فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 114

ریواس باعث کاهش گلوکز موجود در قند خون می شود!!!

مهمترین مزایای ریواس برای سلامتی توانایی آن در تشدید سم زدایی در بدن است. در اینجا پنج دلیل دیگر برای استفاده از این سبزی ذکر شده است...

مهمترین مزایای ریواس برای سلامتی توانایی آن در تشدید سم زدایی  در بدن است.

در اینجا پنج دلیل دیگر برای استفاده از این سبزی ذکر شده است:

۱.ریواس می تواند به رفع یبوست کمک کند

ریواس یک ملین طبیعی است که به طور سنتی برای درمان  یبوست مورد استفاده قرار می گیرد.

۲. برای جلوگیری از جذب قند ، از ریواس استفاده کنید

نشان داده شده است که الیاف موجود در ریواس بیشتر از سایر انواع فیبرهای گیاهی باعث کاهش جذب قند در جریان خون می شوند. بنابراین حضور آن در وعده های غذایی می تواند به کاهش شاخص قند خون و همچنین تقویت مصرف فیبر در غذاهایتان شما کمک کند!

۳. کمک های ریواس در درمان بیماری های قلبی عروقی

نشان داده شده است که یک مؤلفه فعال موجود در ریواس باعث کاهش آسیب های ایجاد شده در دیواره های شریانی است که ما را مستعد ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می کند. این امر مانع از ایجاد کلسترول می شود و به بهبودی دیواره های سلولی در رگ های خونی ما کمک می کند.

۴.ریواس ممکن است به درمان هپاتیت B کمک کند

اثرات ضد ویروسی ریواس سالهاست که در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیبات ضد ویروسی اکنون توسط پزشکان غربی مورد بررسی قرار گرفته اند تا بطور خاص برای درمان هپاتیت B و همچنین سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) استفاده شوند.

۵. ریواس برای دیابتی ها بسیار عالی است

rivas_t2

ریواس حاوی ترکیبات مختلفی به نام آنتراکینون است. بعضی از این ترکیبات باعث بهبود انتقال گلوکز به سلولهای ما میشوند، بنابراین گلوکزها وارد جریان خون نمیشوند بلکه در عوض به عنوان سوخت سلول ها مورد استفاده قرار می گیرند. این کار به طور معمول کار انسولین است ، اما در افرادی که از دیابت رنج می برند ، مسیر کار کرد انسولین دچار اختلال شده است و یا حساسیت به آن کاهش یافته است. در نتیجه ریواس با عملکردش میتواند باعث کاهش یزان گلوکز موجود در خون شود.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

 

منابع:

chatelaine

دیدگاه تان را بنویسید

 

x