فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 447

دیابتی ها می توانند شکلات بخورند؟

خوردن شکلات توسط افراد دیابتی ممکن است موجب تعجب برخی از افراد شود ، اما بنا به دلایلی لازم نیست که شکلات کاملاً از رژیم غذایی شما حذف شود ...

خوردن شکلات توسط افراد دیابتی ممکن است موجب تعجب برخی از افراد شود ، اما بنا به دلایلی لازم نیست که شکلات کاملاً از رژیم غذایی شما حذف شود.در بیشتر موارد ، شکلات باعث بالا رفتن قند خون می شود و با توجه به این بهتر است مصرف شکلات را محدود کرده و از خوردن آن خودداری کنید اگر که قند خونتان در حال حاضر بالاتر از میزان قند خون توصیه شده است.

دیابتی ها می توانند شکلات بخورند؟

آیا خوردن شکلات برای شما خوب است یا بد؟

شکلات حاوی تعدادی ماده مغذی مفید است که برخی از آنها به نام فلاونوئیدها  از بدن در مقابل ابتلا به بیماری های قلبی محافظت می کنند.با این حال ، باید توجه داشت که مصرف مقادیر زیاد شکلات می تواند از راه های دیگری برای سلامتی مضر باشد.اگر مقدارزیادی مصرف کنید ، این کار قند خون شما را بالا می برد که خطر بروز عوارض را افزایش می دهد که مشکلات قلبی و عروقی نیز یکی از این عوارض است.

همچنین ببینید:

علل بالا بودن قند خون ناشتا

ثانیا ، کالری شکلات نسبتاً زیاد است و بنابراین مصرف بیش از حد شکلات می تواند منجر به افزایش وزن شود و همین امر خطر بروز مشکلات قلبی را نیز افزایش می دهد.

چگونه می توانم شکلات  بخورم؟

برای بیشتر مبتلایان به دیابت ، بهترین میزان مصرف شکلات برای جلوگیری از افزایش زیاد قند در ابعاد و مقادیر کم است..

کدام نوع شکلات بهتر است؟

شکلات با مقادیر بالاتری از کاکائوی خاص بهترین است ، زیرا در نتیجه ای امر مقدارقند و چربی غالباً کمتر می شوند.برای اینکه شکلاتی که مصرف میکنید مقدار بیشتری کاکائو خالص داشته باشد، شکلات تیره معمولاً انتخاب خوبی است.

آیا شکلات دیابتی برای سطح قند خون افراد دیابتی خوب است؟

به طور کلی ، شکلاتهای دیابتی با جایگزین کردن مقداری یا تمام محتوای قندشان با منابع جایگزین شیرین کننده مانند پلیولها (الکلهای قند) مالتیتول و سوربیتول ساخته می شوند.

پلیولها می توانند دارای اثرات ملین باشند و بنابراین نباید به مقدار زیادی مصرف شوند. تأثیر پلیولها ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

برخی افراد شکلات دیابتی را در مقایسه با شکلات معمولی بهتر و مفید تر میدانند؛ با این حال ، بسیاری از افراد مبتلا به دیابت ، بعد از امتحان کردن شکلاتهای دیابتی گفته اند که ارزش کافی برای خرید دوباره نداشته است.

انجمن دیابت انگلیس میگوید: "ما مصرف شکلات" دیابتی "را توصیه نمی کنیم. شکلات دیابتی به اندازه شکلات معمولی دارای چربی و کالری بالا است ، بنابراین هنوز هم می تواند قند خون را بالا ببرد و اغلب نیز از شکلات معمولی گران تر است.

ثابت شده است که شکلات تیره برای تنظیم قند خون مفید است.

یک مطالعه شش ماهه منتشر شده در سال ۲۰۱۸، به بررسی رابطه بین مصرف منظم شکلات تیره و قند خون در بین افراد اسپانیایی پرداخت.

این تحقیق حاکی از آن است که خوردن ۴۸ گرم  شکلات تیره ۷۰ درصد در روز ممکن است به کاهش سطح گلوکز ناشتا و کاهش مقاومت به انسولین کمک کند.اعتقاد بر این است که شکلات تیره برای قند خون مفید است زیرا حاوی کاکائو است.

کاکائو دانه‌هایی مانند لوبیا است که معمولاً به صورت یک پودر مزه دار و تلخ برای تولید شکلات مورد مصرف قرار دارند.این ماده حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی از جمله فلاونوئید اپیکاتین است که ممکن است به منظم کردن میزان قند خون کمک کند.

یک بررسی که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است ، و جمع بندی از چندین مطالعه کوچک بوده است نشان داده است که کاکائو می تواند به کند شدن پیشرفت دیابت نوع ۲ و کاهش مقاومت به انسولین کمک کند.

نکته مهم این است که توجه داشته باشید که شکلات تیره باید به حد متوسط ​​خورده شود ، زیرا خوردن زیاد ممکن است باعث افزایش سطح قند خون شود.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

express

diabetes

دیدگاه تان را بنویسید

 

x