فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 962

راه های حفظ سلامت استخوان ها در خانم ها

مصرف حبوبات، دانه‌ ها، مغز دانه‌ ها و همینطور سبزیجات سبز رنگ تیره و سبزیجات نارنجی و قرمز رنگ به عنوان منابع ویتامین A و ویتامین K در برنامه غذایی ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد راه های حفظ سلامت استخوان ها در خانم ها، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

حفظ سلامت استخوان برای همه‌ی خانم ها خیلی اهمیت دارد و نکته‌ی مهم این است که اگر ما می‌خواهیم سلامت استخوان خوبی را در دوره میان‌سالی داشته باشیم، قطعاً خیلی به تغذیه ما از دوران پایین‌تر زندگی برمی‌گردد.

یعنی اگر دختر نوجوانی دارید، حتی دختر ۵ ساله در منزل دارید تغذیه‌اش در حال حاضر زیربنای سلامت استخوانش در دوران میان سالی خواهد بود.

راه های حفظ سلامت استخوان‌ها در خانم‌ها

علاوه بر دریافت کلسیم کافی و دریافت ویتامین D کافی، وجود کافی ویتامین A و ویتامین K هم برای سلامت استخوان لازم هست، برای همین ما علاوه بر اینکه لبنیات به میزان کافی در برنامه غذایی لحاظ می‌کنیم، منابع ویتامین D را در برنامه غذایی می‌گذاریم، توجه ما به مصرف حبوبات، دانه‌ ها، مغز دانه‌ ها و همینطور سبزیجات سبز رنگ تیره و سبزیجات نارنجی و قرمز رنگ به عنوان منابع ویتامین A و ویتامین K در برنامه غذایی لحاظ می‌شود.

همچنن ببینید:

فواید آلو برای پوکی استخوان

یک نکته‌ی مهم: اگر شما رژیم های بسیار محدود در کالری بگیرید و رژیم های غذایی غلط و کاهش وزن های ناگهانی داشته باشید، حتی اگر شما این منابع را در رژیم غذایی‌تان به مقدار کافی داشته باشید، محدودیت شدید کالری می‌تواند باعث پوکی استخوان بشود و به سلامت استخوان آسیب برساند.

پس تمام ریز مغذی هایی که گفتیم، ویتامین ها و مواد معدنی که اشاره کردیم در بستر دریافت مقدار انرژی کافی و نسبت خوبی از پروتئین در برنامه غذایی باید لحاظ بشه.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x