فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 396

دیابتی ها می توانند زنجبیل بخورند؟

عنوان مثال زنجبیل دارای کربوهیدرات و کالری کمی است. در هر قاشق چایخوری فقط 1.3 گرم کربوهیدرات دارد. زنجبیل همچنین به دلیل طعم تند و عطر و طعم بی نظیر آن مورد توجه است...

دیابت یک وضعیت متابولیکی است که برخی از افراد با آن متولد می شوند و برخی دیگر ممکن است با گذشت زمان به این بیماری مبتلا شوند. این امر بر نحوه تولید یا پاسخ فرد به انسولین تأثیر می گذارد ، که به نوبه خود بر نحوه پردازش قند بدن شخص تأثیر می گذارد.

دیابتی ها می توانند زنجبیل بخورند؟

به همین دلیل ، توجه به مواردی که می خورید و تأثیر آن بر میزان قند خون شما مهم است. به عنوان مثال زنجبیل دارای کربوهیدرات و کالری کمی است. در هر قاشق چایخوری فقط 1.3 گرم کربوهیدرات دارد. زنجبیل همچنین به دلیل طعم تند و عطر و طعم بی نظیر آن مورد توجه است. همچنین حاوی پتاسیم ، آهن و فیبر است.

همچنین ببینید:

قرص میخورم، وقتی قندم بالاس چیکار کنم؟

اگر مبتلا به دیابت هستید ، فواید خوردن زنجبیل چیست؟

با گذشت سالها ، نشان داده شده است که زنجبیل به کاهش قند خون کمک می کند و به تنظیم پاسخ انسولین در مبتلایان به دیابت کمک می کند.

در یکی از منابع مطالعاتی مورد آزمایش بر روی حیوانات  ، به موشهای چاق مبتلا به دیابت ترکیبی از دارچین و زنجبیل داده شد. این موش ها مزایای زیادی را تجربه کردند ، از جمله:

کاهش وزن بدن

کاهش توده چربی بدن

کاهش قند خون

افزایش انسولین

به گفته محققان در یک مطالعه معتبر ، مکمل های پودر زنجبیل ممکن است به بهبود قند خون کمک کند. به شرکت کنندگان در این مطالعه 2 گرم زنجبیل هر روز به مدت 12 هفته داده شد. در پایان مطالعه ، محققان دریافتند که افراد این گروه نیز سطح پایین تری از موارد زیر را تجربه کرده اند:

هموگلوبین A1c

آپولیپوپروتئین B

آپولیپوپروتئین A-1

مالون دی آلدئید

محققان در یک مطالعه معتبر دیگر بر روی موش های مبتلا به دیابت ، دریافتند که زنجبیل ممکن است به محافظت در برابر مشکلات قلبی که به دلیل دیابت اتفاق می افتد ، کمک کند.

همچنین خواص ضد التهابی زنجبیل نیز ممکن است به جلوگیری از برخی از عوارض دیابت کمک کند.

خطرات و هشدارها

اگرچه بسیاری از مطالعات حاکی از آن است که زنجبیل می تواند در مدیریت دیابت مفید باشد ، اما باید در مصرف آن احتیاط کنید. شما نباید بیش از 4 گرم زنجبیل در روز مصرف کنید. اگرچه عوارض جانبی کم و نادر هستند ، اما در صورت خوردن زنجبیل به مقدار زیاد ، ممکن است سوزش سر دل ، اسهال و ناراحتی معده را تجربه کنید.

زنانی که باردار هستند باید در مورد مصرف زنجبیل با پزشک خود صحبت کنند. به طور معمول تصور می شود که زنان باردار نباید بیش از 1 گرم زنجبیل در روز بخورند.

اگر داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید با پزشک خود صحبت کنید.زیرا  زنجبیل همچنین می تواند اثرات رقیق کننده خون داشته باشد که می تواند خطر خونریزی بیش از حد را افزایش دهد.

در صورت مصرف هرگونه داروی فشار خون  نیز همچنین باید با پزشک خود مشورت کنید. زیرا زنجبیل می تواند فشار خون شما را کاهش دهد ، که این امر می تواند باعث نامنظم شدن ضربان قلب شود.

نحوه اضافه کردن زنجبیل به رژیم غذایی

گرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است ، اما مطالعات اولیه حاکی از آن است که زنجبیل می تواند به کاهش کلسترول کمک کند و سلامت قلب و عروق را بهبود ببخشد. زنجبیل همچنین کمک موثری در پیشگیری و کاهش حالت تهوع میکند. اکثر مردم با خیال راحت می توانند آن را در رژیم های غذایی خود قرار دهند.

هنگام اضافه کردن زنجبیل به رژیم غذایی خود ، این موارد را به خاطر بسپارید:

ریشه زنجبیل طبیعی و ارگانیک را به جای محصولات زنجبیل فرآوری شده انتخاب کنید. محصولات دارای طعم زنجبیل مانند سس سالاد ، نوشیدنی یا شیرینی ، به طور کلی فاقد ارزش غذایی هستند.

سعی کنید با مصرف روزانه سازگار باشید. مصرف منظم طی مدت حداقل شش هفته نتایج مثبتی را در مدیریت دیابت نشان داده اند.

از مصرف اضافه خودداری کنید. بهترین نتیجه با مصرف دوز معینی در طول مدت طولانی به جای مصرف مقادیر زیاد در مدت زمانی کوتاه حاصل خواهد شد.

بگذارید روند مصرف این ماده به یک عادت و از یک عادت به یک درمان تکامل پیدا کند. عادت کنید که یک پارچ لیموناد زنجبیلی در یخچال داشته باشید و حتی دوستان یا خانواده خود را نیز به نوشیدن آن ترغیب کنید.

زنجبیل جایگزینی برای روش های درمانی منظم شما نیست. باید به توصیه های پزشک خود ادامه دهید. اگر هنگام خوردن زنجبیل علائم غیرمعمول را تجربه کردید ، باید از مصرف آن خودداری کنید.

زنجبیل می تواند در درمان دیابت موثر باشد ٬ اگر از آن در حد اعتدال استفاده کنید . خوردن حداکثر 4 گرم در روز ممکن است به کاهش قند خون و تنظیم تولید انسولین کمک کند.

 قبل از افزودن این ماده  به رژیم درمانی خود حتما با پزشکتان صحبت کنید. با کمک پزشکتان میتوانید بهترین دوز را برای مصرفتان تعیین کنید ، همچنین میتوانید موارد عوارض جانبی احتمالی را نیز با هم بررسی کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x