فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 781

پیوند جزایر لانگرهانس، راه حلی برای بیماران دیابتی نوع 1

پیوند جزایر لانگرهانس، به طور موقت دیابت را معکوس می‌کند، به بسیاری از گیرندگان اجازه می‌دهد تا برای اولین بار در زندگی خود قند خون، پمپ ها و سرنگ های خود را کنار بگذارند اما ...

جزایر لانگر هانس، کنار لوزالمعده هر انسانی وجود دارد و کار ترشح انسولین را انجام می‌دهد.

در حین پیوند جزایر برای دیابت نوع 1، سلول های بتا تولید کننده انسولین موجود در خوشه هایی به نام جزایر، از لوزالمعده اهدا کننده جسد جدا شده و سپس از طریق پوست به ورید درونی کبد گیرنده تزریق می‌شوند. سلول های جزایر به کبد جریان می‌یابند، در رگ های خونی کوچک قرار می‌گیرند و انسولین آزاد می‌کنند.

پیوند جزایر لانگرهانس، راه حلی برای بیماران دیابتی نوع 1

این روش به طور موقت دیابت را معکوس می‌کند، به بسیاری از گیرندگان اجازه می‌دهد تا برای اولین بار در زندگی خود قند خون، پمپ ها و سرنگ های خود را کنار بگذارند. اما کار های زیادی برای انجام وجود دارد.

پس از پیوند، گیرندگان باید از دارو های سرکوب کننده سیستم ایمنی که دارای عوارض جانبی بالقوه هستند تا پایان عمر خود استفاده کنند تا از رد پیوند جلوگیری کنند.

همچنین ببینید:

تاثیر روش طبخ در کنترل قند خون و دیابت

 معدود مراکز پزشکی هستند که مجهز به پیوند جزایر است.

از آنجا که کمبود اندام دهنده، برای تأمین سلول های جزایر وجود دارد، محققان مشهور جهان سلول های جزایر، به دنبال روش های جدید برای "رشد" سلول های تولید کننده انسولین در آزمایشگاه هستند و به دنبال راه هایی برای بازسازی جزایر از سلول های بنیادی بزرگسالان هستند.

همچنین ببینید:

دیابتی ها چقدر از سیب زمینی استفاده کنن؟

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

ucsfhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x