فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1002

نقش نوشیدن آب در سلامتی خانم ها !

هیچ چیز جای آب را در طی روز نمی‌گیرد و این میزان آبی که در این پست گفته شده است باید دریافت کنید. اگر شما فردی چایی خور یا قهوه خور هستید و ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد نقش نوشیدن آب در سلامتی خانم ها، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

آب مایه حیات است ، اما باید بدانید که ۷۰ تا ۷۵ درصد وزن بدن ما را آب تشکیل می‌دهد ، تمام ارگان‌های ما دارای درصد زیادی آب هستند .

از مغز که شما فکر می‌کنید بیشتر آن چربی می‌باشد ، باید بگم که درصد زیادی از آب تشکیل شده ، کبد ما درصد زیادی از آب تشکیل شده و کلا ۷۰ درصد وزن بدن شما را آب تشکیل می‌دهد .

نقش نوشیدن آب در سلامتی خانم ها !

اگر می خواهید سلامت خوبی داشته باشید، نوشیدن آب کافی در طی روز بسیار حائز اهمیت است و میزان آبی که ما نیاز داریم بسته به وزن بدن ما تغییر می‌کند ، در مورد خانمی که حدود ۶۳ کیلو وزن داشته باشد حدود ۶ تا ۷ لیوان آب روزانه لازم است .

اگر خانمی ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد ، نوشیدن آب به مراتب بیشتر ‌می شود و ۱۲ تا ۱۳ لیوان آب هم افزایش پیدا می‌کند .

خانم هایی که توده عضلانی بیشتری دارند و ورزش می کنند حتی اگر وزن ۶۳ کیلوگرم دارند، ممکن است نوشیدن ۶ یا ۷ لیوان آب برایشان کفایت نکند و نیاز داشته باشند تا ۹ لیوان میزان دریافت آب شان را افزایش بدهند .

همچنین ببینید:

خانم ها چیا بخورن که افسردگی شون خوب بشه ؟

آب به عنوان یک پایه برای سلامت ما هست یعنی چی؟

فرض کنید شما یک ماشین دارید و توی یک جاده خاکی داره حرکت می‌کند ، چقدر استهلاک ماشین بیشتر می‌شود تا زمانی که ماشین داره توی جاده آسفالت حرکت می‌کند؟ وقتی شما آب کم دریافت می‌کنید تمام واکنش ها و فرآیندهای بدن باید انجام شود اما دچار سختی و دچار اصطکاک می‌شود .

فرآیندهای پیری در بدن شما به دنبال دریافت کم آب تسریع پیدا می کند و نکته مهم این است که یادتان باشد شما نباید منتظر تشنگی باشید و بعد آب بخورید وقتی شما سیگنال را ، پیام تشنگی را دریافت می‌کنید و بعد سراغ دریافت آب می‌روید در واقع بدن شما دیگه خیلی دچار کم آبی شده است .

درنتیجه برخلاف گرسنگی که میگیم حتما صبر کنید تا پیام سیری یا گرسنگی داشته باشید و سراغ غذا بروید، در مورد آب خدمتتون عرض می کنم برای خودتون برنامه بدید ، حتما برای خودتون یادآوری کننده بذارید. اگر عادت ندارید، حتماً بین وعده‌های غذایی‌تان سعی کنید سه لیوان آب را داشته باشید، آب ولرم ناشتا که خیلی بهتون کمک می‌کنه برای سلامت همه در تمام سنین مناسب است و اگر از بچگی بهش عادت کنیم خیلی خوب است .

بین هر وعده غذایی سه لیوان آب دریافت کنید آخر شب هم اگر یک لیوان آب دریافت کنید به راحتی این نیاز تامین می‌شود

 در مورد افرادی که نوشیدن آب براشون سخته و آب خوردن برایشان راحت نیست ، کاری که بهشان پیشنهاد می‌کنیم که خوشایند میشه براشون این است که از  آب نوش ها استفاده کنند .

 

آب نوش چی هست ؟

آب نوش یا همان دیتاکس واتر که در باشگاه های ورزشی می بینید، تکه هایی از میوه را می‌توانید به آب اضافه کنید. لیمو ، نعنا یا تیکه ای از هندوانه و میوه در دست را به آن اضافه می‌کنید اگر دانه چیا ، تخم شربتی یا خاکشیر  در دسترس دارید این ها رو هم می‌تونید به آن اضافه کنید و این آب نوش‌ها با رنگ ها و طمع های متنوع به آب خوردن شما کمک می کنند .

حتی در مورد افرادی که با همه اینها نمی‌تواند آب بنوشد ، یا حتی در مورد خانم هایی که لاغر هستند آب کافی به آن ها  خیلی کمک می‌کند .

همچنین ببینید:

مواد غذایی خون ساز برای خانم ها!

ما بهشون پیشنهاد می کنیم که کمی مثل مربای به یا مربای توت فرنگی رقیق رو بهش اضافه کنید، اما نباید شیرینی غالب شود.

یادتون باشه هیچ چیز جای آب را در طی روز نمی‌گیرد و این میزان آبی که بهتون گفتم باید دریافت کنید، اگر شما فردی چایی خور یا قهوه خور هستید و در طی روز از چای و قهوه زیاد استفاده می کنید این ها همه مضر هستند و این ها نیاز شما را به آب افزایش می‌دهند .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x