فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 355

آنیسون بادیان رومی به مدیریت قند خون کمک میکند!

به عنوان یکی از بهترین گیاهان و ادویه جات ترشی جات ، دانه آنیسون یک منبع تغذیه ای مناسب برای سلامتی شما است. علاوه بر این دانه آن نیزبا لیست گسترده ای از فواید، ازکاهش قند خون گرفته تا علائم یائسگی همراه است ، همچنین دارای طعمی بی نظیر است.......

به عنوان یکی از بهترین گیاهان و ادویه جات ترشی جات ، دانه آنیسون یک منبع تغذیه ای مناسب برای سلامتی شما است. علاوه بر این، دانه آن نیز با لیست گسترده ای از فواید، ازکاهش قند خون گرفته تاعلائم یائسگی همراه است

آنیسون بادیان رومی به مدیریت قند خون کمک میکند!

 همچنین دارای طعمی بی نظیر است.معمولاً به همه چیز ، از کوکی ها و کیک گرفته تا مشروبات الکلی و موارد دیگر ، اضافه می شود ، مقدار کمی از این دانه پر از چاشنی می تواند راهی آسان برای به روز کردن طعم غذایی غذاهای مورد علاقه شما باشد ، و اضافه کننده یک دوزبیشتر از مواد مغذی مانند آهن ، منگنز و کلسیم.طعم آنیسون بسیار مشخص است و اغلب با ریشه شیرین بیان و رازیانه مقایسه می شود. آنیسون به صورت دانه ، عصاره و روغن موجود است و اغلب به عنوان طعم دهنده چای ها ، دسرها استفاده می شود. از نظر تاریخی نیز به علت خاصیت دارویی آن مورد احترام قرار گرفت و در گذشته از آن برای درمان همه چیز از نفخ تا درد قاعدگی استفاده می شده است.

همچنین ببینید:

چی بخوریم دیابت نگیریم؟

اخیراً محققان فوایدی مرتبط با دانه انیسون از جمله بهبود سطح قند خون ، کاهش علائم یائسگی و حتی محافظت در برابر زخم معده را کشف کرده اند. همچنین ممکن است با بهبود تولید شیر مادر ، محافظت در برابر حشرات ، کاهش خطر بروز تشنج و افزایش جریان ادرار همراه باشد ، اگرچه برای تأیید این مزایای احتمالی تحقیقات بیشتری لازم است.

مزایای تخم آنیسون

قند خون را تنظیم می کند

جلوی رشد قارچ ها  و باکتری ها را میگیرد

علائم یائسگی را سبکتر می کند

ممکن است به درمان افسردگی کمک کند

می تواند از ابتلا به زخم معده جلوگیری کند

 قند خون را تنظیم می کند

برای مبتلایان به دیابت ، حفظ سطح طبیعی قند خون می تواند یک چالش بزرگ باشد. علائم قند خون بالا می تواند از سردرد تا افزایش تشنگی تا خستگی و کاهش ناخواسته وزن باشد. در صورت درمان نشدن در طولانی مدت ، قند خون می تواند منجر به آسیب عصبی ، نارسایی کلیه و حتی کوری شود.

اگرچه مطالعات بیشتری مورد نیاز است ، اما برخی تحقیقات امیدوارکننده وجود دارد که نشان می دهد تخم آنیسون می تواند به مدیریت قند خون شما کمک کند. دانه انیسون حاوی ترکیبی به نام آنتول است که وظیفه تأمین عطر و طعم بی نظیر آن را دارد. یک مطالعه بر روی حیوانات نشان داده است که تجویز آنتول در موشهای دیابتی با اصلاح فعالیت برخی از آنزیمهای کلیدی درگیر در متابولیسم کربوهیدرات ها ، مانع از افزایش قند خون می شود.تحقیقات اولیه نشان می دهند که مصرف پودر دانه آنیسین روزانه و به مدت ۲ ماه سطح قند خون را در مبتلایان به دیابت پایین می آورد.

برخی تحقیقات حاکی از آن است که آنتول ، ماده مؤثر موجود در دانه آنیس ، ممکن است قند خون را هنگام زوج شدن با یک رژیم غذایی سالم کنترل کند.در یک مطالعه ۴۵ روزه روی موشهای صحرایی دیابتی ، آنتول با تغییر سطح چندین آنزیم کلیدی به کاهش قند خون کمک کرده است. آنتول همچنین عملکرد سلولهای لوزالمعده را بهبود میبخشد که انسولین تولید می کنند.یک مطالعه دیگر در مورد حیوانات همچنین گزارش داده است که آنتول سطح قند خون را در موشهای مبتلا به دیابت بهبود می بخشد .به خاطر داشته باشید که دراین مطالعات از یک دوز غلیظ آنتول استفاده می کنند – بسیار بالاتر از آنچه که در یک وعده معمولی دانه انیسون یافت می شود.

برای ارزیابی چگونگی تأثیر بذر انیسون بر میزان قند خون در انسان ، مطالعات بیشتری لازم است.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

draxe

webmd

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x