فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 757

خواص بی نظیر نعناع برای دیابتی ها

نعناع علاوه بر مواد معدنی ویتامین های خیلی خوبی داره مثل ویتامین A داره ، بتاکاراتن داره ، ویتامین c داره ، و...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد خواص نعناع برای دیابتی ها، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

خواص بی‌نظیر نعنا برای دیابتی ها 

دکتر لادن گیاهی متخصص تغذیه و رژیم درمانی پاسخ می‌دهد:

خواص بی نظیر نعناع برای دیابتی ها

سلام عرض می‌کنم خدمت همراهان صفحه دیابتی پلاس، در ارتباط با مصرف نعنا پرسیده بودین که آیا فرد دیابتی می‌تونه روی نعنا به عنوان یک گزینه‌ای برای کاهش قند خون حساب کنه و اساساً چه مقدار مصرف نعنا برای فرد دیابتی می‌تونه مناسب باشه؟

این گیاه بسیار معطر و شفابخش، ترکیبات غذایی فوق العاده بی‌نظیری داره ولی شاید شما باورتون نشه توی ۱۰۰ گرم نعنا که فقط ۷۰ کالری انرژی داره ما درصد بالایی آهن داریم، یعنی ۵۰ درصد نیاز روزانه آهن با ۱۰۰ گرم نعنا تامین میشه. درصد بالایی مس وجود دارد، درصد بالایی منیزیم، منگنز، روی همینطور کلسیم و پتاسیم وجود دارد.

همچنین ببینید:

فرق دیابت نوع ۱ و نوع ۲ !

علاوه بر مواد معدنی، ویتامین های خیلی جالبی را هم داره. مقدار بالای ویتامین A داره، مقدار خوبی بتاکاروتن داره، ویتامین c داره، ویتامین های گروه B ،B2 ،B6 و فولات داره و همینطور مقدار ویتامین K.

پس به جهت همین پروفایل غذایی خیلی جالب و همینطور منتونی که درش وجود داره، ما این همه اثر شفابخشی برای نعنا با اثرش بر روی دستگاه گوارش و سندرم روده تحریک پذیر و همه می‌دونن اثرش بر روی عملکرد مغزی، حافظه، آرامش، اثرات خوب پوستی که داره، کمک به آبرسانی که می‌کنه، اینها تمام چیزایی هستش که یک فرد دیابتی برای احساس حال عمومی بهتر قطعا می‌تونه از نعناع استفاده کنه.

اما برای کاهش قند خون واقعیتش این است ما شواهد علمی کافی در انسان نداریم که نعنا و یا چای نعنا می‌تونه به کاهش قند خون خیلی کمک کننده باشه، اما یه نکته‌ای هست، در برخی از کتب ذکر شده، مصرف چای نعنا به مقدار زیاد در فردی که داره از داروی کاهنده قند خون استفاده می‌کنه مطلوب نیست و در واقع می‌تونه اثر دارو رو تشدید کنه.

همچنین ببینید:

آیا دیابتی ها واکسن کرونا رو بزنن؟ کدوم مدل واکسن رو بزنیم؟

اما قطعاً استفاده از یک یا دو لیوان آبنوشی که درش از نعناع استفاده شده، دمنوشی که مثلاً همراه با چای سبز و نعناع استفاده شده، استفاده از نعنا با خیار، همه اینها انتخاب‌ های خیلی خوب برای یک فرده دیابتی هم می‌تونه باشه.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x