فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 373

طالبی برای دیابتی ها خوبه؟

دانه های طالبی یک میان وعده مغذی است که در سراسر آمریکای لاتین ، خاور میانه و آسیا محبوب است.خوردن طالبی دارای طیف گسترده ای از مزایا برای سلامتی است.....

دانه های طالبی یک  میان وعده مغذی است که در سراسر آمریکای لاتین ، خاور میانه و آسیا محبوب است.

خوردن طالبی دارای طیف گسترده ای از مزایا برای سلامتی است. داشتن منبع قدرتمند فیبر ، ویتامین های گروه B و الکترولیت ها و داشتن بار گلیسمی کم ، باعث می شود که طالبی یک غذای عالی برای حفظ انرژی در درون سلول ها و کنترل سطح قند خون باشد. بنابراین طالبی به فرد کمک می کند تا هیدراته ، فعال و هوشیار بماند.

طالبی برای دیابتی ها خوبه؟

تحقیقات همچنین مصرف طالبی را به حفظ سلامت پوست و مو ، کاهش فشار خون و حمایت از سلامت قلب ، حفظ بینایی در دوران پیری ، بهبود متابولیسم قند خون و کاهش استرس اکسیداتیو در کلیه ها در بیماران دیابتی مرتبط کرده است.

همچنین ببینید:

چه میوه‌ای بخوریم و چه میوه‌ای نخوریم؟!

طالبی در مقایسه با سایر میوه ها دارای نمره ۶۵ در شاخص گلیسمی است که نسبتاً نمره ی بالایی است ، اما به دلیل اینکه بیشتر آن آب است ، یک وعده استاندارد ۱۲۰ گرمی از آن دارای کربوهیدرات و کالری بسیار کمی است ، که نتیجه آن نمره بار گلیسمی بسیار پایین ۴ است ، بنابراین خوردن طالبی در کل و به صورت اندازه گیری شده برای افراد دیابتی و همچنین افراد در معرض خطر ابتلا به دیابت بسیار توصیه می شود.

طالبی رنگ تقریبا نارنجی خود را مدیون مقدار بالای ویتامین A است. یک فنجان از این میوه خوشمزه حاوی کمتر از ۱۳ گرم قند است. این مقدارممکن است کمی بیشتر از مقدار قند در میوه های دیگر باشد ، اما این را بخاطر بسپارید که یک قوطی جوش شیرین ۱۲ اونسی تقریبا ۴۰ گرم شکر و ارزش غذایی بسیار کمی دارد!

متخصصان تغذیه در مرکز دیابت دردانشگاه پزشکی تگزاس می گویند: "این میوه فوق العاده به معنای واقعی کلمه همه چیز را دارد."  به اندازه کافی بتاکاروتن و ویتامین C برای تأمین نیازهای روزانه شما دارد و منبع عالی پتاسیم است (یک آنتی اکسیدان که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند)."

 یک سوم یک طالبی:

۶کالری ، ۱۵ گرم کربوهیدرات دارد.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

webmd

defeatdiabetes

دیدگاه تان را بنویسید

 

x