فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 122

داروهای گیاهی و نقش مهم آن در کنترل دیابت!

دیابت یک بیماری مزمن است و باید با دوز کامل داروها کنترل شود، داروهای گیاهی نیز نقش مهمی در کنترل دیابت دارند. بسیاری از افراد داروهای گیاهی را ترجیح می‌دهند زیرا هیچ عوارض جانبی در استفاده از آن‌ها وجود ندارد....

دیابت یک بیماری مزمن است و باید با دوز کامل داروها کنترل شود

دارو گیاهی

 داروهای گیاهی نیز نقش مهمی در کنترل دیابت دارند. بسیاری از افراد داروهای گیاهی را ترجیح می‌دهند زیرا هیچ عوارض جانبی در استفاده از آن‌ها وجود ندارد.داروهای گیاهی بسیار ارزان هستند و در مقایسه با داروهای شیمیایی به‌راحتی در دسترس هستند و عملکرد آن‌ها بسیار موثر است. داروهای شیمیایی ممکن است سریع کار کنند اما نمی‌توانند کارآمد عمل کنند. در مورد گیاهان دوره‌های طولانی بسیار کارآمد هستند و با دوز مناسب داروهای گیاهی می‌توانیم دیابت را تا حد قابل‌ توجهی کنترل کنیم اما باید مراقب باشیم، زیرا نمی‌توانیم از ترکیب دو داروی شیمیایی و گیاهی باهم استفاده کنیم و ممکن است در آینده منجر به اثرات شدید حتی مرگ شود.

درحالی‌ که این‌گونه روش‌های درمانی معمولا در داروهای شرقی برای درمان بیماری‌های جدی مانند دیابت مورداستفاده قرار می‌گیرد، بسیاری از کارشناسان بهداشت در غرب همچنان در مورد مزایای پزشکی گزارش‌ شده تردید دارند. در حقیقت، ازآنجا که برخی گیاهان، ویتامین‌ها و مکمل‌ها ممکن است با داروهای دیابت (ازجمله انسولین) تداخل داشته باشند و اثرات افت قند خون را افزایش دهند معمولا گفته می‌شود که استفاده از روش‌ های درمانی طبیعی می‌تواند قند خون را به میزان خطرناکی کاهش دهد و خطر ابتلا به سایر عوارض دیابت را افزایش دهد. دلایل موردنظر افراد برای استفاده از این گیاهان خاص هرچه باشد، همیشه باید ابتدا برنامه‌ های خود را با پزشک و گروه مراقبت‌های بهداشتی دیابت در میان بگذارند تا مطمئن شوند که برای بیماری آنان بی‌خطر هستند و دوز مناسب را تعیین کنند.

 استفاده از طب‌ مکمل و سنتی روز به روز با اقبال بیشتر مردم مواجه می‌شود و بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند از روش‌های طبیعی‌تر و کم‌عارضه‌تر برای درمان بیماری‌هایشان استفاده کنند، اما متاسفانه شناخت درست و کافی از شاخه‌های این طب، در میان مردم و حتی جامعه پزشکی وجود ندارد. منظور از پزشکی جایگزین یا طب جایگزین یا طب مکمل، کلیهٔ روش‌های درمانی است که در حیطهٔ پزشکی رسمی (مدرن) قرار نگرفته و یا اثربخشی آنها اثبات نشده‌است.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع: 

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x