فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 555

مدیریت دیابت با تغذیه مناسب

هنگامی که دیابت را کنترل می کنید ، برنامه غذایی شما ابزاری قدرتمند است. اما فهمیدن اینکه چه چیزی بخوریم می تواند احساس سردرگمی ایجاد کند ، درست است؟ اما نباید این احساس به سراغتان بیاید زیرا کارهای ساده ای وجود دارد ...

هنگامی که دیابت را کنترل می کنید ، برنامه غذایی شما ابزاری قدرتمند است. اما فهمیدن اینکه چه چیزی بخوریم می تواند احساس سردرگمی ایجاد کند ، درست است؟ اما نباید این احساس به سراغتان بیاید زیرا کارهای ساده ای وجود دارد که می توانید برای افزودن طعم و مزه به برنامه ی رژیم روزمره تان ازآنها استفاده کنید. از جمله اینکه میتوانید تغییرات سالمی روی غذاهای مورد علاقه خود ایجاد کنید.

مدیریت دیابت با تغذیه مناسب

یکی از مهمترین چیزهایی که در چگونگی غذا خوردن شما نهفته است، داشتن احساس بهتر است ، مانند این است که چگونگی احساس و احوال شما در غذایی که میخورید نهفته است. با کمک یک متخصص تغذیه شما میتوانید یک برنامه ی غذایی مناسب داشته باشید و حتما سعی کنید که در برنامه تان غذاهایی که دوست دارید را نیز  بگنجانید و از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید.

همچنین ببینید:

استویا برای دیابتی ها خوبه؟

مهمتر از همه ، به یاد داشته باشید که خوب غذا خوردن  و افزودن فعالیتهای بدنی بیشتر به کارهای روزمره (بیشتر حرکت کردن)  راههای مهمی برای مدیریت دیابت هستند.

"چه می توانم بخورم؟" سوال شماره ۱ افراد مبتلا به دیابت هنگامی که بیماریشان تشخیص داده می شود. گزارش اجماع تغذیه ما در ۲۰۱۹ بر اساس بیش از ۶۰۰ مقاله پژوهشی در ۵ سال گذشته به همراه پانل دانشمندان ، پزشکان ، متخصصان غدد درون ریز ، مربیان دیابت و متخصصان تغذیه بررسی شده است تا ببینیم چه الگوی رژیم غذایی برای افراد مبتلا به دیابت خوب عمل می کند. بدن هر کس به انواع مختلفی از غذاها و رژیم های غذایی واکنش متفاوتی نشان می دهد ، بنابراین هیچ رژیم "جادویی" واحدی برای دیابت وجود ندارد. اما می توانید چند دستورالعمل ساده را دنبال کنید تا بدانید چه عواملی برای کمک به مدیریت قند خون شما مفید هستند. نکات کوتاه و گزارش زیر را بررسی کنید:

۱.به جای خوردن غذاهای فرآوری شده از غذاهای کامل غیر فرآوری شده استفاده کنید.

۲.از سبزیجات غیر نشاسته ای استفاده کنید.

۳.از خوردن غذاهایی که به آنها قند اضافه شده است و یا دارای غلات فرآوری شده هستند خودداری کرده و یا مصرف انها را محدود کنید.

۴.به جای سودا،نوشابه، نوشابه های رژیمی و نوشیدنی های شیرن، آب بنوشید.

۵.غذاهای دارای کربوهیدرات پایین و رژیم غذایی مدیترانه ای تاثیر مثبتی بر روی مدیریت قند خون داشته اند.

یادتان باشد که هیچ رژیم غذایی جادویی برای دیابت وجود ندارد.

بدن هر فرد نسبت به مواد غذایی مختلف واکنش متفاوتی نشان میدهد؛ بنابراین بیابید که چه غذاهایی به مدیریت سطح قند خون شما کمک میکنند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetes

دیدگاه تان را بنویسید

 

x