فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 581

داشتن تفکرات مثبت برای انجام فعالیت های ورزشی

آن چیزهایی که خودمان می گوییم،آنها واقعاً مهم هستند. و روشی که سفر خود را برای کاهش وزن شکل می دهیم می تواند تأثیر زیادی بر روند پیشرفت داشته باشد خوب یا بد. برخی از استراتژی های مثبت صحبت کردن را بیاموزید که شما را در قاب درست ذهن نگه می دارند.....

آن چیزهایی که خودمان می گوییم،آنها واقعاً مهم هستند. و روشی که سفر خود را برای کاهش وزن شکل می دهیم می تواند تأثیر زیادی بر روند پیشرفت داشته باشد – خوب یا بد. برخی از استراتژی های مثبت صحبت کردن را بیاموزید که شما را در قاب درست ذهن نگه می دارند.

داشتن تفکرات مثبت برای انجام فعالیت های ورزشی

با گفتگوی مثبت تفاوت ایجاد کنید

خود صحبت کردن مکالمه داخلی است که با خودتان دارید. باور کنید یا نه ، روشی که با خودتان صحبت می کنید می تواند تأثیر زیادی در نحوه احساس و عملکرد شما بگذارد. حرف شما مهم است.به همین دلیل بسیار مهم است که  مکالماتی که با خودتان  در مورد فعالیت بدنی و توانایی های تناسب اندامتان دارید ، خود آگاه باشد. این می تواند در عملکرد شما و این که آیا شما به برنامه خود پایبند هستید یا نه تأثیر بگذارد . به عنوان مثال ، شما می توانید با فکرهایی مثل "من هرگز ورزش نکرده ام، بنابراین به هیچ عنوان نمی توانم این تمرین را ادامه دهم" موجب شکست خودتان بشوید.

همچنین ببینید:

ریشه کن کردن دیابت با درمان بیولوژیکی؟؟؟

خبر خوب این است که شما می توانید گفتگوی منفی را به افکار مثبت و واقع بینانه تبدیل کنید که می تواند به شما در موفقیت کمک کند. دفعه بعد که در مورد ورزش تفکرات منفی در خود می بینید ، سعی کنید این تفکرات منفی را کنار بگذارید و آن را به گفتگویی مثبت تبدیل کنید. در اینجا برایتان چند مثال آورده ایم:

همه یا هیچ چیز

مثال

هفته گذشته هر روز پیاده روی نمی کردم. پس من در ورزش یک فرد شکست خورده هستم.

گزینه مثبت

هفته گذشته ۴ روز از ۷ روز را پیاده روی کردم. و این خیلی بهتر ازهیچ روزی ورزش نکردن است.

رد صلاحیت مثبت

مثال

تنها دلیلی که من از ورودی فروشگاه دورتر پارک کردم این بود که نتوانستم یک مکان نزدیکتر پیدا کنم.

گزینه مثبت

دوست دارم راه بروم؛ این یک فعالیت خوب و سالم برای من است.

بیش از حد عمومی

مثال

من نمی توانم بدوم ، بنابراین من نمی توانم به اندازه کافی ورزش کنم تا به حد خوب و مناسبی که میخواهم برسم.

گزینه مثبت

خوشحالم که تصمیم گرفتم پیاده روی کنم. مقداری ورزش کردن خیلی بهتر از اصلا ورزش نکرن است.

 

تفسیر منفی

مثال

پزشک من از من می خواهد که قبل از شروع فعالیت های بیشتر ، وضعیت پاهایم را ارزیابی کنم. این بدان معنی است که ورزش برای پاهای من بد است.

گزینه مثبت

از آنجا که من دیابت دارم ، همیشه باید مواظب پاهایم باشم. خوشحالم که پزشک من اطمینان دارد که فعالیتهایی که انجام می دهم برای من مناسب است.

شخصی کردن(به خود نسبت و ربط دادن)

مثال

هواشناسی با من بد است. من قصد داشتم قدم بزنم ، اما تمام روز باران می بارید.

گزینه مثبت

شما هرگز نمی توانید هوا را به طور واقعی پیش بینی کنید ، بنابراین خوشحالم که من برنامه ای برای انجام ورزش در فضای باز در روزهای بارانی مانند امروز دارم.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetes

دیدگاه تان را بنویسید

 

x