فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 111

10 مزیت چشمگیر چای سفید

چای سفید از گیاه camellia sinesis تهیه می شود. برگها و جوانه ها ی آن درست قبل از باز شدن کامل وقتی که در پرزهای سفیدی پوشانیده شده اندبرداشت میشونداز همینجاست که چای سفید نام خود را میگیرد

چای سفید از گیاه Camellia sinensis تهیه می شود.

برگها و جوانه های آن درست قبل از باز شدن کامل ، وقتی که در پرزهای سفیدی پوشانیده شده اند ، برداشت می شوند. و از همینجاست که چای سفید نام خود را میگیرد.

white_tea_t2

چای سبز و چای سیاه نیز از گیاه Camellia sinensisتهیه می شوند. با این حال ، روش های مختلف پردازش به آنها طعم ها و رایحه های بی نظیر خود را می بخشد.

چای سفید در این بین دستخوش کمترین فرآوری میشود.  به همین دلیل مقدار زیادی از آنتی اکسیدان هایش را در خود حفظ می کند.

تصور می شود این یکی از دلایلی است که چای سفید فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد. به عنوان مثال ، ممکن است به کاهش خطر بیماری های قلبی ، مبارزه با پیری پوست و حتی در کاهش وزن نیز کمک کند.

در این مقاله ۱۰ مزیت علمی از نوشیدن چای سفید آورده شده است.

۱.سرشار از آنتی اکسیدان است

چای سفید مملو از پلی فنول است که فواید آنتی اکسیدانی دارد. آنها با محافظت از بدن در برابر صدمات وارده از رادیکال های آزاد به کاهش التهاب مزمن کمک می کنند.

۲.ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد

پلی فنول ها همآنهایی که در چای سفید موجود هستند ممکن است به سلامت عروق خونی ، تقویت ایمنی بدن و جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول بد کمک کنند. و این عوامل ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک کند.

۳.می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند

چای سفید منبع خوبی از کافئین و کاتچین است. این دو ترکیب ممکن است اثر هم افزایی داشته باشند که به بدن کمک می کند چربی ها را بسوزاند و در نتیجه سوخت و ساز بدن را تقویت کند.

۴.به محافظت از دندان های خود از باکتری ها کمک کنید

چای سفید منبع عالی فلوراید ، کاتچین و تانن است. مطالعات متعددی نشان داده اند که این ترکیبات می توانند به مبارزه با باکتری هایی که باعث ایجاد پلاک روی دندان ها می شوند ، کمک کنند.

۵.ترکیباتی دارد که ممکن است با سرطان مبارزه کند

مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که عصاره چای سفید سرکوب کننده انواع مختلفی از سلولهای سرطانی است و از انتشار آنها جلوگیری می کند. با این حال ، تحقیقات انسانی بیشتری مورد نیاز است.

**۶.ممکن است خطر مقاومت به انسولین را کاهش دهد

انسولین یک هورمون فوق العاده مهم است که به انتقال مواد مغذی از جریان خون به داخل سلولها کمک می کند تا این مواد بعداً مورد استفاده قرار بگیرند یا ذخیره شوند.

با این وجود ، در نتیجه عوامل مختلفی از جمله مصرف زیاد قند ، سلول های برخی از افراد در پاسخ به انسولین دچار ضعف میشوند. به این اتفاق مقاومت به انسولین گفته می شود.

متأسفانه ، مقاومت به انسولین بسیار متداول است و منجر به ایجاد مشکلات مزمنی برای سلامتی از جمله ایجاد دیابت نوع ۲ ، بیماری قلبی و سندرم متابولیک میشود.

جالب است که ، مطالعات نشان داده اند که پلی فنول ها از همان نوعی که در چای سفید وجود دارند ، ممکن است خطر مقاومت به انسولین را کاهش دهند.

مطالعات حیوانی نشان داده اند که  پلی فنول های موجود در چای سفید می توانند اثر انسولین را تقویت کرده و از ایجاد قند خون بالا جلوگیری کنند.

در تجزیه و تحلیل ۱۷ مطالعه بر روی بیش از ۱۱۰۰ نفر ، دانشمندان دریافتند که مولکولهای موجود در چایها ، مانند پلی فنولها ، قند خون و انسولین را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

اگرچه این تحقیقات امیدوار کننده به نظر می رسند ، اما مطالعات بیشتری در مورد چای سفید و به طور خاص بر روی  انسانها لازم است تا به روشن شدن اینکه آیا چای سفید می تواند خطر مقاومت به انسولین را کاهش دهد ، کمک می کند.

۷.ترکیبات موجود در چای سفید می توانند از بدن در برابر پوکی استخوان محافظت کنند

پوکی استخوان در میان سالمندان شایع است و ممکن است منجر به شکستگی استخوانهایشان شود. ترکیبات موجود در چای سفید ، از جمله پلی فنول هایی به نام کاتچین ، ممکن است با تقویت رشد استخوان و سرکوب شکست استخوان ، خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد.

۸.ممکن است به مبارزه با پیری کمک کند

چای سفید و ترکیبات آن ممکن است از پوست در مقابل آسیب های ناشی از پیری محافظت کنند. این حفاظت ها شامل جلوگیری از آسیب خارجی در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید و آسیب داخلی اجزای سلولی میشود که ممکن است به شبکه فیبر پوست آسیب برساند.

۹.ممکن است از افراد در برابر ابتلا به بیماری های پارکینسون و آلزایمر محافظت کند

ترکیباتی که در چای سفید یافت می شود ، با کمتر کردن خطر ابتلا به بیماری های آلزایمر و پارکینسون در ارتباط است. و  ممکن است به مبارزه با التهاب کمک کند و از تجمع  پروتئین و آسیب دیدن اعصاب که دو شرط مرتبط با این اختلالات هستند جلوگیری کند.

۱۰.تهیه آن آسان است

برای تهیه چای سفید ، به راحتی و به مدت پنج تا هشت دقیقه چای سفید تازه را در آب داغ قرار دهید. این ترکیب یک طعم لطیف و در عین حال با طراوت به شما خواهد داد ، بنابراین اگر ترجیح می دهید یک چای با طعمی قوی تر داشته باشید می توانید برگ های بیشتری را اضافه کنید. 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x