فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 970

آیا میشه جنسیت بچه رو مادر خودش تعیین کنه ؟

تعیین جنسیت بچه رو اگر بخواهیم روش بی خطر ولی با احتمال متوسط را بیان کنیم، باید بگوییم که زمان لقاح می تواند اثر گذاری داشته باشد اما نه مثل ivf ولی ...

 با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه آیا میشه جنسیت بچه رو مادر خودش تعیین کنه ؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

ممکن است روش هایی داشته باشیم که در کتاب ها آمده، که امکان پسر دار شدن یا دختر دار شدن را افزایش می‌دهند .

یکی از این موارد زمان لقاح هست، زمانی که در واقع می‌خواهد لقاح اتفاق بیفتد ، که هر چقدر نزدیکتر باشد به زمان تخمک گذاری ( یعنی سیکلی که در یک خانم سیکل نرمال مثلا ۲۸ روزه در نظر بگیریم ، حدود روز ۱۳ تا ۱۴ زمان پریود میشه زمان تخمک گذاری نرمال یک خانم ) که اون زمان بیشترین احتمال پسردار شدن هست که اگر که لقاح اتفاق بیفتد احتمال پسردار شدن خب بیشتر می‌شود .

آیا میشه جنسیت بچه رو مادر خودش تعیین کنه ؟

به خاطر اینکه در واقع آن زمان عمر کروموزوم‌ های y خیلی کمتر از کروموزوم های x هستند و تخمکی که آزاد میشه آن زمان اگر کروموزومی (اسپرمی) که y داره باهاش در ارتباط باشد، احتمال پسر دار شدن رو بیشتر می‌کند و هر چقدر از این طیف به کناره‌ های سیکل برویم، یعنی بلافاصله بعد از قطع پریود یا قبل از زمان پریود بعدی احتمال دختر دار شدن بیشتر است

همچنین ببینید:

همه چیز درباره تشخیص جنسیت جنین

ولی باز خدمتتون عرض می‌کنم اینها همش احتمالات هست و ممکنه تا مثلاً ۴۰ تا ۵۰ درصد نهایتاً احتمال را بالاتر ببره که در واقع زمان سیکل تاثیر داشته باشه در تعیین جنسیتی که بتونه اون خانم داشته باشه و یا اینکه کمک بکنه مثل مصرف مواد غذایی خاصی حالا مواد قلیایی باشند یا مواد اسیدی باشد. این می‌تونه در واقع باز هم احتمالات را یه مقدار افزایش بده و اینکه صددرصد بخواهد تعیین بکنه که الزاماً این خانم با این کار  می تونه پسردار بشه یا دختر دار بشه این را نداریم. روش قطعیش را خدمتتون گفتم که حالا به هر حال باز هم تکرار می‌کنم که ivf صددرصد هستش ولی به خاطر ریسک‌هایی که داره توصیه نمیشه که فقط به خاطر تعیین جنسیت بشه از ivf استفاده کرد .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x