فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 358

آیا دیابتی ها می توانند آناناس مصرف کنند؟

آناناس میوه ای شیرین است که به دلیل تاثیر احتمالی آن بر قند خون ، بسیاری از دیابتی ها از آن دور می شوند. اما آیا این میوه چیزی است که شما باید مانند طاعون از آن پرهیز کنید ، یا می توان آن را با خیال راحت و بدون هیچ گونه اثرات بد بر سلامتی مصرف کرد؟

آناناس میوه ای شیرین است که به دلیل تاثیر احتمالی آن بر قند خون ، بسیاری از دیابتی ها از آن دور می شوند. اما آیا این  میوه چیزی است که شما باید مانند طاعون از آن پرهیز کنید ، یا می توان آن را با خیال راحت و بدون هیچ گونه اثرات بد بر سلامتی مصرف کرد؟

آیا دیابتی ها می توانند آناناس مصرف کنند؟

افسانه ها درباره میوه و دیابت

به طور کلی ، این یک افسانه است که افراد مبتلا به دیابت باید از خوردن میوه خودداری کنند. میوه یک منبع غذایی سالم برای ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر است و اجتناب از مصرف آنها می تواند بدن شما را از دریافت آنتی اکسیدان ها ، فولات ، بیوفلاونوئیدها و پتاسیم مورد نیاز خود محروم کند.

اگر دیابتی هستید ، می توانید میوه بخورید ، اما باید مصرف خود را محدود کنید ، زیرا میوه ها نیز همواره حاوی کربوهیدرات هستند. کربوهیدراتها ریز مغذی هایی هستند که قند خون را تحت تأثیر قرار می دهند.

مقایسه آناناس

آناناس یک ماده غذایی بدون چربی است که سرشار از فیبر و ویتامین ها است. فیبر برای افراد دیابتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا می تواند به کاهش قند خون ، کاهش کلسترول و تنظیم عملکرد روده کمک کند. در واقع ، یک وعده (یک فنجان) آناناس تازه دارای ۲.۲گرم فیبر و تنها ۷۸ کالری است.

همچنین ببینید:

دیابتی‌ها کروم بخورن؟

با این حال ، آناناس نیز در مقایسه با سایر میوه ها از رتبه GI نسبتاً بالایی برخوردار است. مطابق تحلیلی از انستیتوی چاقی ، تغذیه و ورزش در دانشگاه سیدنی ، آناناس تازه دارای رتبه GI ۵۹ است که آن را در محدوده متوسط ​​قرار می دهد.

در مقابل ، آب آناناس به دلیل از بین رفتن کربوهیدرات های جامد در آن ، رتبه GI به مراتب کمتری دارد.آناناس های کنسرو شده در شربت های شیرین شده اصلا توصیه نمیشوند.

ارزش غذایی

به گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده :

مقدار: ۱لیوان (۱۶۵گرم)

مقدار در هر وعده:

کالری ۷۴

کل چربی ۰ گرم

کلسترول ۰ میلی گرم

سدیم ۲ میلی گرم

پتاسیم ۲۰۶ میلی گرم

کل کربوهیدرات ۱۹.۵گرم

شکر ۱۳.۷ گرم

پروتئین ۱ گرم

ویتامین C: ۲۸میلی گرم

کلسیم ۲۱ میلی گرم

مشخصات تغذیه ای آناناس کنسرو شده با آناناس خام متفاوت است. طبق گفته USDA ، آناناس کنسرو شده به طور معمول دارای میزان کالری و قند بالاتری است. همچنین حاوی ویتامین ها و مواد معدنی کمتری است.

چگونه با خیال راحت از خوردن آناناس لذت ببریم

در حالی که رتبه بندی بالای GI برای آناناس ممکن است نشان دهد که آناناس برای شما مناسب نیست ، در صورت ابتلا به دیابت روش هایی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آنها با خیال راحت آناناس را مصرف کنید. حتی در مقادیر کمتر، آناناس می تواند به طرز عجیبی میل شما به خوردن شیرینی را برطرف کند.

اگر عاشق آناناس هستید ، به یک قسمت قسمت کوچک از آن بسنده کنید و آن را با پروتئینهایی مانند پنیر کم چرب یا ماست یونانی همراه کنید.اگر به عنوان بخشی از وعده های غذایی از آناناس (مانند گوشت گریل شده و آناناس) استفاده می کنید ، ابتدا قسمت پروتئینی غذا را میل کنید. شواهدی وجود دارد که نشان میدهد که انجام این کار می تواند به کاهش سرعت افزایش سطح قند خون کمک کند.

وقتی صحبت از انتخاب رژیم های غذایی هوشمند می شود ، اعتدال همیشه مهم است. همیشه برچسب های غذایی  را بخوانید و درباره ی آنچه میخورید تحقیق کنید تا بفهمید چه غذاهایی ممکن است چه تاثیراتی روی شما تأثیر بگذارند. با این کار قادر خواهید بود که از نوسانات قند خون خود جلوگیری کنید و در طولانی مدت به کنترل بهتر دیابت خود دست پیدا کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

livescience

verywellhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x