فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 11453

شکر نخورید افسرده تر می شوید

شکر با افزایش التهاب در سراسر بدن از جمله مغز نه تنها شادی را از انسان می گیرد که موجب استرس و افسردگی نیز می شود. براساس گزارش منتشر شده در مجله روانپزشکی بالینی بریتانیا اگر چه ما می دانیم نباید بیش از حد شکر بخوریم این اصل نیز شاید از زمانی ملکه ی ذهن […]

شکر با افزایش التهاب در سراسر بدن از جمله مغز نه تنها شادی را از انسان می گیرد که موجب استرس و افسردگی نیز می شود.

براساس گزارش منتشر شده در مجله روانپزشکی بالینی بریتانیا اگر چه ما می دانیم نباید بیش از حد شکر بخوریم این اصل نیز شاید از زمانی ملکه ی ذهن شد که از دوره ی کودکی والدین بطور بیرحمانه ای کودکان خود را از پرخوری شیرینی و شکلات منع می کنند.اما تحقیقات جدید نشان می دهد که توصیه برای دوری از شیرینی و شکر نه تنها برای حفاظت از وزن و دندان ها توصیه می شود که دلایل کاملا متفاوت دیگری نیز وجود دارد که باید از شکر و شیرینی بطور جدی دوری کرد.

مصرف شکراثر مستقیمی برسلامت روان دارد چنانچه براساس مطالعات اخیر روشن شده است که ارتباط بالقوه ای بین مصرف بیش از حد شکر و آغاز مشکلات روحی روانی مانند استرس و افسردگی وجود دارد.

اگرچه به اثبات رسیده است که خوردن شکر باعث شده، مغز هورمون دوپامین آزاد کرده و موجبات شادی و حس خوبی در شما فراهم آورد کما اینکه در برخی مطالعات دانشمندان بر این باورند که در مواردی یک رژیم غذایی شیرین می تواند موجب سلامتی احساسی عاطفی باشد .

با این حال براساس این تحقیق منتشر شده در مجله روانپزشکی بالینی بین التهاب مغز و افسردگی و استرس ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. اگرچه تحقیقات گذشته نیز نشان از آن دارد که رژیم غذایی سرشار از نوشابه و شیرینی نسبت به رژیم های غذایی حاوی سبزیجات و پروتئین های سالم موجب افزایش سطح التهاب بدن می شود.

موجب افزایش سطح التهاب در بدنشما به انتشار دوپامین، یک ماده شیمیایی تبدیل شود که احساس خوبی به شما می دهد به مطالعات دیگر اشاره می کند که دانشمندان را به این باور می رساند که در مورد سلامتی احساسی شما ممکن است یک رژیم غذایی شیرین باشد. افزایش التهاب براساس رژیم غذایی با قند بالا موجب ایجاد افسردگی یا استرس شدید می شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x