فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 710

راه های پیشگیری از دیابت نوع دو

برای پیشگیری از دیابت نوع دو که حاصل از کم تحرکی و شیوه بد غذا خوردن و چاقی هست باید در ابتدا، ورزش و ...

راه های جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع دو 

دکتر مهاجری تهرانی فوق تخصص غدد پاسخ می‌دهد:

راه های جلوگیری از ابتلا به بیماری نوع دو که با توجه به اینکه بیماری دیابت نوع دو به علت افزایش وزن و چاقی و کم تحرکی هست، ما باید در خلاف آن گام برداریم یعنی وزنمان را کم کنیم اگر که مبتلا به اضافه وزن و چاقی هستیم، اگر این عزیزان حدود ۷ درصد وزنشون رو بتونن بیارن پایین، می‌توانند تا حدود زیادی پیشگیری بکنند.

راه های پیشگیری از دیابت نوع دو

چجوری وزنشون رو بیارن پایین؟ با رژیم غذایی مناسب، کاهش مصرف‌فست فود ها، متاسفانه امروزه تمایل و علاقه به مصرف فست‌فود ها در بچه‌ های ما و در افراد خانواده افزایش پیدا کرده، این غذا ها کالری بسیار زیادی دارند، چربی اشباع شده در آن به کار رفته و دیرتر حس سیری به فرد دست می‌دهد. به خاطر همین باعث میشه که یواش یواش اضافه وزن پیدا بشه و چاقی پیدا بشه، از طرف دیگه ما باید توصیه کنیم که به جای اینها از مواد غذایی که فیبر هستند یعنی جذب نمیشن، مثل سبزیجات و میوه‌جات بیشتر استفاده بشه و نکته مهم دیگر فعالیت بدنیه، ما فعالیت بدنی نداریم، متاسفانه علیرغم همه‌ی تبلیغاتی که همیشه در کشور ما، فعالیت بدنی آنچنان که باید و شاید جای خودش رو باز نکرده.

همچنین ببینید:

غذا های ممنوعه برای دیابتی ها

ما عمدتاً از روی ریموت ها و کنترل ها، از راه دور تلویزیون رو روشن می‌کنیم یا حتی برای ورود به پارکینگ از اتومبیل پیاده نمی‌شیم با اتومبیل به محل کارمون می‌رویم و بعد پشت میز می‌نشینیم، در صورتی که در قدیم این طوری نبوده و فعالیت خیلی زیاد بود، در روستا ها و در مراکز دیگه، کار یدی انجام می‌شده، کار دستی انجام می‌شده.

مخصوصا امروزه بچه‌ های ما برخلاف قدیم که عمدتاً در حیاط توپ بازی می‌کردند یا بازی‌ های دیگری می‌کردند، عمدتاً حالا یا به واسطه کرونا یا به واسطه مسائل دیگر در خانه ها محبوس هستند و عمدتاً از لپ‌تاپ و مانیتور کامپیوتر و تلویزیون جلوی این ها نشستند و این فعالیت بدنی شان کم شده و به شدت وزن بالا رفته است، بنابراین برای پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت ما باید فعالیت بدنی مون رو زیاد کنیم، رژیم غذایی‌مونو رعایت کنیم و اگر مبتلا به پیش دیابت بودیم می‌توانیم از قرص های متفورمین، البته با نظر پزشک معالج‌ مون استفاده کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x