فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 119

خواص فلفل قرمز و نقش آن در درمان دیابت نوع دو

محققان به دنبال پیوند روشن بین فلفل های چیلی و درمانی برای دیابت هستند. محققان معتقدند که یک ماده شیمیایی موجود در فلفل های قرمز می تواند نقش مهمی در درمان دیابت نوع ۲ داشته باشد...

فلفل قرمز و دیابت

محققان به دنبال پیوند روشن بین فلفل های چیلی و درمانی برای دیابت هستند. محققان معتقدند که یک ماده شیمیایی موجود در فلفل های  قرمز می تواند نقش مهمی در درمان دیابت نوع ۲ داشته باشد.

محققان به موش های دیابتی کپسایسین (ترکیبی که به فلفل طعم تند آنرا می دهد) را تزریق کردند. و به گفته آنها، با این کار دیابت در موش ها درمان شد. اکنون محققان برآنند تا آزمایشات خود را بر روی یک گروه مطالعاتی انسانی انجام دهند و ببینند آیا می توان نتایج مثبتی مشابهی را مشاهده کرد.

felfel_t2

دکتر لیندا دی مگلیو ، رئیس بخش محلی انجمن دیابت آمریکا و یکی از چهره های اصلی تحقیق ، این مطالعه را تایید کرده است و بنا بر گزارش ها ، وی گفته است: "ما باید منتظر مطالعات بشری بشویم تا ببینیم که آیا این آزمایشات بر روی انسان ها هم موثر واقع میشوند؟ اما مطمئناً این تحقیقات رویکردی جدید در چیزی است که قبلاً مورد کاوش قرار نگرفته است."

ماده مؤثر موجود در فلفلهای قرمز کپسایسین است که ممکن است به تنظیم قند خون کمک کند. یک مطالعه ای نشان داده است که سطح قند خون در افرادی که  وعده های غذایی حاوی فلفل قرمز میخورده اند کمتر بوده است. در این افراد همچنین میزان انسولین خون نیز پایین گزارش شده است، به خصوص در گروهی که از یک ماه قبل از آزمایش رژیم غذایی حاوی کائن را مصرف کرده بود. این نشان می دهد که مصرف کاین ممکن است حساسیت بافت ها به انسولین را بهبود ببخشد ، و در این صورت نیاز به انسولین کمتری برای انتقال موثر گلوکز از خون به بافت ها ، مورد نیاز خواهد بود.

 

توجه:مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

 

منابع:

diabetes

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x