فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1259

راه هایی برای کاهش استرس!

وقتی که اضطراب و استرس تشدید و از کنترل خارج بشه میتونه مشکلاتی رو در سلامت روحی و جسمی ما ایجاد کنه٬ به همین دلیل مهمه که با راه های کنترل اون آشنا بشیم و تلاش کنیم که با به کار گیری اونها ذهن و بدن خودمون را آروم کنیم ...

استرس می تواند سلامت شما را از بین ببرد – از جمله سلامت قلب شما.  و کاهش استرس می تواند به شما در پیشگیری و حتی معکوس کردن شرایطی که منجر به بیماری قلبی می شود کمک کند.  بنابراین ، چه کاری می توانید برای کاهش استرس و نجات قلب خود انجام دهید؟

راه هایی برای کاهش استرس!

 در اینجا نکاتی برای کاهش استرس وجود دارد که می تواند مزایای بیشتری برای بهبود سلامت قلب شما داشته باشد.

 ورزش

 ورزش منظم و افزایش سطح فعالیت در طول روز می تواند استرس را کاهش دهد.  ورزش تولید هورمون استرس کورتیزول را در بدن شما کاهش می دهد.  همچنین اندورفین ترشح می کند که به عنوان مواد شیمیایی خوب بدن شناخته می شود.  اما آنها نه تنها به شما احساس خوبی نمی دهند ، بلکه به مبارزه با استرس نیز کمک می کنند.  کلید گنجاندن ورزش منظم در زندگی شما یافتن فعالیت هایی است که از آنها لذت می برید.  اگر ورزش کردن یک کار سخت است و فقط کار دیگری است که باید انجام دهید ، مزایای کاهش استرس ممکن است چندان زیاد نباشد. اما اگر از فعالیت لذت ببرید ، مزیت مضاعفی را تجربه خواهید کرد.  قبل از شروع هرگونه برنامه ورزشی جدید ، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر است.

همچنین ببینید:

چرا خاطرات بد و منفی بیشتر از خاطرات خوب در مغز می‌مانند؟

 خنده

 خنده یک راه عالی برای کاهش هورمون های استرس است.  همچنین به کاهش التهاب کمک می کند و می تواند HDL (کلسترول خوب) شما را افزایش دهد. خنده با بدن شما چه می کند: سطح اکسیژن را در بدن شما افزایش می دهد.  با شل کردن عضلات به کاهش تنش کمک می کند. پاسخ استرس شما را تسکین می دهد ؛  و می تواند به بهبود خلق و خو و سیستم ایمنی بدن شما کمک کند. خنده فقط به ما احساس خوبی می دهد.  بنابراین ، سعی کنید در زندگی روزمره به دنبال طنز باشید (اشکالی ندارد که به خودتان بخندید) ، با افرادی که باعث خنده شما می شوند وقت بگذرانید (همه ما دیده ایم که خنده چگونه می تواند مسری شود) ، یا فیلم یا نمایش کمدی را تماشا کنید.

 

 تمرین یوگا

 یوگا به آرامش و تقویت بدن شما ، آرامش ذهن و تمرکز افکار شما کمک می کند.  این یک تمرین عالی برای قلب شما است.  این به کاهش فشار خون و کاهش سایر خطرات برای ایجاد بیماری قلبی کمک می کند.  و همچنین می تواند به شما در مدیریت استرس اجتناب ناپذیر در زندگی کمک کند.

 

 تشکر کنید

 داشتن یک مجله سپاسگزاری یا صرف چند دقیقه در روز در مورد آنچه که برای آن سپاسگزار هستید می تواند مزایای بیشماری داشته باشد و اثرات عظیمی بر سلامتی داشته باشد که می تواند از سلامت قلب شما محافظت کرده و استرس را کاهش دهد.  این می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند ، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند ، اثرات پیری را روی مغز کاهش دهد ، به خواب بهتر کمک کند و استرس را کاهش دهد.  یک مطالعه نشان داد افرادی که سپاسگزار بودند ، هورمون استرس کورتیزول را حدود 25 درصد کاهش دادند.

 

 مدیتیشن یا دعا

 مدیتیشن و دعا فشار خون و سایر خطرات بیماری قلبی را کاهش می دهد.  علاوه بر این ، آنها می توانند به شما کمک کنند تا بر آنچه برای شما مهم است تمرکز کنید و استرس را به طور موثرتری مدیریت کنید.

 

 نفس عمیق بکشید

 تمرینات تنفس عمیق و آرامش بخش برای بدن و ذهن شما مفید است.  آنها اکسیژن بیشتری را وارد بدن شما می کنند و ثابت شده است که سطح کورتیزول را در بدن شما کاهش می دهد و حتی به طور موقت فشار خون را کاهش می دهد.

 

 به موسیقی گوش دهید

 موسیقی می تواند به آرامش شما کمک کند و برخی از انواع موسیقی می تواند به کاهش فشار خون ، ضربان قلب و سطح کورتیزول کمک کند.  موسیقی آرامش بخش احتمالاً بیشترین تأثیر آرامش را دارد ، اما فقط گوش دادن به موسیقی که از آن لذت می برید می تواند به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید و استرس را به طور موثرتری مدیریت کنید.  صداهای طبیعت ، مانند برخورد موج ، رعد و برق ، آواز پرندگان ، همچنین می توانند آرامش بخش باشند و ممکن است مانند موسیقی تأثیر داشته باشند.

 

 پیاده روی 

 ترکیب ورزش با زمان بیرون از خانه می تواند یک استرس زدای عالی باشد.  هنگام راه رفتن ، به دنیای اطراف خود توجه کنید.  به صداهای طبیعت گوش دهید ، به رنگ و بافت آن نگاه کنید ، برگها و گلها را لمس کنید ، زمین را زیر پای خود احساس کنید.  بگذار طبیعت حواس شما را پر کند.  برای بهره مندی از استرس ناشی از گذراندن مدتی در بیرون ، نیازی به پیاده روی سریع یا زیاد ندارید. 

 

 نوشتن

 بسیاری از مردم دریافتند که داشتن یک دفترچه می تواند به آنها در کاهش استرس کمک کند.  درباره هر چیزی که به ذهنتان می رسد بنویسید.  برخی از افراد روز خود را تأمل می کنند ، درباره برنامه های خود می نویسند یا همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، یک مجله سپاسگزاری نگه می دارند.  برخی از افراد متوجه می شوند که نوشتن اهدافشان به آنها کمک می کند تا استرس کمتری داشته باشند و انگیزه بیشتری داشته باشند.  عمل نوشتن با قلم یا مداد و کاغذ نیز می تواند به آرامش شما کمک کرده و شما را از استرس دور کند ، که یکی دیگر از مزایای نوشتن است.

همچنین ببینید:

مسیر عصبی چیست و چگونه مسیر عصبی بسازیم ؟

 اجتماعی شدن

 گذراندن وقت با دوستان و خانواده می تواند سلامت روحی و جسمی شما را بهبود بخشد.  یک مطالعه نشان داد که گذراندن وقت با دوستان و کودکان به تسکین استرس طبیعی در تسکین اکسی توسین شیمیایی کمک می کند.  بسیاری از مطالعات نشان داده اند افرادی که دارای شبکه اجتماعی قوی هستند ، پس از بحران های سلامتی ، مانند حمله قلبی ، عمر طولانی تری دارند و بهتر بهبود می یابند.  داشتن دوستان نزدیک و اعضای خانواده که می توانید به آنها مراجعه کنید می تواند به شما در مدیریت استرس و لذت بخشیدن به زندگی شما کمک کند ، که همچنین می تواند استرس را کاهش دهد.

 

 چرت بزنید

 چرت زدن می تواند واقعاً احساس خوبی داشته باشد و همچنین می تواند سطح کورتیزول بدن شما را کاهش دهد ، که می تواند به کاهش استرس کمک کند.  علاوه بر این ، چرت زدن نیز ممکن است به اطمینان از خواب کافی کمک کند ، که می تواند به جلوگیری از استرس نیز کمک کند.

 

 کسی رو در آغوش بگیر

 مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد در آغوش گرفتن می تواند فشار خون و سطح کورتیزول را کاهش دهد. علاوه بر این ، احساس خوبی دارد.

 

 گرفتن گربه یا سگ

 گذراندن وقت با حیوانات به کاهش هورمون های استرس کمک می کند و نوازش گربه ها و سگ ها می تواند فشار خون را به طور موقت کاهش دهد.یک مطالعه نشان داد که گذراندن وقت با سگ ها می تواند اکسی توسین را افزایش دهد و باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.  همچنین ، اگر سگ دارید ، احتمال بیشتری وجود دارد که ورزش کنید زیرا سگ شما را تشویق می کند که بند ببندید و قدم بزنید ، بنابراین سود مضاعفی خواهید داشت!

 

 نحوه نه گفتن را بیاموزید

 احتمالاً صدبار آن را شنیده اید – نمی توانید همیشه همه را خوشحال کنید.  اگر در یافتن زمان در روز برای انجام کارهایی که برای سلامتی شما و خانواده مهم است ، مشکل دارید ، ممکن است از یافتن راه هایی برای حذف برخی موارد از برنامه خود سود ببرید.  برای ورزش ، استراحت و انجام کارهایی که به کاهش استرس کمک می کند و نه افزایش آن ، وقت بگذارید.

 همانطور که می بینید ، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کاهش استرس در زندگی و در نتیجه بهبود سلامت قلب انجام دهید.  تسکین استرس در کنترل شماست.  شما این را دارید!

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

beaumont

دیدگاه تان را بنویسید

 

x