فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 611

میوه های توصیه شده برای دیابتی ها

میوه حاوی کربوهیدرات است ، بنابراین باید آن را به عنوان بخشی از برنامه غذایی خود حساب کنید. خوردن یک تکه میوه تازه یا سالاد میوه برای دسر یک روش عالی برای برطرف کردن میل به خوردن شیرینی و یا تمایل به خوردن غذای بیشتر است....

میوه حاوی کربوهیدرات است، بنابراین باید آن را به عنوان بخشی از برنامه غذایی خود حساب کنید. خوردن یک تکه میوه تازه یا سالاد میوه برای دسر، یک روش عالی برای برطرف کردن میل به خوردن شیرینی و یا تمایل به خوردن غذای بیشتر است.

بهترین انتخاب ها چیست؟

بهترین حالت میوه برای انتخاب، انواع تازه، منجمد یا کنسرو شده بدون قند های اضافه شده است.

 

میوه

 

در صورت انتخاب کنسرو میوه، بر روی برچسب بسته بندی آن به دنبال کلماتی مانند "بسته بندی شده در آب خود میوه "، "بدون قند" یا "بدون شکر اضافه شده" باشید. میوه های خشک و آب میوه نیز گزینه های مغذی هستند، اما چون اندازه ی آنها کوچک است بنابراین ممکن است به اندازه سایر گزینه ها پرکننده نباشند.

نکات

یک تکه کوچک از یک میوه کامل یا حدود نصف فنجان میوه منجمد یا کنسرو شده حدود ۱۵ گرم کربوهیدرات دارد. برای بیشتر انواع توت ها و خربزه ها سه چهارم و یا یک فنجان، و در  آب میوه ها از یک سوم تا یک دوم فنجان دارای این میزان کربوهیدرات(۱۵گرم) می‌باشد.

فقط ۲ قاشق غذا خوری میوه خشک مانند کشمش یا گیلاس خشک حاوی ۱۵ گرم کربوهیدرات است، بنابراین حواستان به اندازه و مقدار وعده ای که مصرف می‌کنید باشد.

به جای استفاده از منابع دیگر کربوهیدرات در برنامه غذاییتان مانند نشاسته، غلات یا لبنیات، می توانید میوه میل کنید.

همچنین ببینید:

تاثیر ویتامین c در کاهش قند خون

خوردن یک تکه کوچک از یک میوه کامل یا یک فنجان سالاد میوه برای دسر، یک مکمل عالی برای سبزیجات غیر نشاسته ای است که بخش کوچکی از نشاسته و غذا های پروتئینی را که می تواند در بشقاب شما قرار بگیرد را تکمیل می کند.

بیشتر میوه ها به دلیل داشتن میزان فروکتوز و فیبر از شاخص گلیسمی پایینی(GI) برخوردار هستند. خربزه و آناناس دارای مقادیر متوسط ​​GI است مانند برخی از میوه های خشک مانند خرما، کشمش و زغال اخته شیرین. به طور کلی، هنگام در نظر گرفتن شاخص گلیسمی افراد به مصرف میوه ها تشویق می‌شوند، بنابراین از خوردن آنها لذت ببرید.

میوه های معمولی

در زیر لیستی از میوه های متداول برای مصرفتان وجود دارد:

سیب

زردآلو

آووکادو

موز

تمشک ها

بلوبری

طالبی

گیلاس

میوه های خشک مانند:

گیلاس

کران بری

خرما

انجیر

آلوها

کشمش

کوکتل میوه:

گریپ فروت

انگور

خربزه

کیوی

انبه

شلیل

پرتقال

پاپایا

هلو

گلابی

آناناس

آلو

تمشک

توت فرنگی

نارنگی

هندوانه

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

diabetes

دیدگاه تان را بنویسید

 

x