فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 115

کاهش خطرابتلا به چاقی و دیابت با فلفل دلمه ای!

افراد دیابتی باید قبل از قرار دادن هر چیزی در بشقابشان ، خوب فکر کنند و از قوانین سختگیرانه رژیمشان پیروی کنند . و این باعث می شود که مصرف میوه ها و سبزیجات مختلف را محدود کنند. با این حال ، افزودن فلفل دلمه به رژیم غذایی شما نه تنها سطح قند خون شما را کنترل می کند بلکه خطربروز عوارض مختلفی که با آن مرتبط است را کاهش میدهد.

۳ دلیل برای اینکه فلفل دلمه ای برای افراد دیابتی مناسب است

هر روز یک فلفل دلمه ی زرد خام بخورید تا خطرابتلا به چاقی و دیابت را کاهش دهید.

افراد دیابتی باید قبل از قرار دادن هر چیزی در بشقابشان ، خوب فکر کنند و از قوانین سختگیرانه رژیمشان پیروی کنند . و این باعث می شود که مصرف میوه ها و سبزیجات مختلف را محدود کنند. با این حال ، افزودن فلفل دلمه به رژیم غذایی شما نه تنها سطح قند خون شما را کنترل می کند بلکه خطربروز عوارض مختلفی که با آن مرتبط است. اما چگونه ؟

dolme_t2

۱.فلفل دلمه هضم کربوهیدرات ها و چربی ها را کاهش می دهد

آنتوسیانین های موجود در فلفل دلمه باعث مهار فعالیت دو آنزیم کلیدی هضم آلفا گلوکزیداز و لیپاز می شوند. آنزیم آلفا گلوکزیداز در تجزیه کربوهیدرات ها به گلوکز کمک می کند ، در حالی که لیپاز به تخریب چربی ها به اسیدهای چرب کمک می کند. اگر هضم کربوهیدرات ها و لیپیدها کند شود ، غلظت قند خون و لیپیدها نیز کاهش می یابد ، در نتیجه این امرخطر ابتلا به قند خون را کاهش داده و به شما در کنترل سطح قند خونتان نیز کمک می کند.

۲.فعالیتهای آنتی اکسیدانی قدرتمندی را انجام می دهد

با افزایش سطح قند خون و هایپری لیپیدمی ، در واقع شما بیشتر مستعد آسیب دیدن از استرس اکسیداتیو هستید. فلفل دلمه حاوی مقادیر زیادی مواد شیمیایی است که به عنوان آنتی اکسیدانهای قدرتمندی عمل می کنند. این ترکیبات رادیکالهای آزاد مضر را که به دلیل استرس اکسیداتیو آزاد می شوند ، از بین میبرند و خطر ابتلا به عوارض مختلف  ناشی از دیابت را کاهش می دهند.

۳.فلفل دلمه کم کالری است

اگر چاق هستید و سابقه خانوادگی دیابت دارید ، بنابراین بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید. با این حال ، مطالعات نشان داده اند که مصرف فلفل دلمه در رژیم غذاییتان و به همراه داشتن برنامه ی فعالیت های فیزیکی در زندگی روزمره تان به شما در کاهش وزن کمک می کند و بنابراین میتوانید قند خونتان را تحت  کنترل خود نگه دارید. فلفل دلمه حاوی کپسایسین است که چربی سوزی را تحریک می کند  و سرعت سوخت و ساز بدن را سرعت می بخشد و از این طریق چاقی را کنترل کرده و سلامت کلی شما را بهبود می بخشد.

نکاتی که باید در نظر داشته باشید

مطالعه تحقیقاتی که منتشر شده اند ، نشان داده اند که فلفل دلمه ی زرد رنگ نسبت به فلفل دلمه ی سبز رنگ در کنترل سطح قند خون در بیماران دیابتی بهتر عمل میکند و همچنین خطر ابتلا به دیابت را نیز کاهش می دهد.

برای افراد دیابتی فلفل دلمه خام بهتر از فلفل دلمه پخته شده  است. می توانید هنگام تهیه سالاد فلفل دلمه را نیز به سایر سبزیجات اضافه کنید و آنرا به عنوان میان وعده ای بسیار مفید مصرف کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

 

منابع:

thehealthsite

دیدگاه تان را بنویسید

 

x