فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 370

بروکلی پر از ویتامین را بشناسید!

یکی از بزرگترین مزایای کلم بروکلی میزان مواد مغذی آن است. این مواد شامل طیف گسترده ای از ویتامین ها ، مواد معدنی ، فیبر و سایر ترکیبات فعال زیستی میشوند...

یکی از بزرگترین مزایای کلم بروکلی میزان مواد مغذی آن است. این مواد شامل طیف گسترده ای از ویتامین ها ، مواد معدنی ، فیبر و سایر ترکیبات فعال زیستی میشوند.

بروکلی پر از ویتامین را بشناسید!

یک فنجان (91 گرم) کلم بروکلی خام حاوی :

کربوهیدرات: 6 گرم

پروتئین: 2.6 گرم

چربی: 0.3 گرم

فیبر: 2.4 گرم

ویتامین C: 135٪ از RDI(میزان مصرف روزانه)

ویتامین A: 11٪ از RDI

ویتامین K: 116٪ از RDI

ویتامین B9 (فولات): 14٪ از RDI

پتاسیم: 8٪ از RDI

فسفر: 6٪ از RDI

سلنیوم: 3٪ از RDI

همچنین ببینید:

کنترل دیابت با برگهای ریحان!

به گفته دانشمندان ، کلم بروکلی می تواند یک سلاح مخفی علیه دیابت باشد

براساس مطالعاتی ، کلم بروکلی حاوی ماده ای است که می تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند تا قند خون خود را کنترل کنند ، و به طور بالقوه دارای ماده درمانی مورد نیاز برای میلیون ها نفر است.

تصور می شود ماده ای  شیمیایی به نام سولفورافان که موجود در سبزیجات صلیبی مانند کلم بروکلی و برخی جوانه ها است مسئول کاهش سطح گلوکز درافراد دیابتی است و محققان فکر می کنند که سولفورافان سرانجام می تواند جایگزین متفورمین در بعضی از بیماران شود. (حدود 15 درصد از مبتلایان به دیابت به دلیل خطرات مرتبط با آسیب کلیوی نمی توانند متفورمین مصرف کنند.)

این دو ماده شیمیایی رویکردهای متفاوتی دارند: سولفورافان آنزیمهای موجود در کبد را که باعث تحریک تولید گلوکز می شود ، سرکوب می کند ، در حالی که متفورمین باعث می شود سلولها به انسولین حساس تر باشند و گلوکز بیشتری را از جریان خون خارج می کنند.

با وجود بیش از 29 میلیون نفر مبتلا به دیابت نوع 2 تنها در ایالات متحده ،که  البته این تعداد رو به افزایش هستند ، هر نوع پیشرفتی در این زمینه میتواند بسیار دلگرم کننده باشد. البته قبل از تأیید دارو برای درمان های منظم ، مطالعات بیشتر و دقیق تری مورد نیاز است ، اما تا آن زمان عاقلانه است که مصرف سبزیجات را درحد نرمال و سالم نگه داریم.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

sciencealert

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x