فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 708

علائم بالا بودن قند خون دیابتی ها!

بالا بودن قند خون در دیابتی ها از علائم اولیه‌ی پرنوشی، پر ادراری و کاهش وزن شروع می‌شود و باید ...

علائم بالا بودن قند خون دیابتی ها!

دکتر مهاجری تهرانی فوق تخصص غدد پاسخ می‌دهد:

علائم بالا بودن قند خون دیابتی ها!

سوال بعدی که شده علائم قند خون بالا چی هست؟ اگر قند خونمون بالا رفت ما می‌تونیم متوجه بشیم خودمون بدونه اینکه با دستگاه قندمون رو اندازه‌ گیری بکنیم؟ تا حدود زیادی بله می‌تونیم، اما به معنی این نیست که ما می‌تونیم دستگاه گلوکومتر را کنار بگذاریم و قند را چک نکنیم و یا آزمایشگاه نریم، شاخص هموگلوبین ای وان سی یا معدل قند خون یه ماهمون رو اندازه گیری نکنیم ولی این علائم را خدمت شما عرض می‌کنم که بدونید قند خونتون بالا رفت با چه علائمی مواجه می‌شوید؟

اولیش پر ادراری است یعنی تکرر ادرار فرد پیدا می‌کنه و متعاقب اون تشنگی و پرنوشی است که فرد مکرر نیاز و تمایل به مصرف آب پیدا می‌کنه، اینها از علائم قند خون بالاست. مسئله بعدی کاهش وزن است که می‌تونه از علائم قند خون بالا باشه به خاطر اینکه قند یا گلوکز از طریق ادرار داره دفع میشه و این باعث کاهش وزن میشه.

همچنین ببینید:

راه های پیشگیری از زخم پای دیابتی و راه های درمان آن

سرگیجه، تاری دید، از علائم دیگر افت قند خون می‌تونه باشه و خستگی و ضعف و بیحالی. بنابراین اگر دچار خستگی، ضعف و بیحالی، کاهش وزن، تاری دید، پرنوشی و پر ادراری شدید، بدونید که به احتمال زیاد قند خونتون بالاست و حتما باید که به پزشک مراجعه داشته باشید.

اما اگر این علائم رو هیچ‌کدومشون رو نداشتیم به این معنی نیست که قندمون در حالت ایده‌آل کنترله و مشکلی نخواهیم داشت، چون قندمون اگر تا حدود ۱۸۰ و ۲۰۰ هم برسه هیچ کدام از این علائم رو ممکنه نداشته باشیم و ما گول بخوریم و بعد این قنده که به صورت ملایم بالاست برای ما عارضه ایجاد بکند.

بنابراین همه این حرفا رو که زدم معنیش این نیست که ما قندمون رو چک نکنیم و حتما نیاز به کنترل قند خون داریم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

x