فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 130

پیشگیری و درمان زوال عقل!

ایجاد تغییرات اساسی در سبک زندگی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و همچنین حفظ عملکرد شناختی تا حد ممکن بسیار مهم است....

ایجاد تغییرات اساسی در سبک زندگی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و همچنین حفظ عملکرد شناختی تا حد ممکن بسیار مهم است. این تلاش ها برای پیشگیری شامل انجام فعالیت بدنی منظم است که باعث افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی در مغز می شود. همچنین داشتن رژیم غذایی سالم و مفید برای سلامت قلب و در واقع داشتن رژیمی با مقدار زیادی آب ، میوه ، سبزیجات و غلات کامل در حالی که مصرف قند و چربی های اشباع شده را محدود می کند بسیار مهم است.

پیشگیری و درمان زوال عقل

داشتن زندگی اجتماعی فعال  نیز می تواند به محافظت در برابر بیماری آلزایمر و زوال عقل کمک کند. این امر ممکن است شامل ایجاد یک شبکه قوی و پشتیبانی از دوستان و خانواده ها و تبدیل شدن به بخشی از جوامع مهم برای شما باشد.

آیا زوال عقل قابل درمان است؟

نه ، هیچ درمانی برای زوال عقل وجود ندارد. با این حال ، انتخاب سبک زندگی سالم می تواند به کاهش خطر جدی کاهش مهارت های شناختی کمک کند ، و در برخی موارد ، درمان علت های اصلی ایجاد کننده ی آن می تواند اثرات منفی را معکوس کند.

چگونه می توان از زوال عقل جلوگیری کرد؟

کاهش شناخت ممکن است اجتناب ناپذیر باشد ، اما می تواند با انتخاب سبک زندگی سالم به تأخیر بیفتد. رژیم غذایی مغذی داشته باشید. مواد مغذی مانند لوتئین (یک رنگدانه کاروتنوئید موجود در زرده تخم مرغ و سبزیجات برگ دار) می تواند ماده خاکستری مغز شما را نجات دهد. خواب خوب را در اولویت قرار دهید ، سیگار نکشید ، مصرف الکل را محدود کنید ، از نظر جسمی تحرک داشته باشید و به دنبال راه هایی برای فعال نگه داشتن مغز خود باشید (به عنوان مثال جدول حل کنید). فعال ماندن در اجتماع ممکن است خطر کاهش مهارت های شناختی را کم کند ، به ویژه از حدود ۶۰ سالگی.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

          simplypsychology

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

x