فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 472

عوارض کرونا در دیابتی ها شدیدتر است

دیابتی ها نه اینکه بیشتر از جمعیت نرمال مبتلا بشوند ، ولی اگر مبتلا بشوند عوارض بیماری کرونا در آنها شدیدتر و گاهی با مرگ و میر بیشتر همراه هست ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه آیا عوارض کرونا در آنها شدیدتر است؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

فوق تخصص غدد: دیابتی ها حتما در خانه بمانند چرا که عوارض کرونا در آنها شدیدتر است .

دیابتی ها حتما در خانه بمانند چرا که عوارض کرونا در آنها شدیدتر است

دیابتی ها نه اینکه بیشتر از جمعیت نرمال مبتلا بشوند ، ولی اگر مبتلا بشوند عوارض بیماری کرونا در آنها شدیدتر و گاهی با مرگ و میر بیشتر همراه هست .

این موضوع به این معنا هست که ما اگر یه فرد دیابتی رو در نظر بگیریم و اگر مبتلا به ویروس کووید۱۹ بشه این ویروس باعث یه سری واکنش های التهابی در بیمار میشه .

همچنین ببینید:

آیا متفورمین در دوران شیردهی مجازه ؟

موادی در بدن ترشح میشه به خاطر عفونت های ثانویه ناشی از ویروس که به این مواد ما مواد التهابی می‌گوییم .

در فرد دیابتی خود فرد از ابتدا اگر خصوصاً در قند خونشون کنترلی نداشته باشند به همین خاطر واکنش های التهابی در فرد دیابتی به صورت نامنظم انجام میشه سیستم دفاعی بدنشون ضعیفتر هست ، یعنی وقتی این ویروس وارد بدن میشه دیگه سیستم ایمنی فرد دیابتی نمیتونه به خوبی با ویروس مقابله کنه .

و برای همین درگیری هایی که در بدن فرد دیابتی انجام میشه به خصوص درگیری های ریویشون شدیدتر هست .

البته ویروس کرونا دیده شده که روی سلول‌های قلبی هم می‌تونه بشینه و اثر کنه ، و همچنین روی سلول‌های دستگاه اعصاب و کبد هم می‌تونه اثر کنه و در افراد دیابتی این عوارض شدید تر هست .

گاها میبینیم یه فرد دیابتی سابقه بیماری قلبی نداشته ولی در جریان کرونا دچار بیماری‌های قلبی شده ، یا اگر بیماری قلبی داشته تشدید میشه .

بنابراین افراد دیابتی هم باید در پیشگیری از ابتلا به بیماری بیشتر دقت داشته باشند و هم اینکه باید قند خون خودشون رو به خوبی کنترل کنند .

هر چقدر قند خون افراد دیابتی بالاتر باشه سیستم ایمنی اونها ضعیف تر عمل میکند .

قانون هست که فرد دیابتی حتما مسأله ماندن در خانه و فاصله گذاری اجتماعی رو خیلی جدی بگیره .

در جاهایی که تراکم جمعیت زیاد هست فرد دیابتی نره و اگر مجبور به بیرون رفتن شدن حتما فاصله گذاری اجتماعی که حداقل یک متر هست رو رعایت کنه .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x