تواند این داستان را تشدید کند، ویتامین های گروه b که خدمتتون گفتم مثل b۱ ، b۹ ، b۱۲ اینها حتماً با استفاده از غلات سبوس‌دار در برنامه غذایی‌شان تاکید می‌کنیم که استفاده بشن و روی نان مصرفی شان خیلی دقت می‌کنیم .

از برنامه غذایی افرادی که افسردگی دارند، نان های سفید و نان لواش را کم می‌کنیم ، شکر را کم می‌کنیم ، کم کردن شکر به تنهایی کمک می‌کند به بهبود وضعیت این ها و نکته مهمی که وجود دارد این است که سویق خیلی کمک می‌کند به کسانی که دچار افسردگی هستند. چون اینها معمولاً نسبت به دریافت های غذایی شان منظم نیستند ، پس گرسنگی سلولی در این ها زیاد وجود دارد ، سویقی که خوب تهیه شده باشد برای افرادی که افسردگی دارند و نظم دریافت غذایی ندارند معمولا به عنوان شروع کار به ما کمک کننده هست .

همچنین ببینید:

دلیل و راه درمان احساس خستگی در خانم ها

مکمل های امگا ۳ مخصوصا آنهایی که ایکوزا پنتانوئیک اسیدشان بیشتر است و epa و dha آنها بیشتر است ، برای کسانی که افسردگی دارند کمک کننده است.

کسی که افسردگی دارد باید بداند که افسردگی رو علاوه بر خود ماده غذایی با رفتارهای غذایی ما بسیار می‌توانیم در واقع کمک کنیم بهش تا بهبود پیدا کند .

خیلی از تکنیک های ذهن، آگاهی که موقع خوردن غذا می دهیم و به آن توجه توام با تمرکزی که یاد میگیره. اینها در واقع جزو روش هایی هستش که به بهبود و رفع افسردگی کمک می‌کند .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x